کیپ تاون

کیپ تاون منطقه‌ای سرشار از جاذبه‌های توریستی برای گردشگران و بازدیدکنندگان است این به این معناست که آفریقای جنوبی و گردشگران خارجی هزینه‌های مختلفی را برای ورود به جاذبه‌های کلیدیِ تحت مدیریت پارک‌های ملی آفریقای جنوبی پرداخت می‌کنند. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

در برخی موارد، دولت طرحی اعمال کرده است تا قیمت‌ها را برای بازدیدکنندگان محلی کاهش دهند. در این طرح، برای بسیاری از آن‌ها، دیگر هزینه‌های ورودی به جاذبه‌های طبیعی مانند «کیپ پوینت» و «ساحل بولدرز» محاسبه نمی‌شود. البته این بدان معنی است که قیمت‌ها برای بازدیدکنندگان بین‌المللی افزایش می‌یابد، در برخی موارد نیز به‌طور قابل‌توجهی، بازدیدکنندگان بین‌المللی که دارای کارت شناسایی آفریقای جنوبی نیستند، مجبور به پرداخت هزینه‌های بالاتر هستند.  مکان های زیبا در آفریقای جنوبی را کشف کنید

کیپ پوینت

از نوامبر سال ۲۰۱۸، ورود به پارک ملی کیپ تاون از R۱۴۵ برای بزرگسالان به R۷۵ برای یک بزرگسال آفریقایی جنوبی کاهش می‌یابد. برای بازدیدکنندگان خارجی نیز مبلغ R۳۰۰ در نظر گرفته‌شده است.

در بخش‌های ساحلی که برای ساکنین مستعمره پنگوئن بسیار محبوب هستند، از مسافران بین‌المللی بین R۷۵ تا R۱۵۰ و برای ساکنین آفریقای جنوبی تنها R۳۸ دریافت می‌شود. شکل و فهرست قیمت‌های موجود در حال حاضر در بسیاری از پارک‌های ملی آفریقای جنوبی به شکل دیگری است؛ اما بازدیدکنندگان و مردم محلی در کیپ تاون، همان قیمت را پرداخت می‌کنند. به‌عنوان بخشی از یک استراتژی اصلاح‌شده، کسانی که مایل به بازدید از این پارک‌های محبوب در کیپ تاون هستند، باید از طریق اینترنت رزرو آنلاین انجام دهند.  مقاصد محبوب آفریقا

در یک طرح خاص و در فهرست «کبل اوی کابل»، نوعی امتیاز خصوصی مشاهده می‌شود که شامل بازدید از برخی از مناطق و تماشای غروب آفتاب، تنها برای ساکنان آفریقای جنوبی است. درصورتی‌که تا پیش‌ازاین، برای همه بازدیدکنندگانی که مایل به استفاده از این کانتینر پس از ساعت ۶ بعدازظهر بودند، قیمت بازدید این منطقه تنها با ارائه یک کارت معتبر آفریقای جنوبی، امکان‌پذیر بود.

ساحل بولدر

با توجه به سیاست‌های سان پارک، هدف اصلی، تمرکز بر جاذبه‌های مهم‌تر و ارزان‌تر در کیپ‌تاون برای مردم محلی و بدون کاهش سودآوری آن‌ها است. اگرچه ممکن است برای بعضی از افراد خارجی، این افزایش نرخ‌ها قابل‌قبول نباشد اما بسیاری از کشورهای درحال‌توسعه نیز سیاست‌های مشابهی را به اجرا درمی‌آورند، به‌ویژه اگر شکاف دستمزد بین افراد محلی و خارجی افزایش پیدا کند.

در سال ۲۰۱۵، تایلند قیمت‌های ورودی برای بازدیدکنندگان خارجی را برای اکثر پارک‌های ملی خود افزایش داد؛ دسترسی به جاذبه‌های مهم توریستی کامبوج و پارک باستان‌شناسی آنگکور، هزینه‌های زیادی برای بازدیدکنندگان خارجی به همراه دارد و بسیاری از مقاصد گردشگری در کارائیب نیز دارای مقیاس‌های مختلفی نسبت به کشور مبدأ هستند.

اگر در مورد هزینه‌های خود برای گردشگری کمی با محدودیت مواجه هستید، می‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به کیپ تاون قبل از ۱ نوامبر ۲۰۱۸، است.

برای خرید بلیط چارتر هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.