کشور ژاپن یکی از پر رسم و رسوم‌ترین کشورهای جهان است. رعایت این رسومات برای مردم ژاپن بسیار مهم است و در صورت بی‌توجهی به آن ممکن است بی‌احترامی تلقی شود. اگر قصد سفر به ژاپن را دارید این مطلب را از دست ندهید زیرا امروز در مجله‌ی دور و نزدیک به توضیح تعدادی از این رسومات و عادات مهم می‌پردازیم. خرید بلیط هواپیما

در کشور ژاپن انعام ندهید

قوانین کشور ژاپن

انعام دادن در کشور ژاپن مرسوم نیست. رستوران‌ها و دیگر سرویس‌های خدمات‌رسانی معمولا مبلغی به همین منظور به صورتحساب اضافه می‌کنند. اگر احساس می‌کنید باید به کسی کمک مالی کنید، آن را به خانواده‌ای که نزدشان مانده‌اید بدهید یا به خدمه‌ای که به شما در محل اقامتتان کمک می‌کنند. به خاطر داشته باشید که پول را داخل پاکت قرار دهید.

از سینی استفاده کنید

قوانین کشور ژاپن

بسیاری از مغازه‌ها در ژاپن سینی‌های کوچکی برای قرار پول دارند تا مشتری‌ها پولی که بابت خرید کالایی می‌پردازند در داخل سینی قرار دهند و آن را مستقیما به فروشنده ندهند. اگر این سینی را داخل هر مغازه‌ای دیدید، حتما پول را داخل آن قرار دهید زیرا غیر از این بی‌احترامی تلقی خواهد شد. یک نکته‌ی دیگر که باید به خاطر داشته باشید این است که بیشتر اوقات باید پول نقد بپردازید. برخی از مکان‌های دیگر مانند سوپرهای بزرگ، رستوران‌های گران‌قیمت و هتل‌ها کارت اعتباری قبول می‌کنند. همیشه از همراه داشتن پول نقد مطمئن باشید.

کارت ویزیت خود را نشان دهید

قوانین کشور ژاپن

اگر کارت ویزیت که در زبان ژاپنی «مِیشی» گفته می‌شود را به همراه خود دارید، در ملاقات‌ها و جلسات با خود به همراه ببرید. اگر این کارت به زبان انگلیسی و ژاپنی چاپ شده باشد خیلی بهتر است. اگر شخصی به شما کارت ویزیت داد، کارت را با هر دو دست خود بگیرید، آن را از سمت روی کارت، جلوی شخص مقابلتان روی میز قرار داده یا کارت را با دقت در کیف کارت‌هایتان قرار دهید. اگر نمی‌توانید نام آن شخص را بخوانید، اشکالی ندارد که تلفظ آن را سوال کنید اما هرگزدر حضور فرد مقابل، پشت کارت چیزی ننویسید.

کفش های خود را در آورید

قوانین کشور ژاپن

هنگامی که به کشور ژاپن می‌روید، زمان ورود به خانه‌ی یک فرد باید کفش‌های خود را درآورید. در خانه‌های ژاپنی همیشه برای میهمانان صندل یا دمپایی قرار داده می‌شود پس نیازی نیست نگران کثیف شدن جوراب‌هایتان باشید. بعضی از رستوران‌ها یا معابد هم ممکن است از بازدیدکنندگان بخواهند تا قبل از وارد شدن کفش‌های خود را در بیاورند.

درست بنشینید

قوانین کشور ژاپن

در کشور ژاپن نشستن بر روی زمین در خیلی از خانه‌ها و رستوران‌های سنتی امری عادی است. در این مکان‌ها اطراف یک میز که پایه‌های کوتاه دارد می‌نشینند و غذا می‌خورند. برای مراسم‌های رسمی‌تر،‌ هم زنان هم مردان بر روی زانو و صاف می‌نشینند. برای موقعیت‌های خودمانی‌تر، زنان ممکن است هر دو پای خود را به یک طرف قرار داده و بنشینند و مردان به حالت چهارزانو که برای خیلی از فرهنگ‌ها آشنا است بنشینند.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد ژاپن به صفحه‌ اصلی وبسایت مراجعه کنید.