در این چند کشور اروپایی چه چیزی بخوریم؟

اروپا تنها منشا تاریخ، پادشاهان، ملکه‌ها و کلیساها نیست. این قاره سبز مالک برخی از خوشمزه‌ترین غذاهای دنیا است که ارزش یک بار امتحان کردن را دارند. با مجله دورونزدیک همراه شوید تا با گشت و گذار در چند کشور اروپایی غذاهای سنتی آن‌ها را بهتر بشناسید.

پالاسینکی، جمهوری چک

پالاسینکی| جمهوری چک

یکی از خوشمزه‌ترین غذاهایی که در جمهوری چک سرو می‌شود «پالاسینکی» نام دارد. این غذا نوعی «کِرِپ» است که با انواع میوه و مربا پر می‌شود. گردشگرانی که به چک سفر می‌کنند علاقه زیادی به این ساندویچ کوچک و شیرین دارند. زندگی در جمهوری چک

کاری وِرست، آلمان

کاری وِرست| آلمان

در آلمان تعداد زیادی از فست فودها طبخ و عرضه می‌شود. «کاری وِرست»‌ یکی از محبوب‌ترین این خوراک‌ها در این کشور اروپایی است. این غذا از نوعی سوسیس دست ساز به همراه سس کچاپ و پودر کاری آماده می‌شود. سوسیس‌ها روکش طبیعی دارند و می‌توان آن‌ها را با روکش و یا بدون روکش سفارش داد. این خوراک به همراه سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه طعمی بسیار عالی دارد. سوغات  آلمان

صبحانه انگلیسی، انگلستان

صبحانه انگلیسی| انگلستان

این صبحانه یک وعده غذایی کامل است که از سوسیس، تخم مرغ، پودینگ، لوبیا، سبزیجات و نان در کنار یک ساندویچ بیکن چرب آماده می‌شود. صبحانه انگلیسی شهرت جهانی دارد و مانند یک وعده غذایی کامل انرژی شما را در طول روز حفظ خواهد کرد.

پیتزا، ایتالیا

پیتزا| ایتالیا

تنها تعداد کمی از کشورهای دنیا صاحب خوراک‌های خوشمزه و خاص هستند. یکی از این کشورها ایتالیا است که سبک و سیاق آشپزی آن در دنیا بسیار معروف است. پاستا و پیتزا دو خوراک ایتالیایی هستند که در تمام دنیا رواج دارند. اما امتحان کردن این غذاها در ایتالیا حال و هوای دیگری دارد. «ناپل» محل تولد پیتزا است. توصیه می‌کنیم که در سفر به این شهر حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. شهر کاندلا ایتالیا

هِرینگ، هلند

هِرینگ| هلند

هلند کشوری است که به داشتن غذاهای دریایی مشهور است. یکی از این غذاها و البته مهم‌ترین آن‌ها «هِرینگ» نام دارد. این ماهی نقره‌ای کوچک به عنوان سمبل غذاهای هلندی شناخته می‌شود. تمامی سوپرمارکت‌های هلندی ماهی هِرینگ را عرضه می‌کنند اما بهترین زمان خوردن این غذا در این کشور اروپایی ابتدای فصل صید است.

گولاش، مجارستان

گولاش| مجارستان

مجارستان سرزمین خوراک‌های خوشمزه و منحصربفرد است. یکی از این خوراک‌ها «گولاش»‌نام دارد که سالیان دراز است در این کشور اروپایی طبخ می‌شود. این غذا نوعی خورش غلیظ است که در آن گوشت و سبزیجات مختلف به همراه مقدار زیادی پاپریکا ریخته می‌شود. در بیشتر رستوران‌های سنتی مجارستان این خورشت در نان سرو می‌شود و به همراه نوشیدنی‌های محلی خورده می‌شود.

کِرِم کاتالان، کاتالونیا، اسپانیا

کِرِم کاتالان| کاتالونیا| اسپانیا

به صورت سنتی بهترین غذاهای کِرِم مانند به فرانسه تعلق دارد؛ اما یکی از بهترین کاستاردهای دنیا به همراه کارامل سوخته را می‌توان در «کاتالونیا» پیدا کرد. این ایالت در قسمت شمالی اسپانیا واقع شده است. «کِرِم کاتالان» را در تمامی رستوران‌های شهر بارسلون و ایالت کاتالونیا می‌توان پیدا کرد.

کِرِپ، فرانسه

کِرِپ| فرانسه

در کنار «نان باگت» که نوع اصل آن به فرانسه تعلق دارد یکی از بهترین خوراک‌های این کشور «کِرِپ» نام دارد. بهترین نوع کِرِپ ساده‌ترین شکل آن است که در تمامی رستوران‌های فرانسه سرو می‌شود. کِرِپ را می توان با طعم‌های مختلف مصرف کرد،‌ اما بهترین نوع آن کِرِپ نوتلا است.

هاگیز، اسکاتلند

هاگیز| اسکاتلند

معده گوسفند پر شده؟!!! فک می‌کنید این غذا کمی ترسناک است؟ با وجود همه این‌ها «هاگیز» یکی از پرطرفدارترین و معروف‌ترین غذاهای اسکاتلند است. این غذا در «ادینبورگ» به صورت همبرگر نیز سرو می‌شود. اگر این توضیحات برایتان قانع کننده نیست بهتر است سراغ دیگر غذاهای اسکاتلندی بروید. جاذبه های گردشگری نروژ

خورشت مخصوص، ایرلند

خورشت مخصوص| ایرلند

هیچ چیز بهتر از خوردن یک ظرف «خورشت مخصوص ایرلندی» در هوای مرطوب و ابری این کشور نیست. این خورشت از گوشت گوسفندی و سبزیجات تهیه می‌شود.

پیروجی، لهستان

پیروجی| لهستان

غذاهای پیچیده شده در خمیر در تمامی ملل دنیا وجود دارند. در لهستان این غذا «پیروجی» نام دارد. پیروجی انواع مختلفی دارد اما نوع سنتی آن در لهستان با کره و پیاز پر می‌شود. پیروجی را می‌توان با گوشت و یا سبزیجات طبخ کرد. این خوراک در تمامی رستوران‌های این کشور اروپایی سرو می‌شود.

در این مقاله با معرفی تعدادی از غذاهای اروپایی در فرهنگ کشورهای این قاره گشتی زدیم. امیدواریم که شما نیز از این مطلب نهایت لذت برده باشید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.