۵ ترفند اجاره خودرو در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی دارای مناظر شگفت‌آوری است که در نوع خود بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر به آفریقای جنوبی را دارید، خودرویی اجاره‌ کنید و مناطق مختلف این کشور را با آن بگردید. با توجه به نرخ های رقابتی و اقتصادی خودروهای اجاره ای، به ویژه اگر تعداد همراهان شما بیشتر از یک نفر باشد سفر با خودرو گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. در این شرایط استفاده از خودروی اجاره‌ای یک راه ایده‌آل و اقتصادی برای گشت و گذار در این کشور به حساب می‌آید. در ادامه با مجله ی گردشگری دور و نزدیک همراه باشید.

اجاره ی خودرو در آفریقای جنوبی

اما فراموش نکنیم، قوانین و سیاست‌های پیچیده‌ی اجاره‌ی خودرو در آفریقای جنوبی ممکن است شما را کمی گیج کند. به همین منظور در ادامه ۵ موردی را بررسی خواهیم کرد که هنگام اجاره خودرو در آفریقای جنوبی باید به آن توجه داشته باشید.

۱- محدودیت مسافتی در آفریقای جنوبی

بیشتر آژانس‌های اجاره خودرو در آفریقای جنوبی قانون محدودیت مسافتی برای خودروهای خود دارند. در حقیقت شما در هر روز بیشتر از حد تعیین شده نمی‌توانید از خودروی خود استفاده کنید و در صورت عبور از این حد نصاب، شما مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافی خواهید شد. این محدودیت بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر در روز است. البته آژانس‌هایی هم هستند که خودروهای خود را بدون در نظر گرفتن این محدودیت به شما اجاره می دهند.

۲- بیمه تایر و شیشه

یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد گنجاندن بند بیمه درون قرارداد اجاره‌ی خودرو در این کشور است. باید در نظر داشته باشید که خودروهایی که به شما اجاره داده می‌شوند ممکن است مناسب مسیر مورد نظرتان نباشند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما از این بند در قرارداد خود استفاده کنید و با پرداخت مبلغی کمتر از ۳ دلار از ضررهای احتمالی سنگینی جلوگیری کنید.

۳- سفر یک طرفه

در اکثر موارد خرید بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت ارزان‌تر از خرید بلیت یک طرفه خواهد بود؛ اما در نهایت با در نظر گرفتن قیمت سوخت، خوراک و هزینه‌ی اجاره ی خودرو و موارد این‌چنینی، در بیشتر مواقع برای مسافران بیشتر از یک نفر به‌صرفه‌تر است تا حداقل یک طرف از مسیر را با خودروی اجاره‌ای سفر کنند و برای مسیر برگشت بلیت هواپیما تهیه کنند.

۴- به کشورهای همسایه سفر کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های اجاره‌ی خودرو این است که می‌توانید به کشورهای همسایه نیز سفر کنید. کشورهای نامبیا، زیمباوه، موزامبیک و بوتساوا معمولا مقصد اصلی این سفرها هستند که البته باید توجه داشت اینگونه سفرها مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد. خروج از کشور با خودروی اجاره‌ای مستلزم داشتن رضایتنامه از طرف آژانس اجاره دهنده‌ی خودرو است، که فقط تعداد معدودی از این آژانس‌ها چنین اجازه‌ای به شما خواهند داد. همچنین برای تردد بین این کشورها باید عوارض خروجی خودرو را نیز پرداخت کنید. در هنگام انتخاب خودرو باید در نظر داشته باشید که همه‌ی خودروها مناسب سفر در جاده های کشورهای همسایه آفریقای جنوبی نیستند. بنابراین اگر قصد انجام سفری پرماجرا را دارید پیشنهاد می کنیم خودرویی دو دیفرانسیل انتخاب کنید.

۵- امنیت خودرو

در خصوص امنیت خودرو، پیشنهاد می شود که خودرویی انتخاب کنید که داخل آن به راحتی قابل مشاهده نباشد و یا آن را در محل پارکینگ‌های ایمن و یا مناطق تحت پوشش پارکبان پارک کنید. با توجه به شرایط منطقه و به منظور حفظ امنیت وسایل خود بهتر است هیچ‌گاه اشیا گران‌بهای خود  را در کابین خودرو نگذارید. هنگام اجاره خودرو می توانید با پرداخت هزینه‌ی جداگانه صندوقهای ضد سرقت را به خودروی خود اضافه کنید. هرچند بهترین راه، نگهداری از وسایل گران‌بها در هتل محل اقامت خود است.