جاذبه های ایتالیا

ایتالیا کشوری اعجاب انگیز است و بدون اغراق می‌‌توان گفت به عنوان یک مقصد گردشگری نظیر آن در تمامی اروپا و حتی کره زمین یافت نمی‌‌شود. ترکیب فوق‌‌العاده تاریخ و طبیعت در کنار هم ایتالیا را به پکیج کامل گردشگری تبدیل می‌‌کند که مورد علاقه بسیاری از مردم سراسر دنیا است. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

سانتا ماریا دِفیوره، شهر فلورانس

جاذبه های ایتالیا

بی‌‌شک «سانتا ماریا دِفیوره» یکی از زیباترین کلیساهای دنیا است و در شهر فلورانس ایتالیا واقع شده است. این کلیسا بین قرون ۱۳ و ۱۵ میلادی ساخته شده است. مشهورترین و شگفت‌‌آورترین قسمت این کلیسا مناره توپی شکل آن است که به سال ۱۴۳۴ برروی سقف کلیسا ساخته شده است. این کلیسا ۴۱۴ پله دارد که بالا رفتن از آن‌‌ها و زیرپا گذاشتن منظره شهر زیبا، تاریخی و هنری فلورانس، یکی از فعالیت‌‌های توریست‌‌ها در آن به حساب می‌‌آید.

شهر واتیکان

جاذبه های ایتالیا

«واتیکان» علیرغم وسعت بسیار کم خود، شاهکارها و کلکسیون‌‌های هنری و باستانی زیادی را در دل خود مخفی کرده است. علاوه بر کلیسای «سنت پترز» و میدان مشهور آن، واتیکان جاذبه‌‌های زیادی دارد که بازدید از آن‌‌ها را نباید از دست داد. به طور نمونه نیایش‌‌گاه معروف «سیستین‌‌» از مکان‌‌های جذاب واتیکان است. دیوارهای این مکان مقدس پوشیده از نقاشی‌‌هایی متعلق به «میکلانژ» و سایر هنرمندان به‌‌نام ایتالیا است. شهر کاندلا ایتالیا

محل اجتماع رومیان

جاذبه های ایتالیا

کافی است کمی قوه تخیل خود را به کار بیاندازید تا ببینید که ساخت چنین مکانی آن هم در دنیای باستان تا چه اندازه هوش، تمدن و پیشرفت نیاز داشته است. با این‌‌که امروزه تنها بخش‌‌هایی از این بناهای اعجاب انگیزباقی مانده است اما با کمی دقت می‌‌توانید قسمت‌‌های تخریب این محل را در ذهن خود بازسازی کرده و به شکوه و تمدن مردمان سازنده آن پی ببرید. در این مکان می‌‌توانید بازارها،‌معابد، یادبودها و مجسمه‌‌هایی را ببینید که از هزاران سال قبل سرپا ایستاده‌‌اند و قدرت امپراطوری روم باستان را به رخ می‌‌کشند.

کلیسای سنت مارک

جاذبه های ایتالیا

«سنت مارک» بی‌‌شک یکی از مهم‌‌ترین و تاریخی‌‌ترین بناهای شهر ونیز به حساب می‌‌آید. بیشتر توریست‌‌هایی که به شهر ونیز سفر می‌‌کنند برای گشت‌‌وگذار در میدان مشهور «پیازا سن مارکو» تجمع می‌‌کنند و به ناگاه خود را مقابل کلیسای «سنت مارک» می‌‌بینند. این ساختمان خود به تنهایی یک شاهکار هنری و تلفیقی است که سبک‌‌های مختلف معماری را به نمایش در می‌‌آورد، اما داخل بنای آن نیز می‌‌توان گنجینه‌‌ای ارزشمند از کارهای هنری یافت. این‌‌طور که از ظاهر امر پیداست هنر از مهم‌‌ترین دل مشغولی‌‌های مردم روم باستان بوده است و نمود آن را نیز می‌‌توان در روحیه هنری مردم ایتالیای مدرن مشاهده کرد.

معبد پانتئون

جاذبه های ایتالیا

بدون اغراق می‌‌توان «پانتئون» را نمادی باقی‌‌ مانده از دنیای باستانی امپراطوری باشکوه روم دانست. بازدید از  این بنا که پیشرفت تمدن روم باستان در زمینه معماری را به وضوح نشان می‌‌دهد برای توریست‌‌های کشور ایتالیا جذابیت‌‌های فوق‌‌العاده‌‌ای دارد. نکته جالبی که در این بنا وجود دارد این است که قطر و ارتفاع آن باهم برابرند و اشعه نوری که به تک اتاق موجود در مناره وارد می-شود به خود اتاق و کل بنا جلوه‌‌ای خاص می‌‌دهد. فرمانروایان ایتالیا و افرادی که در تاریخ این کشور تاثیر زیادی گذاشته‌‌اند در این مکان دفن شده‌‌اند.

 

اگر قصد برنامه ریزی برای یک سفر هیجان‌‌انگیز را دارید، پیشنهاد ما این است که ایتالیا را در فهرست خود قرار دهید و از گردش و تفریح در مکان‌‌های تاریخی و طبیعی آن نهایت لذت را ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.