خیابان های رنگارنگ

اروپا گنجینه‌ای از مکان‌های جذاب و رنگی، از زیباترین شهرها و روستاهای دورافتاده گرفته تا ساختمان‌های عجیب و غریب تا خانه‌های ماهیگیران است که فقط منتظر کشف شدن هستند. در ادامه تعدادی از خیابان‌های خاص که سرشار از رنگ هستند را معرفی می کنیم. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

کولمر، فرانسه

شهر قرون وسطایی آلزاس، به عنوان یکی از زیباترین شهر‌های اروپا شناخته می شود که تمامی خیابان‌هایش به شکل باورنکردنی رنگ‌آمیزی شده است. معماری این شهر که با نام «ونیز کوچک» نیز شناخته می شود ، ترکیبی از معماری آلمانی و فرانسوی است که به تنهایی می تواند بازدیدکنندگان را افسون خود کند.

Haus در Braunschweig، آلمان

Rizzi Haus ، توسط هنرمند آمریکایی جیمز رییززی که صاحب سبک گرافیکی خاصی هست، نقاشی شده است. اگرچه نظرات ساکنان قدیم و جوان Braunschweig در مورد این سبک متفاوت است اما مطمئنا رنگ ackerhof را به ارمغان آورده است. طراحی پنجره‌های بدشکل و نقش برجسته اداره‌ها توسط «کنراد کلوستر»، نیز تقلیدی از سبک طراحی ریزی هستند.

La Muralla Roja، اسپانیا

مجتمع مسکونی قرمز رنگ اسپانیا در نگاه اول شبیه طرح‌های شگفت‌انگیز M. C. Escher (طراح معروف) به نظر می رسد، اما در حقیقت از قلعه‌های قدیمی و سنتی الهام گرفته است و از فضا‌های خصوصی و عمومی استفاده می کند. اثر هنری معمار «ریکاردو بوفیل» در سال ۱۹۷۳، به نام «دیوار سرخ» ، برگرفته‌شده از اثر معمار مکزیکی لوئیس باراژن است. کسی که معماران کارآموز را وادار کرد رنگ دیوار مرز ترومپ را به دیوار صورتی تبدیل کنند.

بورانو، ایتالیا

شما هرگز نمی‌توانید ازدیدن خانه‌های روشن رنگی ماهیگیران در جزیره توری از بورانو، واقع در تالاب ونیزی  چشم پوشی کنید. از زمان تاسیس این جزیره، یک طرح رنگی سختگیرانه به تصویب رسیده است که طبق این قانون ساکنان برای رنگ کردن خانه‌های خود به یکی از رنگ‌های رنگین کمان، ابتدا باید مجوز آن را از دولت بگیرند. شهر کاندلا ایتالیا

استورتورگت در استکهلم، سوئد

استورتورگت، قدیمی‌ترین میدان استکهلم، به دو دلیل مشهور است، بازار کریسمس معروف و خانه‌های بازرگانان قرن بیست و پنجم که به شدت نقاشی شده اند. ساختمان‌های قرمز، زرد و سبز پررنگ، در مرکز شهر قدیمی گاملا استان، سردترین روزهای اسکاندیناوی را لذت بخش می‌کنند و مکان مناسبی برای تعطیلات شما به حساب می‌آیند.

نیهاون کپنهاگ

یکی از مکان‌های به شدت جذاب و دوست داشتنی، ساختمان‌های رنگی روشن قرن هفدهم در شمال بندر قدیمی کپنهاگ از Nyhvan هستند، جایی که نویسنده معروف، «هانس کریستین اندر سن بار» زندگی می‌کرده است.

میدان اصلی پوزنان لهستان

میدان بازار قدیمی Poznan در لهستان، مکانی است که خانه‌های بازرگانان قدیمی در آنجا ساخته شده و به رنگ‌های مدیترانه از آبی، سبز سبز و زرد خاکستری رنگ آمیزی شده اند. بخش عمده‌ای از میدان در طول جنگ جهانی دوم نابود شد و در دهه ۵۰ میلادی با دقت بازسازی شد و هر ساختمان با نقوش برجسته و پرزرق و برق در آن به صورت منحصر به فرد در آمده است.

ورنازا ایتالیا

تمامی ساختمان‌ها در ساحل شهر کوچک ورنازا در رنگ‌های پر جنب و جوش نارنجی و زرد خلاصه شده اند. طبق افسانه‌ای، ماهیگیران، شبیه به بورانو، خانه‌های خود را برای متمایز ساختن خود از دریا با این رنگ‌های متنوع رنگ می کنند اما بیشتر این احتمال می‌رود که بعد از متصل شدن روستاها به شبکه قطار در دهه ۷۰ میلادی، برای جذب گردشگران به این شکل درآمده‌اند.

رومی کرمیو در پاریس فرانسه

پس از کمی پیاده روی از شلوغی و فشار جمعیت Gare de Lyon در بخش دوازدهم پاریس،به محوطه‌ای میرسید که ساختمان‌های نقاشی شده، آسمان را محاصره کرده اند. در خیابانی به نام “وزیر دادگستری آدولف Cr mieux”، چشمتان به مجموعه ای از خانه‌های رنگارنگ نقاشی شده همراه با مسیری پر از گلدان‌های گیاهان قرمز مایل به سبز و جعبه‌های پنجره‌ای از گل می‌افتد.

نوا کاروالو در لیسبون پرتغال

شهر لیسبون که بیشتر به خاطر ساختمان‌های منحصر به فرد کاشی شده اش به شهرت رسیده است، دارای خیابان‌های روشن رنگی است که بیشتر در شهر قدیمی پیدا می‌شوند. اما یک خیابان صورتی نیز وجود دارد که شما حتما به آنجا سرخواهید زد. پروژه‌ای که توسط معماران خوزه اداریو و شورای شهر برای ایجاد حس مثبت در خیابان اجرا شده است.

برای خرید بلیت هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.