یازده مقصد محبوب برای مهاجرت

ظهور جنبش‌های پوپولیستی در سرتاسر جهان موجب تغییر عمده در زمینه مهاجرت شده است. انگلیس در سال گذشته اتحادیه اروپا را ترک کرد و بعد از به ریاست جمهوری رسیدن دونالد ترامپ وی شرایط مهاجرت به آمریکا نیز بسیار دشوارتر کرد. با این حال، اکثریت مردم در سراسر جهان همچنان از مهاجرت حمایت می‌کنند، با نظرسنجی اخیر بین‌المللی نشان می‌دهد که نزدیک به ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که مرزهای دنیا باید بر روی همه‌ی مردم دنیا باز باشد. بر اساس یک گزارش تازه منتشر شده، در اینجا از بهترین مکان‌ها برای مهاجران در سراسر جهان آورده شده است. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید. بلیط هواپیما

سوئد

بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور اسکاندیناوی این لیست را به خود اختصاص داده و بسیاری از پاسخ دهندگان از تعهد خود به حقوق بشر و خدمات عمومی عالی برخوردارند. برابری ثروت و نظام رفاه اجتماعی قوی نیز بر موقعیت آن تأثیر گذاشت. در سال‌های اخیر، سوئد تنوع یافته است و در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از ۹٫۸ میلیون جمعیت به آنجا مهاجرت می‌کنند.

کانادا

دومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه، کانادا شهرت زیادی برای مهاجرت دارد. «جاستین ترودو» (Justin trudeau) از طرف هر دو مهاجران و پناهندگان صحبت کرد. وی در اوایل سال جاری اعلام کرد: “تنوع قدرت ماست.” در سال ۲۰۱۱، حدود ۳۸ درصد از جمعیت مهاجران بزرگ و یا کودکان مهاجران بودند. اگر سطح فعلی ادامه یابد، انتظار می‌رود این تعداد تا سال ۲۰۳۶ به نصف جمعیت افزایش یابد.

سوئیس

قدرت اقتصادی کوچک اروپا که سوئیس است، از بیکاری پایین، درآمد بالا و استانداردهای بسیار چشمگیر زندگی برخوردار هستند. سوئیس در لیست مهاجران رتبه اول را به خود اختصاص داده است، زیرا در مقایسه با دو کشور برتر، مهاجران کمتری دارند.

استرالیا

مهاجران از کشورهای غیر انگلیسی زبان – عمدتاً از آسیا – هویت چند فرهنگی استرالیا را شکل داده‌اند. ملت ثروتمند و همچنین سومین جمعیت پرجمعیت، این کشور یک مکان فوق‌العاده محبوب برای مهاجران ماهر است. با این حال، سیاست‌های آن در رابطه با پناهندگان در سال‌های اخیر موضوع بحث بسیار زیادی بوده است.

آلمان

آلمان با داشتن یکی از فرصت‌های اقتصادی جهان به‌عنوان سرزمین فرصت‌ها برای مهاجران به حساب می‌آید. گرچه «آنجلا مرکل» (angela merkel)  پس از آن‌که قول داد مرزها را برای مهاجران باز نگه‌دارد، با کاهش طرفداران زیادی مواجه شد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که جوانان آلمانی هنوز هم از مهاجران کشورهای دیگر استقبال می‌کنند. مطالعه‌ای که توسط رسانه‌های آلمانی انجام‌شده اخیرا نشان داد که ۸۰ درصد از جمعیت آلمانی درباره مهاجرت مثبت اندیش بودند.

نروژ

این کشور اسکاندیناوی با درآمد بالا به خاطر اقتصاد قوی و سیستم رفاه قابل توجه آن شناخته‌شده است. بر اساس آمار نروژ، جمعیت مهاجران در حال حاضر ۱۶٫۸ درصد کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. سه گروه بزرگ مهاجر در نروژ لهستانی، لیتوانیایی و سوئدی هستند. جاذبه های گردشگری نروژ

ایالات متحده

در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سخنان منفی‌ای درباره مهاجرت داشت، کشور همچنان یک مقصد محبوب برای مهاجران است و در حال حاضر بیش از هر کشور دیگری میزبان است. به‌عنوان قدرت اقتصادی غالب جهان، بسیاری از مردم هنوز در مورد شانس موفقیت خود در نیروگاه آمریکای شمالی خوش‌بین هستند.

هلند

این نواحی غربی اروپا به‌طور فزاینده‌ای متنوع شده است و اکنون در میان بهترین مکان برای مهاجران قرار دارد. این کشور برای اقتصاد سالم خود شناخته‌شده است و همچنین دارای شهرت زیاد برای برداری و صبر است.

فنلاند

فنلاند یکی از شمالی‌ترین کشورهای جهان است که هزینه زیادی برای خدمات عمومی خود صرف می‌کنند. افزایش مهاجرت در سال‌های اخیر موجب بحث‌های قابل توجه در داخل کشور شده است، اما بسیاری از پاسخ دهندگان هنوز هلند را به‌عنوان یک مقصد استقامتی شناخته‌اند.

دانمارک

این کشور نیز بر پایه خدمات خوب و امنیت اجتماعی حیاتی و امنیت اجتماعی، در بین ده کشور برتر قرار دارد. این کشور در طول سه دهه گذشته افزایش مستمر مهاجرت را تجربه کرده است؛ مهاجران لهستانی، ترکی و آلمانی که بزرگ‌ترین گروه از تازه‌واردان را تشکیل می‌دهند.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کوچک، بر اساس استانداردهای فوق‌العاده زندگی‌اش مکانی خوب برای مهاجرت است. این کشور زیبا از ثروتمندترین کشورهای جهان پس از قطر است. مناظر جنگل زرق و برق‌دار این کشور مکمل کامل قدرت و ثبات اقتصادی آن است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.