سواحل دومینیکن

همان‌طوری که می‌دانیم یکی از تفریحات مورد توجه برای اکثر مردم، رفتن به سواحل و لذت بردن از شنا و قدم زدن در کنار ساحل دریا است. هر کشوری بر طبق آب‌وهوا، شرایط اقلیمی و یا دوری و نزدیکی به دریا دارای سواحل متنوعی است. جدا از شنا کردن در آب‌های نیلگون، حتی تماشای مناظر زیبایی از امواج خروشان دریا و انعکاس آسمان آبی در آب، برای همه افراد، زیبا و هیجان‌انگیز است. مخصوصاً اگر در فصل گرما به ساحل رفته و علاوه بر شنا، در کنار دریا چادر زده و آفتاب بگیرید. چه لذتی بالاتر از این تفریح مفرح و رؤیایی. یکی از مناطقی که از سواحل بسیار زیبا و رؤیایی برخوردار است، سواحل دومینیکن است. در ادامه مقاله قبلی به معرفی سواحل دیگری در این کشور می‌پردازیم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

ساحل «لاس گالراس»

در نزدیکی شهر «لاس گالراس»، یکی از معروف‌ترین و مشهورترین سواحل جمهوری دومینیکن به چشم می‌خورد. نمای این ساحل و آب‌های دریا در این ساحل به‌قدری خیره‌کننده است که هر مسافری در آنجا از این مناظر به شگفت می‌آید. شاید این ساحل کمی دورافتاده باشد، اما ازنظر امکانات و زیبایی واقعاً حرف اول را می‌زند. شما می‌توانید با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی خود را به ساحل اصلی برسانید. در این ساحل، انواع امکانات ازجمله صندلی‌های خاصی برای مسافران ایجادشده است تا بتوانند بر آن‌ها تکیه زده و به تماشای دریا بنشینند.

دریا در این منطقه تقریباً کم‌عمق بوده و رنگ آن نیز به‌صورت طیف وسیعی از رنگ‌های فیروزه‌ای، سبز و سایه‌های آبی بی‌نظیری است که تا امتداد ساحل شمالی کشیده شده است. شهر «گلراس»، با در اختیار داشتن چنین ساحل زیبایی، میزبان مسافران زیادی است. این ساحل مانند گنجینه‌ای در دل دومینیکن است. برای شنا در آب‌های کم‌عمق بهتر است از غرب این ساحل استفاده شود. انواع فروشندگان محلی در این ساحل به فروش وسایل موردنیاز مشغول هستند. با قدم زدن در اطراف درخت‌های نخل و دریای فیروزه‌ای، بهشت در نظر انسان تداعی می‌شود. یک استراحتگاه بزرگ و هتلی مشرف‌به اقیانوس هم در این ساحل وجود دارد که نمای خاصی به آن بخشیده است.

ساحل «پلایا گرانده»

کمی دورتر از منطقه معروف «پوئرتو پلاتا»، ساحلی به نام «پلایا گرانده» وجود دارد که یکی از سواحل زیبای دومینیکن محسوب می‌شود. درختان نخل زیبا، دهکده‌ای کوچک در نزدیکی ساحل، ریل‌های مرجانی، ماسه‌های نرم ساحل همگی از ویژگی‌های این ساحل زیبا است. امواج بزرگ دریا در جوش‌وخروش بوده و در برخی از ساعات روز نیز، دریا آرام است. این ساحل دارای امکاناتی نظیر پارکینگ و اقامت گاه است. گستردگی ساحل با شن‌های زیبای آن به‌گونه‌ای است که شما می‌توانید در هر بخش از این ساحل اقامت داشته و از فضای آن لذت ببرید.

این ساحل در حومه شهر «ریو سان خوان» قرار دارد. شما می‌توانید هم به‌صورت پیاده و هم با وسیله نقلیه خود را به این ساحل برسانید. این ساحل برای خانواده‌ها و کودکان بسیار مناسب است. فروشندگان محلی در امتداد ساحل و در همه‌جا به چشم می‌خورند. در انتهای این ساحل، یک پارکینگ و یک هتل لوکس قرار دارد که یکی از املاک لوکس در منطقه است. همه نوع امکانات رفاهی و استخر نیز در این ساحل به چشم می‌خورد.

ساحل «کایت»

ساحل کایت، یکی از سواحل بین‌المللی شناخته‌شده در بین سواحل دریای کارائیب است که در آن‌همه نوع ورزش آبی انجام می‌شود. این ساحل در سراسر جهان شناخته‌شده و نیز محبوب‌ترین نقطه برای موج‌سواری است. همه‌ساله جشن میزبان ساحلی و مسابقات قهرمانی جهان برای ورزش‌های آبی، موج‌سواری و غیره در این ساحل برگزار می‌شود. این جشن، تقریباً سالانه و در اواخر ماه فوریه برگزار می‌شود. ازجمله این مسابقات، می‌توان به مسابقات سال ۲۰۱۷ در این ساحل اشاره کرد. تفریحات دیگری همچون برافراشتن و پرواز کایت‌ها و بادبادک‌ها؛ به دلیل وزش باد مناسب، در این ساحل انجام می‌شود.

ساحل «کابارِت»

این ساحل، با آب‌های آرام و کم‌عمق و آبی فیروزه‌ای‌رنگ، زیبایی خاص خود را دارد. در این ساحل دوست‌داشتنی، انواع ناهارخوری‌ها، رستوران‌های مد روز و زیبا، صندلی‌ها، پاسیو و امکانات دیگر وجود دارد. این ساحل نیز برای خانواده‌ها و کودکان مناسب است. مردم در این ساحل به انواع تفریحات و بازی‌ها همچون والیبال و فوتبال ساحلی مشغول هستند. ساختمان‌های کاه‌گلی زیبا و مسقف در کنار این ساحل قرار دارند. شما می‌توانید شب‌هنگام، در رستوران‌های ساحلی درحالی‌که مشغول صرف غذا هستید، به تماشای ستاره‌های زیبا نشسته و یا به موسیقی زیبای شبانه گوش فرا دهید.

این ساحل هلالی شکل، از محبوبیت زیادی در دومینیکن برخوردار است. ساحلی که اغلب اوقات سال، آرام است. افراد مبتدی می‌توانند از آب‌های کم‌عمق کنار ساحل به تمرین شنا بپردازند. برخلاف دیگر سواحل دومینیکن، این ساحل دارای اقامتگاه‌های تفریحی زیادی در مقیاس وسیع بوده که از همه نوع امکانات برخوردار است. بااین‌حال شما می‌توانید از هتل‌های لوکس کنار ساحل، با چشم‌انداز دریا برای اقامت استفاده کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.