رمانتیک ترین شهرهای اروپا

یکی از کارهایی که انسان‌ها از گذشته های دور به منظور شناخت اطراف خود و تفریح انجام می دادند سفر کردن است. سفر علاوه بر تمام مزایایی که دارد، بسیاری اوقات برای اهداف مشخصی نیز انجام می‌شود. یکی از انواع سفرها که اتفاقا طرفداران بسیاری دارد سفرهای رویایی و رمانتیک است. برای این که بتوان یک سفر رمانتیک و رویایی را برنامه‌ریزی کرد باید در انتخاب مقصد توجه زیادی نمود. جاذبه‌های نهان و آشکاری که در یک مکان وجود دارند رویایی بودن یک سفر خاص و دو نفره را تضمین میکنند. یکی از مقاصد گردشگری رمانتیک در سال‌های اخیر، قاره سبز اروپا است.

این قاره با پتانسیل‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی که درون خود نهان کرده است، چشمان مشتاق عشاق زیادی در سراسر دنیا را از جلوه‌‌گری‌های خود سیراب می‌کند. شهرهای مختلف اروپا که هر کدام در صندوقچه اسرار خود تاریخچه‌ای از عشق‌های جاودان و یا ناکام و یا حتی تصویری خشن از جنگ را پنهان کرده اند، اهمیت بسیاری از دیدگاه گردشگری رمانتیک و سفرهای عاشقانه در دنیا پیدا کرده‌اند.

شهرهای اروپایی همچون پاریس، لندن، پراگ، مادرید و… هرکدام به تنهایی راوی قصه‌های بی‌نظیر عاشقانه هستند و از این رو نیز سالیانه گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند، اما ما در این مقاله می‌خواهیم برخی از مقاصد رمانتیک و البته کمتر شناخته شده را معرفی کنیم تا بدین ترتیب نیز دریچه‌ای به سوی گسترش بیشتر این نوع از سفرها میان مردم گشوده باشیم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

سینترا، پرتغال

سینترا پرتقال

این مکان زیبا همچون زمردی در دل طبیعت بی نظیر پرتغال و میان کوه‌های با عظمت و دریایی بیکران آرمیده است. این مقصد گردشگری منحصر‌بفرد که البته در میان توریست‌ها نیز کمتر شناخته شده با سپیده دل‌انگیز صبح‌گاهی و غنای تاریخی که در خود دارد میتواند سفری رویایی و رمانتیک را برای شما خلق نماید.

سینترا الهام‌بخشی تاثیر‌گذار برای نویسندگان و هنرمندان قرن ۱۸ و ۱۹ بوده است و بسیاری از داستان های عاشقانه و قهرمانان دنیای عشق در ادبیات اروپا در این نقطه متولد شده اند.