اسکی در کانادا

کشور کانادا به دلیل آب‌وهوای سرد و کوهستان‌های پربرف، یکی از مناطق مناسب برای اسکی است. کوه‌های برفی و مناطق وسیع در کانادا، اکثر اسکی‌بازان را به خود جذب کرده است. البته در اکثر پیست‌های اسکی، هم اسکی‌بازان حرفه‌ای و هم مبتدی، به اسکی می‌پردازند. در برخی مناطق نیز انواع امکانات و تجهیزات برای اسکی‌بازان وجود دارد. رستوران‌ها، هتل‌ها و مغازه‌ها همگی برای رفاه اسکی‌بازان ایجادشده است. برخی از پیست‌های اسکی در روستاهای پربرف و دورافتاده قرار داشته و برخی نیز به شهر نزدیک‌تر هستند. به‌هرحال، ورزش اسکی، ازجمله ورزش‌هایی است که باعث نشاط انسان در دل طبیعت پربرف می‌شود. حتی تماشای پرش و حرکات نمایشی اسکی‌بازان از دور و از روی کوه‌های سر به فلک کشیده، بسیار لذت‌بخش است. در ادامه مقاله قبلی، به معرفی دیگر مناطق مخصوص اسکی در کانادا می‌پردازیم. در این مقاله به معرفی ۱۲ استراحت گاه معروف در کانادا می‌پردازیم. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

منطقه اسکی بیگ وایت

منطقه اسکی بیگ وایت، با گستردگی زیاد یک منطقه مناسب و عالی برای ورزش اسکی بوده و همچنین باید گفت که این منطقه برای اسکی‌بازان مبتدی نیز بسیار مناسب است. افراد غیرحرفه‌ای می‌توانند از این پیست برای تمرینات خود استفاده کنند زیرا در این پیست، بخش‌های مخصوصی برای افراد مبتدی و خانواده‌ها ایجادشده است. می‌توان گفت که این منطقه، به‌صورت یک مجتمع خانوادگی است که دارای امکانات بسیار زیادی برای اقامت خانواده‌ها است. کوه‌های این منطقه دارای ۱۶ بالابر و بیش از ۲۶۰۰ هکتار زمین است. نمای دامنه و چشم‌انداز آن بی‌نظیر و باورنکردنی است. این منطقه واقع در دره «اوکانگانان» در «بریتیش کلمبیا» بوده و فاصله چندانی با شهر کلووانا ندارد.

اسکی در کانادا

منطقه اسکی کوه رول استوک

این منطقه اسکی واقع در «بریتیش کلمبیا» بوده و برای دسترسی به این منطقه، تنها با ۲٫۵ ساعت رانندگی از شهر «کلونا» می‌توان به آن رسید. هرچند این مسیر، کمی ناهموار و مشکل است؛ اما ارزش تلاش شمارا دارد. منطقه مناسب اسکی برای خانواده‌ها و افراد حرفه‌ای، قیمت مناسب اقامتگاه‌ها در این منطقه، اسکی در کوه‌های افسانه‌ای با مناظر شگفت‌انگیز؛ باعث شده است که رفت‌وآمد به این منطقه زیاد باشد. این منطقه در هنگام شب، آسمانی پرستاره دارد. در هنگام شب، منظره برفی کوهستان و سوسوی ستارگان در آسمان منظره پرزرق‌وبرقی ایجاد کرده است که چشم هر به بیننده‌ای را خیره می‌کند. البته باید گفت که این منطقه دارای هتل‌های پنج ستاره برای اسکی‌بازان حرفه‌ای نیست اما منطقه‌ای عالی برای خانواده‌ها است.

اسکی در کانادا

 

منطقه اسکی سان پیک

منطقه اسکی «سان پیک»، ازلحاظ وسعت، دومین منطقه بزرگ اسکی در ناحیه، پس از «ویستلر» است؛ اما بااین‌حال باید گفت که هنوز هم در نظر مردم کانادا و باوجود آنکه نسبت به «ویستلر» کمتر شناخته‌شده است؛ ازنظر وسعت زبانزد مردم کانادا است. با توجه به میزان عوارض زمین و گستردگی سه کوه در منطقه، پیش‌بینی‌ها، تجهیزات و امکاناتی در این منطقه صورت گرفته است. البته در این منطقه، شما می‌توانید انواع اجراها را داشته باشید. در مناطق ابتدایی‌تر، با تمرکز بر افراد مبتدی و در مناطق حرفه‌ای‌تر نیز، افراد حرفه‌ای کار می‌کنند. منطقه «سان پیک»، روستایی به سبک اروپایی است و امکانات جالب و مناسبی برای اقامت خانواده‌ها دارد. در این منطقه با توجه به رفت‌وآمدهای مکرر، همه نوع خدمات ارائه می‌شود. از رستوران‌های خوب و مغازه‌ها گرفته تا هتل‌ها و اقامتگاه‌ها که همگی در اختیار تمام افراد است.

اسکی در کانادا

منطقه اسکی کوه سیلور استار

پیست اسکی کوه «سیلور استار» (ستاره نقره‌ای)، در دل دامنه‌ای زیبا و روستایی جذاب قرار داشته و محل رفت‌وآمد اکثر اسکی‌بازان است. در بخش اقامت خانواده‌ها، ساختمان‌های نقاشی شده در رنگ‌های روشن و همه نوع طراحی در آنجا دیده می‌شود. کوه سیلور استار با موقعیتی خاص، برای همه گونه سطح توانایی، مناسب بوده و همه نوع اسکی‌باز را در خود جای می‌دهد؛ اما همان‌طور که می‌دانید، پیست اسکی افراد حرفه‌ای با افراد غیرحرفه‌ای کمی فاصله داشته و متفاوت است. کیفیت برف در این منطقه سبب شده است که رفت‌وآمد بیشتری در آنجا صورت گیرد؛ زیرا در این منطقه کوهستانی بارش مکرر برف تقریباً در طول سال وجود دارد و دید نسبتاً مناسبی در این منطقه برای اسکی وجود دارد. این منطقه فاصله کمی با شهرستان «اوکاناگان» در «کلونا» دارد. بسیاری از افرادی که برای اسکی به این منطقه می‌آیند می‌توانند تجربه خوبی از سفر خود به این منطقه پربرف داشته و در صورت اقامت نیز، می‌توانند از هتل‌های آنجا استفاده کنند.

اسکی در کانادا

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.