حمل و نقل در روسیه

روسیه یکی از بزرگ‌ترین کشورهای جهان با تنوع زیادی در زمینه‌ی حمل و نقل است. اگر به تنهایی به روسیه سفر می‌کنید و می‌خواهید روسیه را فراتر از «مسکو» و «سنت پترزبورگ» ببینید و کمی به گشت و گذار بپردازید. اگر قصد سفر به روسیه را دارید و می‌خواهید برای این سفر برنامه‌ریزی کنید، امروز در مجله‌ی دور و نزدیک لیستی از روش‌های مختلف حمل و نقل در روسیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

حمل و نقل در روسیه ؛‌ هواپیما

حمل و نقل در روسیه

در آوریل ۲۰۱۷، وجود ۲۲۸ فرودگاه در روسیه گزارش داده شد که پنج فرودگاه از این لیست در مسکو و حومه‌ی آن واقع شده‌اند. در این میان، معروف‌ترین فرودگاه‌ها، «دوموده‌دوو»،‌ «شرمتیوو» و «ونوکووا» نام دارند. رفت و آمد به برخی مقاصد بیشتر صورت می‌گیرد و همین بر تعداد پروازها تاثیر دارد. باوجود اینکه خطوط هوایی «آئروفلوت» یکی از راحت‌ترین ایرلاین‌های موجود است، اما به هر مقصدی پرواز ندارد پس ممکن است مجبور شوید به ایرلاین‌های دیگری رجوع کنید. اما بهتر است قبل از هرچیز از امنیت آن مطمئن شوید.

قطار

حمل و نقل در روسیه

اغلب اوقات قطارهای بهترین و رمانتیک‌ترین راه برای گردش در روسیه هستند. اگر قصد سفر به روسیه را دارید و به دنبال ماجراجویی نیز هستید، می‌توانید به سراغ راه‌آهن سراسری سیبری رفته و تا «ولادی‌وستوک» را با قطار بروید یا سوار قطاری از راه‌آهن سراسری مغولستان شده و از زیبایی مسیری که از دریاچه‌‌ی «بایکال» می‌گذرد لذت ببرید. قطارها معمولا از هواپیما ارزان‌تر هستند و در برخی موارد بسیار راحت‌تر. برای مثال قطار سریع‌السیر «ساپسان» مسیر بین مسکو و سنت پترزبورگ را با سرعتی حدود ۴۰۰ کیلومتر در ساعت طی می‌کند.

کشتی‌ ها یا قایق‌ ها

حمل و نقل در روسیه

اگر خواهان دیدن یک منظره‌ی جدید از روسیه هستید، سوار قایق یا کشتی شده و این کشور را از این زاویه ببینید. سنت پترزبورگ، مسکو و «گلدن رینگ»، هنگامی‌که از دریا به آنها نگاه می‌کنید،‌منظره‌ای کاملا متفاوت دارند.اگر قصد سفر به روسیه در یک کشتی تفریحی را دارید، می توانید تا ۷۲ ساعت بدون ویزا در این کشور بمانید. البته در صورتی که کشوری که این تور مسافرتی را برای شما ترتیب داده است توسط دولت روسیه تایید شده باشد.

مترو

حمل و نقل در روسیه

برای گشت و گذار در شهر، مترو یکی از بهترین و ارزان‌ترین روش‌ها است و در هفت شهر روسیه امکان استفاده از آن وجود دارد. علاوه‌بر ایستگاه معروف مترو در مسکو و سنت پترزبورگ که تصاویر زیادی از آنها دیده می‌شود،‌ در شهرهای دیگری چون «کازان»، « نیژنی نووگورود»، «نووسیبیرسک»، «سامارا» و « یکاترینبورگ» نیز می‌توان ایستگاه‌های مترو را مشاهده کرد. متروهای مسکو و سنت پترزبورگ انواع مختلفی از بلیط‌ها را ارائه می‌دهند؛‌از بلیط‌های یک‌طرفه گرفته تا بلیط‌های ۹۰ دقیقه‌ای و روزانه.‌

وسایل حمل و نقل عمومی

سیستم حمل و نقل عمومی در شهرهای روسیه نسبتا خوب است و این سرویس شامل اتوبوس، اتوبوس برقی و تراموا است. وسایل نقلیه‌ی عمومی ارزان بوده و به تعداد کافی وجود دارند و اغلب در حال سرویس‌دهی هستند. در زمان شلوغی و تعطیلی ادارات ممکن است کمی شلوغ شوند. با این حال، حمل و نقل در روسیه با وسایل نقلیه‌ی عمومی راحت‌تر خواهد بود.

تاکسی

حمل و نقل در روسیه

در سال‌های اخیر، ایستگاه‌های تاکسی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در روسیه داشته است. اگر قصد سفر به روسیه را دارید و می‌خواهید از تاکسی برای رفت و آمد استفاده کنید، بهتر است اپلیکیشن‌های «Gett» و «Yandex» را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید تا نگران گرفتن تاکسی در شهرهای روسیه نباشید.

کرایه ی اتومبیل

رانندگی در روسیه نیازمند یادگیری الفبای روسی است. اگر به این الفبا آشنایی دارید، می‌توانید از موسسات بین‌المللی کرایه‌ی اتومبیل یک ماشین کرایه کنید تا حمل و نقل در روسیه برایتان آسان‌تر شود. آشنایی با زبان و الفابی روسی به این جهت اهمیت دارد که کارکنان موسسه به زبان انگلیسی تسلط کافی نداشته و نقشه‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهند نیز به زبان روسی است. به علاوه ممکن است شما به منطقه‌ای بروید که کسی درآنجا به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کند یا شاید به اینترنت دسترسی نداشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد روسیه به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید.