شهرهای عجیب دنیا که از وجودشان خبر نداشتید
 هر شهری ویژگی‌های عجیب و خاص خود را دارد. اما چه چیزی یک شهر را کاملا منحصربفرد می‌سازد؟ برخی از شهرهای دنیا ویژگی‌هایی دارند که ممکن است کاملا غیر قابل باور باشند. امروز در دور و نزدیک عجیب ترین شهرهای دنیا، با خارق‌العاده‌ترین ویژگی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

شهرهای عجیب دنیا

شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!

شهر «لانگِیربین» که در مجموعه جزیره‌ی «اسلاوبارد» که «اسپیتزبرگ» هم نامیده می‌شود، قرار دارد، یکی از شمالی‌ترین مکان‌های جهان است و هیچ‌کس نمی‌تواند در آنجا بمیرد. قبرستانی که در این شهر وجود دارد، به مدت ۷۰ سال است که استفاده نشده است. دلیل این مسئله، آب و هوای این شهر است. آب و هوای این شهر به حدی سرد است که اجساد تجزیه نمی‌شوند و این باعث می‌شود حیوانات وحشی به‌راحتی جذب این مکان شوند، به همین دلیل افرادی که زمان زیادی تا مرگشان باقی نمانده، با هواپیما به نروژ منتقل می‌شوند.

شهری که متعلق به دو کشور است!

یکی از شهرهای عجیب دنیا متلق به دو کشور اروپایی است . «بوسینگن ام هوشرهاین»، شهری متعلق به دو کشور آلمان و سوییس است. از لحاظ اقتصادی جزئی از سوییس و از لحاظ اداری بخشی از آلمان است. این شهر، تنها شهر آلمان است که از فرانک سوییس به عنوان واحد پول رسمی استفاده می‌کند. این شهر دو کد پستی دارد؛ یک کد پستی آلمانی و یک کد پستی سوییسی. شهروندان این شهر هم از شماره تلفن‌های آلمانی و هم از شماره تلفن‌های سوییسی استفاده می‌کنند و تیم فوتبال بوسینگن، تنها تیم کشور آلمان است که در مسابقات قهرمانی سوییس بازی می‌کند.

شهری به نام جهنم

امریکا نیز در لیست شهرهای عجیب دنیا جای دارد اما این ایالت میشگان است که خود را در این لیست جای داده. جهنم را می‌توانید در ایالت میشیگان در آمریکا پیدا کنید. دلیل نام‌گذاری این شهر مشخص نیست اما ساکنین این شهر از این اسم‌های عجیب و خاص استقبال می‌کنند. گردشگرانی که به این شهر می‌آیند با تابلوی «به جهنم خوش آمدید» که در ابتدای این شهر نصب شده عکس می‌گیرند.

اتریش در چین

چینی‌ها همیشه به ساختن یک کپی از هرچیزی در دنیا معروف هستند؛ حتی شهرها! چینی‌ها تصمیم گرفتند برای اینکه مجبور نباشند برای مسافرت از کشور خارج شوند، یک دهکده‌ی اتریشی در چین بسازند. ابتدا کلیسا و سپس خیابان‌های این دهکده ساخته شدند و کاملا شبیه دهکده‌ی اصلی هستند. جالب است بدانید که ملک و املاک در این دهکده‌ی چینی از دهکده‌ی اصلی اتریشی گران‌تر است.

آخرین شهر آزاد در دنیا

این شهر در کالیفرنیا واقع شده و ساکنین آن عمدتا افراد مهاجر، بی‌خانمان و بازنشسته هستند. مردم این شهر در ماشین‌های اوراقی و آلونک‌هایی زندگی می‌کنند که دارای هیچ‌گونه آب آشامیدنی، برق یا حتی آدرس مشخص نیست. آنجا از اجاره‌ خانه و مالیات خبری نیست. ممکن است تصور کنید زندگی در چنین شهری عجیب باشد اما افرادی که به آنجا رفته‌اند، این شهر را کاملا راحت می‌دانند. ساکنین این شهر آن را «آخرین شهر آزاد آمریکا» می‌نامند.

شهری از غارها

«ماتماتا» در جنوب تونس قرار دارد؛ جایی که هنوز افرادی در غارهای زیر زمین زندگی می‌کنند. در دهه‌ی ۱۹۷۰، خانه‌هایی برای ساکنین این شهر ساخته شد اما آنها ترجیح می‌دهند در خانه‌های سنتی خود زندگی کنند. طرفداران سری فیلم‌های «جنگ ستارگان»  این مکان را به عنوان خانه‌ی «لوک اسکای‌واکر» می‌شناسند.

شهر آدم فضایی‌ها

در سال ۱۹۴۷، یک سفینه‌ی فضایی در «روزول» در نیومکزیکو سقوط کرد. هنوز مشخص نیست که این جسم واقعا یک سفینه‌ی فضایی بوده یا نه اما از آن زمان این شهر به عنوان «شهر آدم فضایی‌ها» شهرت پیدا کرده است. در این شهر فستیوال‌های عجیب و مختلفی با تم فضایی برگزار می‌شود و حتی مک دونالد هم دکوراسیونی فضایی شکل دارد.

شهری که در آنجا تعداد مرده‌ها از زنده‌ها بیشتر است

و بازم هم آمریکا رد لیست شهرهای عجیب دنیا ، شهر «کلما» در کالیفرنیا، ۱۱ قبرستان دارد. تعداد مرده‌ها در این شهر از تعداد زنده‌ها بیشتر است به گونه‌ای که به ازای هر یک نفر زنده هزار نفر مرده وجود دارد. دلیل این مسئله این است که دولت در یک تصمیم عجیب، تمام قبرستان‌های اطراف سان فرانسیسکو را به این مکان منتقل کرد. در ابتدا جمعیت این شهر را تنها قبرکن‌ها، گل فروش‌ها و ترتیب دهندگان مراسم ختم تشکیل می‌دادند اما در دهه‌ی ۸۰ افراد دیگری هم در این شهر سکونت پیدا کردند. شعار این شهر این است:«خدا را شکر که امروز در کلما زنده هستید»

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.