عجایب طبیعی

از میان آبشارهای خروشان، یخچال‌های طبیعی عاجی و سواحل بکر در این سرزمین گذر کنید. همراه ما باشید تا با ۷ عجایب طبیعی بی‌نظیر در آمریکای جنوبی آشنا شوید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

یخچال طبیعی خاکستری چیل

یخچال طبیعی خاکستری «چیل» یکی از چندین یخچال سرزمین‌های دوردست یخ‌زده در پارک ملی «تورس دل پاین» است که حدود ۱۲ مایل از چشم‌انداز قله‌های پاتاگونیای را در بر گرفته است.

در اطراف آن کوه‌های مینیاتوری فراوانی وجود دارد و از طرفی دریاچه خاکستری آن را احاطه کرده است. در آنجا تکه‌های یخ بزرگی مانند آنکه از آسمان فرو افتاده‌اند، در سکوت آب دریاچه شناور هستند که شواهد ترسناکی از عقب نشینی سریع یخچال‌های طبیعی است. برای این‌که از چشم‌اندازها و زیبایی‌های این منطقه به‌طور کامل لذت ببرید، بهتر است یا قایقی بگیرید و از این آب‌ها عبور کنید و یا پیرامون دریاچه را پیاده‌روی کنید. زیباترین شهرهای آمریکا

آبشار آنجل در ونزوئلا

آبشار آنجل در گوشه‌ای دوردست از ونزوئلا، از رودخانه «چورون» و از ارتفاع ۲۶۰۰ فوتی قله ابرپوش «آیوان تپوش» آزاد می‌شود. این آبشار در بین آبشارهای یک‌تکه در دنیا، رتبه نخست از لحاظ ارتفاع را دارد و ۱۹ برابر بلندتر از آبشار نیاگارا است که رتبه دوم را به خودش اختصاص داده است.

برخلاف سایر آبشارهای بلند که فرود آمدنشان همراه با سروصدای بسیار بلند و عظیم است، جریان آب این آبشار با ظرافت خاصی در نزدیکی زمین از هم باز شده و جریانی مه‌آلود را ایجاد می‌کند که با ایجاد رنگین‌کمان نیز همراه است. ادامه رودخانه از پایه کوه جاری می‌شود و به سمت کمپ «کانایما» می‌رود و نقطه آغازی برای دیگر آبشارها نیز خواهد بود.

کوه‌های آتشفشانی اکوادور

یکی از جاذبه‌های گردشگری زیبا در آمریکای جنوبی، رشته‌کوه آتش‌فشانی آن در خارج از شهر «کیتو» است که شامل هفت آسمان‌خراش با قله حدودی ۱۷۰۰۰ فوتی است. بروی تمام قله مخروطی شکل آتش‌فشان «کوتوپاکسی» از همسایه‌های کوتاه‌تر آن مثل «رومیناهو» (۱۵۵۰۰ فوت)، درخت‌های کاج و سرو به چشم می‌خورند؛ همچنین از طریق حرکت در زمین‌های حیات‌وحش «آلپاکاس» و یا رانندگی در جنوب بزرگراه آمریکایی «پان» نیز می‌توان آن‌ها را به‌خوبی دید.

لینسویز ماراینسیز برزیل

«لینسویز ماراینسیز» واقع در برزیل از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. سطح این منطقه مانند ورق‌های موج‌دار شن و ماسه سفید است و تا جایی که چشم می‌بیند ریگ روان وجود دارد. در بین ماه‌های ژانویه و ژوئن، باران‌های فراوان و رطوبت باعث می‌شود یکنواختی سطح از بین برود و حوضچه‌های سبز-آبی در میان تپه‌ها ایجاد شود.

چشم‌انداز زیبای این مکان از شمال ایالت «مارانیائو» به چشم می‌خورد و از سال ۱۹۸۱ به‌عنوان منطقه حفاظت‌شده به‌حساب می‌آید.

ساحل قرمز پرو

ساحل قرمز پرو در محل تلاقی بیابان‌های نیمه گرمسیری و سواحل جنوبی پرو، در منطقه طبیعی «پاراکاس» قرار دارد و آب‌های آبی-سبز جنوب اقیانوس آرام، ساحل قرمز پرو را نوازش می‌دهند.

این ترکیب رنگ‌ها در ساحل نزدیک توده کوه‌های «پانتا سانتا ماریا» باعث شده سنگ‌های «گرانودوئوریت» به رنگ صورتی شبیه شوند. و به لطف «جریان هامبالت» که مواد مغذی را در طول آب‌های ساحل به جریان می‌اندازد، خط ساحلی رنگارنگ مکان بسیاری خوبی برای حیات جاندارانی مثل کوسه‌ها، شیر دریایی، گروه‌های مختلف ماهی‌ها، صدف‌ها و ۲۲۵ گونه مختلف از پرندگان مهاجر شده است.

جزیره ایسلا دل سول، بولیوی

جزیره «ایسلا دل سول» یکی از جاذبه‌های زیبای این قاره به‌حساب می‌آید. این جزیره آفتابی با ساحل ماسه‌ای سفید و صخره‌های سنگی که می‌تواند با سواحل مدیترانه‌ای اشتباه گرفته شود، بسیار جالب‌توجه است. به‌عبارت‌دیگر نقطه تمایز این دو، منظره کوهستان‌های سفیدپوش این منطقه است.

درحالی‌که اغلب جزایر هم‌سطح دریا هستند، جزیره اسلا دل سول از این جهت عادی نیست. خط ساحلی آن در حدود سه میلیون سال پیش، در ارتفاع حدود ۱۲۵۰۰ فوتی جنوب دریای باستانی «تیتیکاکا» تشکیل شده است. زیبایی این جزیره قرن‌ها به شکل یک راز باقی‌مانده بود.

منطقه حفاظت شده براونسبرگ

انبوهی از رنگ سبز را در منطقه طبیعی حفاظت‌شده «براونسبرگ» می‌توانید ببینید که دارای ۱۵۰۰ گونه گیاهان مختلف است که دامنه فلات را پوشش می‌دهند. در یکی از کشورهای کم بازدید این قاره یعنی «سورینام»، شما می‌توانید در جنگل‌های مرطوب «گویینان» حیات‌وحشی شامل «میمون جیغ کش»، «ساکی سیاه‌ریش»، «توکان» و «آگوتی قرمز» با ظاهر عجیبش را ببینید.

خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.