رنگ قرمز | محل‌های رنگارنگ

در مسافرت به محل‌های رنگارنگ ، چه به محل سفیدرنگی مثل «تاج محل» بروید، چه به محل آبی‌رنگی مانند «بورا بورا»، مهم این است که یک رنگ مشخص می‌تواند بر این که چگونه یک محل را به خاطر بیاوریم، تاثیر بگذارد. رنگ‌ها در سفرها باعث می‌شود ما در مسیر توقف کنیم و ما را مجبور می‌کنند که به آن‌ها زل بزنیم و مدت طولانی پس از بازگشت به خانه، مقصد را به خاطر بیاوریم. حافظه، در واقع، با رنگ‌ها بهتر می‌تواند عمل کند. روانشناسان در اروپا به دنبال بررسی اثرات رنگ‌ها هستند و یادآور این مطلب هستند که ما انسان ها در یادآوری تصاویر رنگی به طرز چشمگیری بهتر عمل می‌کنیم زیرا رنگ‌ها در حواس انسان اثر قوی‌تری ایجاد می‌کنند.

در این صورت، ارتباط قوی تری با بخش هایی از مغز که خاطرات را ذخیره می‌کند و به یاد می‌آورد، برقرار می‌گردد. نوع احساسی که یک رنگ به ما می‌دهد، به ریشه فرهنگی ما مرتبط است . در این متن، چگونگی این عمل در مکان‌های مختلف نشان داده خواهد شد و محل‌های رنگارنگی در سراسر دنیا معرفی خواهد شد. در ادامه با مجله اینترتی دور و نزدیک همراه باشید.

رنگ قرمز

رنگ قرمزِ سیر می تواند باعث هیجان و برانگیختگی شود. این رنگِ شدید اغلب حاکی از یک جشنواره است، مانند جشنواره «توماتینا» (La Tomatina)، که در یک ساعت از روزِ آخرین چهارشنبه ماه آوگست برگزار می‌شود و خیابانهای «بونیول» اسپانیا با 110 تن میوه قرمز رنگین می‌شود. همچنین در اسپانیا هر سال بهار، روسری‌های به رنگ قرمز روشن نشان‌دهنده‌ی شاهکار شجاعانه‌ی «پامپلونا» است که مراسم گاوبازی و رها کردن گاوها در شهر می‌باشد. این موارد جز بهترین محل‌های رنگارنگ برای رنگ قرمز می‌باشد.

رنگ سفید

رنگ سفید

در برخی از فرهنگ‌ها، رنگ سفید، رنگ آرامش‌بخش است. تاکنون به خانه‌های شیری‌رنگ جزیره «سانتورینی» یونان که دریای اژه را رنگین کرده‌اند فکر کرده‌اید. آنها به یک نماد اتحاد برای جزیره یونان تبدیل شده‌اند و این کار در پی قانونی بوده است از سال 1974 که خانه‌ها باید سفید رنگ شوند. این کار با انجمن غربیِ سفید یعنی پاکیزگی و خلوص تناسب دارد. از سوی دیگر، مرمر سفید رنگ و درخشان «تاج محل» در هند و یا «شینبیومی پاگودا» در میانمار هر دو یادآور انجمن شرقی سفید یعنی عزاداری است.

رنگ آبی

رنگ آبی

«استیون پالمر»، استاد روانشناسی دانشگاه کاليفرنيا و فارغ‌التحصيل برکلي مي‌گويد: «رنگ آبیِ سیر بیشتر مرزهای جغرافیایی را به صورت مطلوبی کنار می‌زند». او میگوید که وجه مشترک میان تمام چیزهای آبی رنگ این است که تقریبا همه چیزهایی که با رنگ آبی سیر مرتبطند، چیزهایی هستند که مردم آن‌ها را دوست دارند. مانند: آسمان صاف، آب پاکیزه، یاقوت کبود، لاجوَرد، گیاهِ «فراموشم مکن».

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی

از جمله محل‌های رنگارنگ زیبا در جهان هند می‌باشد. هندوستان جایگاه مناسبی برای رویش گل‌های داوودی نارنجی رنگ است که نشان دهنده‌ی خورشید می‌باشد که برای پرستش «ویشنو» و همسرش «لاکشمی» استفاده می‌گردد. فراوانی این گل در مراسم‌ عروسی، روشنایی و رفاه را به ارمغان می‌آورد.

رنگین کمان

رنگین کمان | رنگ

رنگ‌های رنگین‌‌کمان مانند نامشان می‌تواند فورانی غالبا زودگذر از جشن‌ها و بزم‌ها را دربرداشته باشد. فراوانیِ تمام‌عیار ذرات رنگی که هر رنگ قابل تصوری را شامل می‌شود، در طول جشنواره «هولی» هند، پیروزیِ خیر بر شر را نشان می‌دهد و نماد آمدن بهار و عشوه‌گری‌های «کریشنا» می‌باشد.

ردیف‌های رنگارنگی از گل‌های لاله در دشت‌های هلند که شباهت به یک رنگین‌کمان دارد، خبر آمدن بهار را می‌دهد. پالمر می گوید «واکنش ما به یک رنگ، کاملا ذاتی نمی‌باشد. این واکنش می تواند در عرض چند ساعت یا حتی چند روز تغییر کند». او ادامه می دهد: «هرچه آن رنگ بیشتر با تجارب مثبت همراه باشد، فرد تمایل بیشتری برای دوست داشتن آن رنگ پیدا خواهد کرد». در نهایت، یک تجربه سفر شگفت‌انگیز می‌تواند باعث شود که عاشق یک رنگ خاص شوید. محل‌های رنگارنگ را در سراسر دنیا را بشناسید و به آن‌ها مسافرت کنید. شما کدام رنگ را دوست دارید؟

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.