سفر به ارمنستان

هنگامی‌که در حال برنامه‌ریزی برای سفر خود هستید، ممکن است قصد نداشته باشید ارمنستان را در برنامه‌ی خود قرار دهید. اما اگر به این کشور سفر کنید، با دیدن آثار تاریخی و فرهنگی و غذاهای خوشمزه‌ی آن، نظرتان راجع به این کشور تغییر خواهد کرد. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک دلایلی را برایتان خواهیم گفت که شما را ترغیب می‌کند سفر به ارمنستان را در برنامه‌ی خود قرار دهید.

سفر به ارمنستان ؛‌ از اولین کشور مسیحی جهان دیدن کنید

سفر به ارمنستان - صومعه گغارت

آیا می‌دانستید کشور ارمنستان اولین کشوری است که در آن مذهب مسیحیت به عنوان مذهب رسمی کشور شناخته شد؟ این اتفاق در سال ۳۰۱ بعد از میلاد با کمک گریگور روشنگر و پادشاه تیرداد سوم رخ داد و کلیساها در این کشور ساخته شدند. اولین کلیسایی که در ارمنستان ساخته شد کلیسای جامع «اچمیادزین» است که به عنوان اولین کلیسای جامع دنیا شناخته شد. امروزه بناهای تاریخی و مذهبی زیادی در این کشور وجود دارد که می‌توانید از معماری زیبای آنها و مناظر شگفت‌انگیزی که با محیط اطراف به وجود آورده‌اند لذت ببرید. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به ارمنستان از صومعه‌های زیبای «گغارد»،‌ «تاتو» و «خور ویراپ» دیدن کنید. گریگور روشنگر سال‌های زیادی در زندانی در صومعه‌ی خور ویراپ زندانی بود. خرید سریع و مطمئن بلیط تهران ایروان | بلیط ایروان تهران

از منظره کوه آرارات لذت ببرید

سفر به ارمنستان - کوه آرارات

گشت و گذار در «ایروان» پایتخت ارمنستان، بدون بازدید از کوه‌های «آرارات» امکان‌پذیر نیست. این کوه‌های باشکوه در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارند. کوه آرارت نماد سرزمین مادری برای مردم ارمنستان است و نام آن در کتاب انجیل آورده شده است. در کتاب مقدس گفته شده است که کشتی نوح (ع) در کنار این کوه متوقف شد و او به همراه خانواده‌اش در کنار این کوه به زندگی خود ادامه دادند. برای مشاهده‌ی بهترین منظره از کوه آرارت از ایروان خارج شده به معبد خور ویراپ بروید.

سوار طولانی ترین تلکابین دنیا شوید

سفر به ارمنستان

با سوار شدن بر طولانی‌ترین تلکابین دنیا می‌توانید خود را به یکی از شاهکارهای معماری ارمنستان، یعنی صومعه‌ی «تاتو» برسانید. البته اگر از ارتفاع نمی‌ترسید این روش را انتخاب کنید زیرا باید به مدت ۱۲ دقیقه از ارتفاع ۳۲۰ متری شاهد مناظر شگفت‌انگیزی باشید. در پایان سفر به صومعه‌ی زیبای تاتو می‌رسید که در طی قرون ۹ تا ۱۳ ساخته شده است.

قدیمی‌ ترین غذاها را در جنوب قفقاز تجربه کنید

سفر به ارمنستان - غذاهای ارمنستان

غذاهای ارمنستان بیشترین قدمت را در اروپا و جنوب قفقاز دارند. غذاهای این کشور به لطف استفاده از ادویه‌ها، گیاهان و گل‌های وحشی بسیار متنوع و خوشمزه است. در کشور ارمنستان مخصوصا در ایروان، رستوران‌های سنتی زیادی  وجود دارند که غذاهای محلی را سرو می‌کنند. در سفر به ارمنستان می‌توانید از غذاهای مختلف ارمنستان مانند «اسپاس» که نوعی سوپ خامه‌ای و کم کالری است، «ماتسون» که نوعی ماست محلی است یا «تولما» که دلمه‌ی برگ انگور است امتحان کنید. کباب مخصوص این کشور به نام «خوروواتس» را فراموش نکنید. آماده سازی این غذا خودش آداب و رسوم خاصی دارد. گفته می‌شود فقط آقایان می‌توانند در آماده کردن این غذا سهیم باشند. از نان لواش ارمنستان می‌توانید برای خوردن غذا استفاده کنید و برای دسر، نان شیرین «گاتا» را امتحان کنید.

خوشمزه ترین آب جهان را بنوشید

آیا می‌دانستید آب ارمنستان یکی از پاکیزه‌ترین و خوشمزه‌ترین آب‌های جهان است؟ آب آشامیدنی ارمنستان از منابع خالص بدست می‌آیند. در گوشه و کنار ایروان می‌توانید فواره‌های کوچکی را بیابید که دارای آب آشامیدنی هستند. همه می‌توانند از آب خنک و پاک این فواره‌ها به رایگان بنوشند.

هیجان را تجربه کنید

سفر به ارمنستان

به دلیل داشتن کوه‌ها و آب و هوای مناسب، ارمنستان مکان مناسبی برای ورزش‌های هیجان‌انگیز است. در سال‌های اخیر ورزش «پاراگلایدینگ» شهرت زیادی پیدا کرده است. مکان‌های زیادی در ارمنستان وجود دارند که برای این ورزش مناسب هستند. در فصل تابستان می‌توانید کوه‌نوردی و پیاده‌روی را تجربه کنید. در فصل زمستان شرایط فوق‌العاده‌ای برای ورزش اسکی فراهم است که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون بصرفه است.

با مردم مهربان و مهمان‌ نواز دوست شوید

مردم ارمنستان از قدیم اعتقاد داشته‌اند که میهمان هدیه‌ای از طرف خداست که باعث شادی می‌شود. آنها بسیار مهمان‌نواز بوده و با غریبه‌ها به گرمی برخورد می‌کنند و در تلاش هستند تا گردشگران اوقات خوشی را در کشورشان بگذرانند. بیشتر گردشگرانی که به نقاط مختلف دنیا سفر کرده‌اند اعتراف کرده‌اند که مهمان‌نوازی مردم ارمنستان را در هیچ جای دنیا ندیده‌اند. ممکن است در سفر به ارمنستان با غریبه‌هایی روبه‌رو شوید که شما را به خانه‌شان دعوت کرده و از شما پذیرایی می‌کنند. حتی ممکن است در پایان سفر خود دوستان خوبی از این کشور پیدا کرده باشید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد ارمنستان به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید.