صخره قرمز کانیون

صخره قرمز کانیون ، در فاصله کوتاهی از لاس‌وگاس، قابل‌مشاهده است که تا بخش شرقی کوه‌های «اسپرینگ» و قسمت غربی این شهر امتداد دارد. مناظر جذاب و مسیرهای پیاده‌روی منحصربه‌فرد با چشم‌اندازی از سنگ‌های قرمزرنگ کانیون در منطقه ملی حفاظت‌شده، از ویژگی‌های بارز این منطقه است. تنگه‌ها و دامنه‌های زیبا و تپه‌های نارنجی‌رنگ، برخی از بهترین مسیرهای پیاده‌روی نزدیک به لاس‌وگاس هستند. این مسیر پیاده‌روی تا حدود ۱۳ مایل، گستردگی و در هنگام پیاده‌روی، شما بر صورت خود نسیم ملایمی را احساس می‌کنید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

در نزدیکی مرکز و در شروع این منطقه، چشم‌اندازی باورنکردنی از این صخره قرمز کانیون وجود دارد؛ و کمی دورتر، منظره‌ای کاملاً متفاوت با دیواره‌های سنگی متمایز از این صخره و تنگه‌های سرسبز و سنگ‌های زرد و خاکستری به‌جای سنگ‌های قرمز دیده می‌شود. در فصل بهار، این بخش از منطقه، دارای طبیعتی وحشی می‌شود. سنگ‌های قرمز کانیون که منطقه‌ای ملی و حفاظت‌شده است، از لاس‌وگاس، تنها ۳۰ دقیقه فاصله داشته و بازدیدکنندگان به‌راحتی می‌توانند به این منطقه دسترسی داشته باشند.

مسیر پیاده‌روی «کالیکو تانک»

این مسیر پیاده‌روی، از آغاز تا دره‌های عمیق و باریک، شامل بخش‌های دیدنی مانند سنگ‌های قرمز و زرد، تپه و تخته‌سنگ‌های شگفت‌انگیز، است که با صعود از آن می‌توانید از این طبیعت زیبا بیشتر لذت ببرید. از بخش پایین نیز می‌توانید قله زیبای این منطقه را مشاهده کنید. این مسیر شامل ۲٫۵ مایل پیاده‌روی است که برای پیمودن آن بهتر است از یک راهنما استفاده کنید. در برخی نقاط، شما می‌توانید با استفاده از دست‌های خود و به‌سادگی، از این صخره ۴۰۰ فوتی صعود کنید. این مسیر، مانند یک‌راه پله سنگی تا قسمت بالا بوده و ارتفاع آن نیز خیلی زیاد نیست. این مسیر سنگی در انتها به یک حوضچه طبیعی آبریز ختم می‌شود که در آن آب جریان دارد. البته گاهی اوقات نیز آبی در این آبریز جریان ندارد. مخزن آبی کمی دورتر از این مسیر پیاده‌روی وجود دارد. این مخزن خارج‌ازمسیر اصلی است؛ بنابراین، شما برای رسیدن به این منطقه، باید از مسیر اصلی خارج شوید. در قسمت انتهایی ماسه‌سنگ‌ها، یک پارکینگ هم برای بازدیدکنندگان وجود دارد.

صخره قرمز کانیون

مسیر پیاده‌روی «آیس باکس کانیون»

این مسیر، از مسیرهای بسیار محبوب و جالب‌توجه است و شما حتی نیاز نیست که کل ۲٫۵ مایل را در اینجا طی کنید. این مسیر، به‌ویژه در فصل بهار، (آوریل)، زمانی که گل‌های وحشی می‌رویند بسیار دیدنی‌تر است. ورودی این مسیر به دره عمیق و باریکی می‌رسد که به‌محض نزدیک شدن، دیواره‌های سنگی باریک با فواصل معینی به رنگ زرد سوخته، سیاه‌وسفید و دیواره‌های خط دار در این دره مشاهده می‌شود. درختان کاج با شاخ و برگ‌های زیبا و انبوه و سرسبزی آن‌ها در این دره عمیق و باریک جلوه خاصی به این منطقه بخشیده است. این دره، منتهی به شیب‌های کوتاه بوده و درنهایت به بن‌بست می‌رسد. این مسیر پیاده‌روی از سه طرف آغازشده و با عبور از منطقه‌ای مسطح از درختان، حوضچه‌های کوچک و درختچه‌ها، ادامه یافته و دره‌های عمیق و باریکی در مقابل شما ظاهرمی شوکه همه این‌ها مناظر سحرانگیزی را ایجاد می‌کند. تراکم درختان کاج و صنوبر، باعث شده است که این منطقه مانند یک جنگل انبوه به نظر برسد. فراتر از دره عمیق و باریک در آغاز این مسیر، تخته‌سنگ‌های بزرگ و تپه‌های قرمزرنگ در سراسر این مسیر به چشم می‌خورد.

صخره قرمز کانیون

مسیر پیاده‌روی کشف کودکان

اگرچه این مسیر به‌عنوان مسیر کشف کودکان نام‌گذاری شده است، اما باید گفت که پیاده‌روی در این مسیر کمی مشکل بوده و آن‌چنان هم ساده نیست. این مسیر، کمی باریک بوده و دارای درختان، تخته‌سنگ‌های بزرگ، تونل‌های طبیعی با پوشش دهی سنگی بوده و در فصل‌های بارانی بسیار پرباران است. وجود چند آبشار در این منطقه، زیبایی آن را دوچندان کرده است. این مسیر پیاده‌روی، برای هر فردی لذت‌بخش است زیرا مسیری تقریباً کوتاه است. به‌طورکلی می‌توان گفت که گستردگی این مسیر، ۷۵ مایل و ۲۰۰ فوت ارزیابی‌شده است. این مسیر به‌اندازه‌ای کوتاه است که شما از طی کردن آن زیاد احساس خستگی نمی‌کنید. در این مسیر، دره‌های باریک نیز وجود دارد. در فصل بهار، درختان این منطقه، انبوه شده و باعث ایجاد سایه‌های دل‌انگیزی می‌شوند. در اوایل این مسیر ممکن است کمی دچار سردرگمی شوید، زیرا در امتداد مسیر اصلی، با چندین مسیر مختلف روبرو می‌شوید. در بخش شرقی این منطقه، تخته‌سنگ‌ها و صخره‌های بزرگی در مقابل شما به چشم می‌خورد. زمانی که شما به منطقه تقریباً خشک می‌رسید، سنگ‌ها و تخته‌سنگ‌های طاق داری را مشاهده می‌کنید که درنهایت به آبشارهای زیبا می‌رسد.

صخره قرمز کانیون

مسیر پیاده‌روی «کالی کو هیلز»

این مسیر پیاده‌روی، دقیقاً همان چیزی است که بسیاری از بازدیدکنندگان در تصور خود داشته‌اند. مسیر فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی با تخته‌سنگ‌های قرمز و دره‌های عمیق و باریک. رنگ این سنگ‌ها در برخی نقاط به رنگ ارغوانی است که اطراف صحرا و همه‌جا را محاصره کرده‌اند. شما می‌توانید از راه‌های مختلفی به این منطقه دسترسی پیدا کنید. بازدید از ماسه‌سنگ‌های معدنی، برای شما بسیار جالب خواهد بود. دو پارکینگ هم برای بازدیدکنندگان وجود دارد. طول این مسیر، تقریباً شش مایل است؛ اما بسیاری از افراد، مسیرهای کوتاه‌تری را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ که مسیری حدوداً دو مایل است. بهترین مسیر همان مسیر دو مایلی بوده و در اینجا می‌توان ماسه‌سنگ‌های معدنی را مشاهده کرد. در امتداد این مسیر، شما می‌توانید سنگ‌های قرمزرنگ و مناظر فوق‌العاده را بر روی سنگ‌ها ببینید. محیطی سرشار از رنگ‌های قرمز که بسیار دیدنی است.

صخره قرمز کانیون

پایان بخش اول

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.