سواحل دومینیکن

جمهوری دومینیکن، دارای زیباترین سواحل رؤیایی در دریای کارائیب است. زمانی که شما در جستجوی یک ساحل زیبا و رؤیایی هستید، در این جستجو، سواحل دومینیکن، با در اختیار داشتن سواحلی منحصربه‌فرد، با شن و ماسه‌هایی نرم، زیبا و سحرانگیز، یکی از بهترین گزینه‌ها در سواحل دنیا است. این سواحل با خط ساحلی ماسه‌ای و شفاف، در ضلع شمالی جزیره، یکی از مقاصد دلخواه برای مسافران است. برخی از این سواحل، بسیار آرام و خلوت بوده و منطقه مناسبی برای شنا در سواحل کارائیب است که در ضلع جنوبی جزیره و ترکیبی از شن و ماسه سفید و سنگریزه‌های زیبا است که البته این پوشش دهی، در هر منطقه‌ای متفاوت است. در شرق جزیره، ترکیبی از سواحل متنوع با استراحتگاه‌های لوکس در کنار دریای کارائیب قرار دارد. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

ساحل «باوارو در پونتا کانا»

«پونتا کانا»، یکی از شهرهای ساحلی جمهوری دومینیکن است که یکی از سواحل زیبا را در دنیا دارد. این ساحل، دارای کلیه امکانات و استراحتگاه‌ها است که در خط ساحلی وجود دارد. این ساحل، در بخش شمالی «پونت کانا» قرار داشته و زیبایی دریای کارائیب را به‌خوبی به رخ می‌کشد. رنگ آبی دریا در این ساحل بسیار زیبا و رؤیایی بوده و آن‌قدر زلال است که انسان را به شگفتی وامی‌دارد. در برخی مواقع نیز رنگی فیروزه‌ای به خود گرفته و مرجان‌های دریایی را به‌راحتی می‌توان در این آب‌ها دید. در بخشی از این ساحل، قایق‌های مخصوصی قرار داشته و منطقه شنا نیز مشخص‌شده است. در قسمتی از ساحل نیز محل مناسبی برای پیاده‌روی افراد در کنار ساحل وجود دارد که مردم در این قسمت به تماشای دریای زیبا مشغول هستند. استراحتگاه لوکسی به نام «ایبرواستار»، یک هتل بزرگ و سوئیت «ریزورت» و «اسپا»، پذیرای مهمانان است.

سواحل دومینیکن

ساحل «پالایا رینکن»

ساحل «پالایا رینکن»، با چشم‌اندازی مانند کارت‌پستال، آب و هوایی تقریباً گرمسیری، خط ساحلی با شن و ماسه سفیدرنگ و آسمانی زمردی و کبود است که امواج دریای آن خروشان و شگفت‌انگیز است. درختان بزرگ نخل در این ساحل سایه‌های مطبوع و دل‌انگیزی به این ساحل بخشیده است. منطقه شنا در این ساحل مشخص‌شده است و در فاصله کوتاهی از این ساحل می‌توان کوه‌های سرسبز و زیبایی را مشاهده کرد که برخلاف جهت خلیج، قد علم کرده‌اند. رستوران کوچکی در قسمت انتهایی ساحل و همچنین یک پارکینگ و ناهارخوری از امکانات این ساحل است. شب‌هنگام نیز صدای روح‌نواز موسیقی از این ساحل به گوش می‌رسد. تنها ۳۰ دقیقه با قایق می‌توان به شهر «گالرس» رسید. مسیر جاده تا ساحل نیز آسفالت شده و شرایط نسبتاً خوبی دارد اما در نزدیکی خط ساحلی، بهتر است از وسیله نقلیه استفاده کرد. اگر می‌خواهید با قایق به این منطقه بروید، به یک راهنما نیاز دارید. بهترین هتل‌ها و امکانات در این ساحل وجود داشته و لذت یک روز خوب را برای شما به ارمغان می‌آورد. در حدود ۱۵ دقیقه هم جاده انحرافی برای رسیدن به این ساحل وجود دارد. شما می‌توانید چه به‌صورت پیاده و چه با وسیله نقلیه به این ساحل رفته و روز زیبایی را در این ساحل سپری کنید.

سواحل دومینیکن

ساحل «کایو لوانتادو»

درصورتی‌که شما قصد دارید که برای تعطیلات آخر هفته به ساحلی زیبا در جزیره‌ای ساکت و آرام بروید، ما ساحل «کایو لوانتادو» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این جزیره دورافتاده شامل ساحلی از «سامانا پنینسولا» است که با ماسه‌هایی نرم احاطه‌شده است. آب‌های گرم، چشم‌اندازی زیبا و اقامتگاه‌هایی لوکس در انتظار مهمانان بوده و سه ساحل این جزیره نیز از طریق مسیرهای پیاده‌روی به هم متصل شده‌اند که ازجمله زیباترین آن‌ها در دومینیکن است. این منطقه بسیار رؤیایی، دارای تسهیلات و تجهیزات کاملی است. نزدیک‌ترین فرودگاه بین‌المللی نیز در مرکز فرودگاه بین‌المللی «سامانا ال کاتی» وجود دارد.

سواحل دومینیکن

ساحل «پلایا دورادا در پوئترو پلاتا»

ساحل «پلایا دورادا»، در شهر «پوئترو»، قرار دارد. این ساحل با شن و ماسه‌هایی طلایی‌رنگ در شرق «پوئترو» قرار دارد که این ماسه‌های طلایی تا خط ساحلی شرق «پوئترو پلاتا» امتداد دارند… در اطراف این ساحل، کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای به چشم می‌خورد. خط ساحلی واضح، منظره زیبای کوه‌ها، آب‌های فیروزه‌ای و ساحل تمیز و زیبا از ویژگی‌های این ساحل زیبا است. این ساحل دقیقاً همان چیزی است که افراد به دنبال آن هستند. استراحتگاه‌های زیادی در این ساحل وجود دارد. از ساحل تا استراحتگاه‌ها فاصله معینی وجود دارد تا این ساحل را زیاد شلوغ نکند. بیش از ده استراحتگاه در این ساحل وجود دارد تا مردم به‌راحتی بتوانند از ساحل تا آنجا رفت‌وآمد کنند. در این ساحل تا حد امکان به حفظ منابع طبیعی کمک شده است. استراحتگاه‌های لوکس و حوضچه‌هایی در محل رستوران‌ها وجود دارد. برخی از استراحتگاه‌های واقع در «پلاتا» بزرگ‌تر بوده و برخی نیز کمی گران‌تر و در «کوستا» واقع‌شده‌اند. در هتل‌ها نیز بوتیک‌های لوکس و اتاق‌هایی بی‌نظیر با سرویس‌دهی عالی وجود دارد.

 

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.