صخره قرمز کانیون

این منطقه با کوه‌ها، صخره‌ها، تپه‌ها و تخته‌سنگ‌های زیبا و رؤیایی، منطقه خوبی برای صعود و همچنین پیاده‌روی است. تخته‌سنگ‌ها و صخره‌های قرمز، خاکستری و زردرنگ، منظره زیبایی به این منطقه بخشیده و چشم‌انداز زیبایی دارد. برخی از نقاط این منطقه، صاف و هموار و برخی نیز ناهموار بوده و برای تماشای اکثر نقاط، بهتر است که از صخره‌ها و تخته‌سنگ‌ها صعود کرد.

از بالای این صخره‌ها، شما می‌توانید چشم‌انداز زیبایی از محیط اطراف را ببینید. این زنجیره صخره مانند در پهنای بیابان، در برخی مناطق نیز با انبوهی از درختان سرسبز پوشش دهی شده است. دره‌های عمیق و باریک، حوضچه‌ها و آبشارهای زیبا، هرکدام شگفتی‌هایی طبیعی در این منطقه جادویی هستند. در ادامه مقاله قبلی، به معرفی دیگر نقاط این منطقه می‌پردازیم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

مسیر پیاده‌روی «کیستون تِراست»

این ناحیه، به‌صورت مهم‌ترین بخش زمین‌شناسی شناخته‌شده است که برخورد اقیانوس آرام با شمال آمریکا، آن را شکل داده است. مسیر پیاده‌روی در این منطقه حدوداً ۲٫۲ مایل بوده و از صخره‌های قرمزرنگ تا امواج بزرگ ادامه دارد. پس‌ازآن، شما با دنبال کردن این خط الراس و حتی فراتر از آن، تقریباً به پایان این مسیر می‌رسید. در این منطقه، تپه‌ها با شیب ۳۶۰ درجه و در جهت مخالف یکدیگر قرار دارند. هرچند، محوری‌ترین بخش زمین‌شناسی در این منطقه، در ناحیه کیستون بوده و از دیگر نقاط چشمگیرتر است، اما باید گفت که مدام در حال تغییر و تحول زمین‌شناسی است. ازلحاظ تکنیکی، می‌توان گفت که پیاده‌روی در این منطقه، آسان بوده و تقریباً هیچ مسیر صعب‌العبوری پیش روی شما قرار ندارد؛ اما برخی از مسیرها نیز حدود ۴۰۰ فوت دارای ارتفاع هستند. این مسیر زیبا، از صخره‌های سفیدرنگ آغاز می‌شود.

صخره قرمز کانیون

مسیر پیاده روی صخره سفید «ویلو اسپرینگ»

مسیر صخره سفید «ویلو اسپرینگ»، با گستردگی حدود ۴٫۴ مایل، ترکیبی از مناظر و مناطقی با پوشش دهی درختان کاج، درختان صحرایی، کوهی و کاکتوس است و حتی می‌توان گفت در صورت خوش شانس بودن، می‌توانید در برخی از نقاط این منطقه، شاهد حیات وحش نیز باشید. حیات وحشی با صعود زیبای بزهای کوهی بر روی صخره ها که بسیار دیدنی هستند. شما می‌توانید به‌منظور استفاده بیشتر از طبیعت حتی در این منطقه تا شش مایل پیاده روی کنید.

در فصل بهار، با پیاده روی در این منطقه شاهد انواع درختان سرسبز و صخره های سفید رنگ هستید. در ادامه مسیر و بخش خاکی جاده، یا در واقع در خلاف جهت، می‌توانید شاهد تپه سنگ‌ها و جنگلی از درختان صنوبر و کاج باشید. این منطقه حس عجیبی در شما به وجود می‌آورد و احساس می‌کنید که همانند قبایل قدیمی به گردش در نقاط دورافتاده آمده‌اید. شما می‌توانید علاوه بر پیاده‌روی در مسیرهای هموار، از بخش‌های مرتفع تر نیز صعود کنید و یا اینکه مسیر قبلی را ادامه دهید.

این منطقه خوبی برای پیک نیک و لذت بردن از طبیعت است. گویی که از سرزمین باستانی به دوران تمدن و شهرنشینی بازگشته‌اید؛ و درنهایت، در انتهای مسیر به یک جاده خاکی قدیمی می‌رسید که دارای صخره های سفید رنگ است. این مسیر برای پیاده‌روی آسان است. مگر اینکه شما بخواهید مقدار بیشتری پیاده‌روی کنید. شما می‌توانید این پیاده‌روی را از صخره های سفیدرنگ شروع کرده و تا منطقه پارکینگ خاتمه دهید.

صخره قرمز کانیون

مسیر پیاده‌روی «تروتل هد پیک»

با صعود از این منطقه، زمانی که بر فراز صخره‌ها، به تماشای چشم‌انداز اطراف نشسته‌اید، حس خوبی تمام وجود شما را فرامی‌گیرد… منطقه‌ای که دارای منظره‌ای فراتر از یک پارک طبیعی بوده و تا آن‌سوی «لاس‌وگاس» امتداد دارد. این مسیر حدود ۵ مایل مسیر پیاده‌روی و تقریباً چیزی حدود ۲۰۰۰ فوت ارتفاع دارد.

برای عبور از برخی مناطق نیز، بهتر است احتیاط و تلاش بیشتری کرد زیرا ناهمواری‌هایی در مسیر وجود دارد. البته بخشی از این مسیر ممکن است برای کودکان نیز مناسب باشد اما در همه نقاط به این‌گونه نیست. اگر شما در اولین تجربه کوهنوردی خود هستید، باید گفت این منطقه، یکی از بهترین تجارب زندگی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دنباله شاخ و برگ درختان و سنگ ماسه‌های معدنی در این منطقه به‌وفور مشاهده می‌شود. پس از عبور از خندق‌ها، بالا رفتن از ماسه‌سنگ‌ها و نقطه اتصال Y شکل، مسیری تا قله مشاهده می‌شود. شما می‌توانید باکمی برنامه ریزی مناسب، باظرافت خاصی از دیگر گذرگاه‌های این منطقه به‌خوبی عبور کنید.

صخره قرمز کانیون

پایان بخش دوم

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.