چگونه سفر خارجی ایمن داشته باشیم

یك سفر جذاب دسته جمعی در پیش دارید، یا تنهایی به سفر ماجراجویانه‌ای خواهید رفت، یا بعد از مدت‌ها می‌خواهید به تعطیلات بروید و همه‌ی برنامه‌ی شما در خارج از كشور است؟ كشف جاهای جدید دنیا یكی از لذت بخش‌ترین كارها است. با این حال، حوادث تروریستی اخیر سبب شده تا فكر سفر به خارج كمی ترسناك شود اما نباید بگذارید این ترس جلوی شما را بگیرد و نگذارد به ماجراجویی كه این همه منتظرش بوده اید، برسید. در ادامه 3 نكته مهم را به شما خواهیم گفت تا در جاده یا هواپیما، ‌سفر ایمن و مطمئنی داشته باشید. با دور و نزدیک همراه باشید.

1. همه مدارك‌تان را همراه داشته باشید

حواس‌تان باشد قبل از این كه به فرودگاه بروید، چك كنید که پاسپورت، یك كارت شناسایی معتبر،‌ فتوكپی آن‌ها و هم چنین ویزاهایی كه برای سفر لازم دارید، را برداشته‌اید.  محض اطمینان، تصویر آن‌ها را در چند جا مانند گوشی خودتان و همراهتان، نگه‌دارید، ‌یا حتی برای خودتان‌ ایمیل كنید و یا روی دراپ باکس قرار دهید.

2. تمام قوانین و مقررات مربوط به چمدان‌ها را بخوانید و رعایت كنید

منظور از قوانین و مقررات مربوط به چمدان‌ها یعنی اندازه ساك‌تان طبق مقررات باشد و هیچ چیز ممنوعی درون آن نباشد. مثل همیشه، مهم‌ترین وسایل مثل كارت شناسایی را در جیب یا كیف دستی‌ خود نگه‌دارید و هیچ وقت نگذارید كیف دستی‌تان از جلوی چشم دور شود.

بسته‌بندی درست و دانستن این كه دقیقا هر چیزی كجا است،‌ می‌تواند از اضطراب شما كم كند و در صورتی كه به مشکل و یا تاخیری برخوردید،‌ به كارها سرعت می‌دهید.

3. تحقیق و جست و جوی لازم را انجام دهید

اگر می‌توانید، ‌با محلی كه برای بازدید می‌روید،‌ آشنا شوید. برای نمونه، نقشه را به دقت بررسی كنید و راه‌ها و سیستم حمل و نقل و چگونگی رسیدن به محل مورد نظر را چك كنید تا برای حركت در سطح شهر سردرگم نباشید.

برای رزرو آنلاین هتل‌های خارجی به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.

امتیاز