غذای خیابانی| مراکش

اصولا وقتی کسی به سفری غیرداخلی می‌رود، یکی از سوال‌های اصلی که از او می‌پرسند، این است: «غذا چی خوردی؟» منظور ‌از این غذا صرفا غذای رستورانی است، این در حالی است که غذای‌ خیابانی یکی از مهم‌ترین و محبو‌ب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تمام کشورهای دنیاست. گواهش همین تهران خودمان که این روزها خیابان سی‌تیرش، پاتوق طرفداران غذاهای خیابانی شده است.

غذای خیابانی برای ما، در تعریف سنتی‌اش، در زمستان یعنی آش، باقالی و لبو پخته و این روزها ذرت مکزیکی و در تابستان یعنی چاقاله‌بادام و یک سری میوه دیگر و برای قدیمی‌ترها یخ در بهشت. البته غذای‌ خیابانی در روستاهای ما بیشتر معنا پیدا می‌کند تا در شهرهامان. اما شهرهایی در دنیا هستند که به غذای‌ خیابانی‌شان در میان گردشگران معروفند. به عنوان مثال، مراکش را پایتخت غذای خیابانی در دنیا می‌دانند. برای آشنایی بیشتر با این شهرها با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

غذای خیابانی در بانکوک، تایلند

غذای خیابانی تایلند

وقتی بحث تنوع و کیفیت غذای‌خیابانی به میان می‌آید، فقط چند شهر می‌توانند با بانکوک رقابت کنند. غذاهایی مثل رشته‌  فلفلی، پوره برنج و پای گوشت را تنها می‌توان در ازای مبلغ ناچیز و بدون معطلی در این شهر پیدا کرد.

 

بالی، اندونزی

اندونزی

کباب‌چوبی‌های این شهر را که یکی از معروف‌ترین غذاهای خیابانی‌اش است. گوشت را در زردچوبه و سس مخصوص کباب یا به قول خارجی‌ها سس باربکیو می‌خوابانند، روی ذغال کباب می‌کنند و با سس کره بادام‌زمینی برای مشتریان سرو می‌کنند. سوغات بالی

پکن، چین

چین

به طور کلی چین به غذاهای خیابانی دریایی‌اش معروف است. شاید به مذاق ما چندان خوش نیاید اما یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری چینی‌ها، به‌خصوص در پکن محسوب می‌شود.

 

هوچی‌مین، ویتنام

ویتنام

«بن‌می» که برگردانش در زبان ما می‌شود «باگت» یکی از محبوب‌ترین محصولات صادراتی ویتنام است که در خیابان‌‌هایشان تقریبا آن را با هر چیزی ساندویچ می‌کنند و می‌فروشند. از جمله بهترین باگت‌های ویتنامی را می‌توان در شهر هوچین‌می پیدا کرد.

هنگ‌کنگ

هنگ کنگ

در خیابان‌های هنگ‌کنگ می‌توان یک جور غذای‌خیابانی غیرمتعارف که با تخم‌‌مرغ درست می‌شود، پیدا کرد. وافل ترد تخم‌مرغ یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی هنگ‌کنگ است.

قاهره، مصر

مصر

جز فلافل و شاورما، گردشگران می‌توانند با یک دنیا غذای متنوع تجربه تازه‌ای را در خیابان‌های قاهره از سر بگذرانند. سفر به مصر

بمبئی، هند

هند

بمبئی به غذاهای متنوع، خوشمزه، ارزان و البته تند خیابانی‌اش معروف است.

سیدنی، استرالیا

استرالیا

سیدنی یک بازار ماهی دارد که به غذاهای دریایی‌ تازه‌اش معروف است. در خیابان‌های این شهر با همین موجودات دریایی غذاهای متنوعی می‌توان پیدا کرد.

پاریس، فرانسه

فرانسه

غذای لذیذ خیابانی با مناظر شگفت‌انگیز یکی از چندین دلایلی است که پاریس را عروس اروپا کرده است.

پورت‌لند، اورگن، ایالات‌ متحده

ایالات متحده

چورو یا همان دونات اسپانیایی یکی از معروف‌ترین غذاهای خیابانی پورت‌لند ایالت اورگن است که در شمال غربی اقیانوس آرام قرار دارد.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.