طرفداران هیجان و ماجراجویی باید یک بار هم که شده سفر به تایلند را تجربه کنند. تجربه‌های هیجان‌انگیز زیادی را می‌توان در تایلند تجربه کرد؛‌ از گشت و گذار در تایلند با دوچرخه گرفته تا پرواز در جنگل‌های متراکم و زیبای این کشور. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک رهتنمای یک سفر ماجراجویانه به تایلند را خواهید خواند.

سفر به تایلند ؛‌ تجربه غواصی و اسکوبا

سفر به تایلند

تایلند یکی از بهترین کشورها برای تجربه کردن غواصی و اسکوبا است که هزینه‌ی نسبتا کمی هم دارد. با داشتن امکاناتی چون غذا و وسایل راحتی که اغلب همراه با کلاس‌های غواصی ارائه می‌شوند، تعجبی ندارد که گردشگران برای گشت و گذار در دریای آبی تایلند به این کشور سفر میکنند. مغازه‌های زیادی در سراسر جزیره وجود دارند که وسایل غواصی را برای افراد مبتدی و پیشرفته به فروش می‌رسانند.

گشت و گذار در جنگل های تایلند

جنگل‌های سبز تایلند داراری بهترین منظره و گونه‌های گیاهی و جانوری متنوعی هستند. به این سه دلیل تایلند به یکی از مکان‌های مورد علاقه‌ی افرادی تبدیل شده است که می‌خواهند با قدم زدن در طبیعت سفری ماجراجویانه را رقم بزنند. چند نمونه از بهترین مکان‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید شامل «چیانگ‌مای»، «چیانگ‌رای» و «مائه‌ساریانگ» هستند. می‌توانید در تورهای کوهنوردی ثبت نام کنید و مدتی را در طبیعت این کشور به سر ببرید.

تجربه هیجان انگیز زیپ لاین در شمال تایلند

 

سفر به تایلند

اگر به دیدن جنگل های تایلند علاقه دارید اما از قدم زدن در میان این جنگل ها را دوست ندارید، زیپ لاین می‌تواند بهترین انتخاب شما برای دیدن این جنگل‌های سرسبز باشد. هیچ چیز مانند پرواز در طول این جنگل‌ها نیست و یکی از هیجان‌انگیزترین کارهایی است که می‌توانید در سفر به تایلند انجام دهید.

 

اقامت در کمپ موآی تای

موآی تای سفر به تایلند

«موآی تای» ورزش ملی تایلند است و به یکی از جاذبه‌های گردشگری تایلند تبدیل شده است. گردشگرانی که به تایلند سفر می‌کنند برای دیدن این مسابقه بلیط می‌خرند و آن‌هایی که کمی ماجراجوتر هستند یک قدم جلوتر رفته و خود این ورزش را تجربه می‌کنند. کمپ‌های موآی تای در شمال، جنوب و مرکز تایلند و در شهرهایی چون «چیانگ‌مای» و «بانکوک» وجود دارند. در این کمپ‌ها می‌توانید درباره‌ی این ورزش بیشتر یاد بگیرید.

دوچرخه سواری در تایلند

سفر به تایلندمسیرهای دوچرخه سواری زیادی در تایلند وجود دارند که با استفاده از آن ها می‌توانید منظره‌ای متفاوت از آنچه با موتور یا ماشین می‌بینید مشاهده کنید. پیاده‌روی در خیابان‌های تایلند به شما اجازه می‌دهد از نزدیک با محیط اطراف آشنا شوید و با دوچرخه‌سواری می‌توانید مسیرهای دورتری بروید. روستاهای کوچک و آرام این کشور مکان‌های فوق‌العاده‌ای برای دوچرخه‌سواری هستند. نقاط شهری مانند بانکوک با همه‌ی شلوغی خود به شما اجازه می‌دهند از نزدیک با ساختار شهری آشنا شوید. در هر شهری که باشید می‌توانید با کمتر از یک دلار دوچرخه کرایه کنید. همچنین می‌توانید در تورهای دوچرخه‌سواری شرکت کنید و به گشت و گذار در مناطق شهری و روستایی تایلند بپردازید.

چادر زدن در پارک های ملی

سفر به تایلند

در سفر به تایلند می‌توانید به کمپ‌هایی در پارک‌های ملی بروید. البته سعی کنید در فصول بارانی این کار را نکنید زیرا در این شرایط خوابیدن در چادر سخت می‌شود. می‌توانید در پارک ملی «اراوان» در «کانچانابوری» چادر بزنید. البته به غیر از این پارک، پارک‌های زیبای دیگری هم برای چادر زدن وجود دارند که به گردشگران اجازه می‌دهند شبی را در طبیعت بگذرانند. سعی کنید پیش از رفتن جای خود را رزرو کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد تایلند به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید.