در طول جریان رودخانه «اسلانج سیسا» (Slunjcica) به «کورانا» (Korana)، گویی طبیعت یک نقاشی زیبا کشیده و یک تصویر جادویی خلق کرده که غالبا به عنوان معرف «پلیت ویس» (Plitvice) شناخته می‌شود. یک روستای زیبا در راستوک (Rastoke) که بر روی صخره‌های آهکی در نزدیکی آبشار «باک» (Buk)، «هروج» (Hrvoje)، «ویلینا کوسا» (Vilina Kosa) قرار گرفته‌اند. برای آشنایی با جاذبه‌های بکر و بی‌نظیر دنیا با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

راستوک | کرواسی

تاریخچه روستای راستوک

اولین خانه‌ای که در این طبیعت باشکوه و بی‌همتا ساخته شد حدود سیصد سال پیش بود و این هماهنگی بین طبیعت و انسان‌ها در سال 1969 در جمع آثار تاریخی قرار گرفت، که این مسئله توسط موسسه منطقه‌ای حفاظت از فرهنگ در «زاگرب» ثبت شد.

معماری سنتی چوبی این منطقه و نظاره کردن آبشار، باعث شده که این مکان به جایی بسیار ارزشمند و گران‌بها برای بازدید گردشگران تبدیل شود. جایی که وقتی در آن قدم می‌زنید احساس آرامش خواهید کرد و گویی که برای همیشه در دنیای دیگری قرار گرفته‌اید.

راستوک | کرواسی

موقعیت روستا

با یک ساعت و نیم رانندگی از شهر زاگرب این مکان می‌تواند توقفی عالی برای شما باشد. این روستا هشت کیلومتر دورتر از پارک ملی پیلیت ویس قرار گرفته که پوشش گیاهی این پارک نیز باعث بهبود آب و هوای این منطقه شده است.

شما در روستای راستوک سبک متفاوتی از اقامت را در مقایسه با جاهای دیگر کرواسی خواهید داشت اتاق‌ها، چادرهای کمپ، اقامتگاه‌های متحرک، آپارتمان‌ها، روستای کوچک به سبک سرخ پوست‌ها، همه و همه بسیار جذاب و در عین حال دیدنی هستند و اگر شما بخواهید یک شب اقامت در یک خانه درختی چوبی در بالای آبشار را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما روستای راستوک خواهد بود چرا که این منطقه با پوشش گیاهی عالی و آبشارهای بی‌نظیرش شما را بهت‌زده خواهد کرد.

راستوک | کرواسی

امکانات و سرویس‌دهی

در طول روز شما می‌توانید در اطراف روستا به ماجراجویی و طبیعت گردی بپردازید. لذت بردن از غذاهای محلی و خانگی کرواسی و پی‌بردن به شیوه و سبک زندگی کروات‌ها را می‌توانید در این روستا تجربه کنید.

در روستای راستوک، گویی شما در گذشته سیر می‌کنید چرا که سبک تاریخی بی‌نظیرش برای شما این احساس را به وجود می‌آورد که زمان متوقف شده است. در این مکان به نهایت آرامش خواهید رسید و استرس و نگرانی‌هایتان به پایان می‌رسد.

برای رزرو هتل می‌توانید به صفحه اصلی سایت دور و نزدیک مراجعه نمایید.