۱۰ ترفند نبوغ آمیز برای یک سفر راحت‌تر

چه بخواهید آخر هفته بیرون بزنید و یک سفر کوتاه بروید، چه برای عروسی به یک شهر دیگر دعوت شده باشید و یا بخواهید چند روز لب دریا بروید و خوش بگذرانید، مهم‌ترین سوالی که پیش می‌آید، این است: چطور در طول سفر استرس کمتری داشته باشم؟ به ویژه اگر بخواهید برای یک هفته سفر، فقط یک ساک کوچک (که بشود داخل هواپیما هم برد) ببندید. برای این که مو لای درز سفرتان نرود، این ۱۰ ترفند فوق‌العاده مفید را اجرا کنید تا بارتان سبک شود، وسایل آرایش را هم همراه ببرید و غذای هواپیما نیز اذیت‌تان نکند. با دور و نزدیک همراه باشید. بلیط هواپیما

لیوان‌نگه‌دار

مگر چند تا دست دارید که دو تا ساک کوچک، کیف زنانه، احتمالا پاسپورت و آب یا چای را نگه دارید؟ پتو مسافرتی یا روسری را دور دسته ساک ببندید و از آن به عنوان نگهدارنده مفید لیوان یا قوطی آب استفاده کنید.

صبحانه سالم

معمولا غذای هواپیما افتضاح است. به جای دونات یا کره و مربای آماده و کوچکی که می‌دهند، کمی خوراکی و یک فلاسک چای همراه داشته باشید و صبحانه خودتان را نوش جان کنید.

برای مسواک تان محافظ ببرید

برای این که مسواک ته کیف آرایش کثیف نشود یا کلا گرد و خاک بیرون را نگیرد، از پوشش‌های مخصوص که بیرون می‌فروشند، استفاده کنید یا اگر به آن‌ها دسترسی ندارید، خودتان خلاقیت به خرج دهید و مثلا با یک جعبه خالی آدامس درپوش بسازید.

لوازم مورد نیاز برای دو هفته مسافرت را جا دهید

مهم‌ترین راهنمای سفر این است که لباس‌ها را «تا» نکنید، آن‌ها را لوله کنید. بعد، از این که چقدر لباس در ساک‌تان جا شده، تعجب می‌کنید.

اگر سفرتان به جای زیاد دوری نیست

تمام کرم‌ها و مواد آرایشی تان را می‌توانید در کیف پلاستیکی کوچک (با حجم حدودا یک لیتر) جا دهید و ببرید.

مرتب بچینید

این جا کیسه‌های طناب‌-کشی خیلی استفاده دارند و می‌توانید برای ساماندهی صابون، شوینده‌ها و لوازم آرایشی از این کیسه‌ها استفاده کنید. هم چنین اگر سرویس بهداشتی در اتاق خواب نباشد یا در فضای باز چادر می‌زنید، دم دست بودن این کیسه‌ها خیلی کمک می‌کند.

آیا یکی از دوستان‌تان سفر می‌کنید؟

صندلی کنار پنجره و کنار راهرو را رزرو کنید. مردم اگر تنها سفر کنند، معمولا صندلی وسط را رزرو نمی‌کنند، بنابراین احتمال این که کل ردیف دست شما بیفتد، زیاد است.

برای یک مراسم خاص سفر می‌کنید

که باید چند تکه از جواهرات زیبای تان را هم همراه ببرید؟ از یک جایخی کوچک استفاده کنید، گوشواره‌ها را کنار هم و گردنبند را هم بدون این که گره بخورد، درون آن بگذارید و با پلاستیک روی آن را بکشید.

لوسیون‌ها و شامپوها  همراه ببرید

آن‌ها کاملا تخت هستند و جا نمی‌گیرند، وزن شان بسیار ناچیز است و وقتی از آن‌ها استفاده کردید، می‌توانید بسته اش را دور بیندازید؛ برای همین، جا درون ساک دستی‌تان بیش‌تر هم می‌شود.

گردنبندهای بزرگ را درون کیف آرایش مچاله نکنید

کلاسورهای مدرسه یا پلاستیکی این جا به درد می‌خورند و به کمک آن‌ها می‌توانید بهترین لوازم تزیینی تان را ببرید، بدون این که به هم گره بخورند.

برای خرید بلیط آنلاین هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.