تاکو | مکزیک

«آناییس مارتینز»، معروف به «مکزیکی کنجکاو»، یک وبلاگ نویسِ غذا، راهنمای غذایی تور و از علاقه‌مندان «تاکو»، معروفترین غذای مکزیکی می‌باشد. او در مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک زندگی می‌کند و راه خود را در خیابان‌های مکزیک در پیش می‌گیرد و به دنبال بهترین تاکوها می‌گردد. ما با او درباره‌ی غذاهای معروف مکزیک صحبت کردیم و با او برای گردشگران تازه‌ وارد برای خوردن تاکوهای خوشمزه مشورت کردیم و از او پرسش‌هایی پرسیدیم. در این متن پرسش‌ها و پاسخ‌ها را خواهیم دید. در ادامه با مجله اینترتی دور و نزدیک همراه باشید.

چه چیزی باعث می‌شود یک «تاکو»ی تمام‌عیار بدست بیاید؟

تاکو تمام عیار | مکزیک

من تا به حال تاکوهای خوشمزه‌ی زیادی را خورده‌ام، اما آنچه برای من اهمیت دارد برقراری تعادل کامل بین سه چیز ساده است: یک تورتیلای خوب، پر کردن مناسب آن و یک سالسا خوب. سالسا می‌تواند تغییرات زیادی را در مزه تاکو ایجاد کند و می‌تواند دلیل آن باشد که شما هرگز به یک مقدار مشخصی نخواهید رسید.

خوشمزه‌ترین تاکویی که تا به حال امتحان کرده‌اید کدام است و چرا؟

تاکوهای ماهیِ شهر «انسِنادا» شگفت‌انگیز است. این نوع تاکو با ماهی تازه صید شده که با یک خمیر سبک در روغن سرخ می‌شود، تهیه می‌گردد. سپس در داخل ترتیلای ذرت قرار گرفته و روی آن سالسای «پیکو دِ گالو» و آب لیمو ریخته شده و سرو می‌شود. ترکیبی از طعم ها و ترکیب‌های آن چیزی است که من تا امروز هم خوابش را می‌بینم.

بهترین تاکو مورد علاقه شما را در چه محل‌هایی از شهر می‌توان یافت؟

تاکو | مکزیک

«ویلسیتو» تا به امروز مکان مورد علاقه من است (taco al pastor)، اما زمانی که صحبت از گوشت کبابی می‌شود، «ال پارادوی» انتخاب من خواهد بود. همچنین «5 برادر» (5 Hermanos) در بازار «مرسد» را هم به خاطر تاکو سیرابی، «ایدالگنسه» برای تاکو کبابی و «میکسیوته تاکو » در بازار «لا لاگونیا» در روزهای یکشنبه را نیز دوست دارم.

چه چیزی را اکثر مردم در مورد تاکوهای مکزیکی نمی‌دانند و باید بدانند؟

خوردن یک تاکو در واقع یک هنر است، که مکزیکی‌ها زمانی‌که هنوز به اندازه کافی قد بلند نشدند که بتوانند از یک دکه تاکو فروشی سفارش دهند، شروع به یادگیری آن می‌کنند. هنگامی که دارید تامو میل می‌کنید، سعی کنید سر خود را به طرف داخل تاکو کج کنید، تمام مزه‌ها و سالساها را در داخل آن نگه دارید و از ریختن آن اجتناب نمایید.

نظر شما در مورد نوع سالسا و انتخاب دکه مناسب فروش تاکو چیست؟

تاکو | مکزیک

در مود سالسا، همیشه با چند قطره کوچک شروع و سپس مقدار آن را بیشتر کنید. سُس سالسا در مکزیک معمولا تند است و اگر می خواهید طعم غذایتان خراب نشود، بیش از حد به غذای خود سالسا اضافه نکنید. و هنگامیکه زمان انتخاب بهترین اندازه تاکو فرا می‌رسد، هرچه بزرگتر بهتر. اگر شما یک تاکو واقعا بزرگ را دیدید، بدانید که تاکو خوشمزه‌ای خواهید داشت. این شرایط برای هر دکه فروش تاکو در مکزیک که تعداد کارکنانش بیش از پنج نفر است، صادق می‌باشد. آنها واقعا باید سرشان خیلی شلوغ باشد، بنابراین غذا نیز باید خوشمزه باشد.

اگر یک تاکو به تنهایی بتواند مظهر مکزیک به عنوان یک کشور باشد، آن تاکو چه از چه نوعی باید باشد و چرا؟

فکر می‌کنم یک تاکو لوبیایی ساده. مهم نیست از کدام بخش کشور باشید و چه نوع تاکویی را دوست داشته باشید، تاکو لوبیا غذایی است که هر گرسنه‌ای خواهد پذیرفت. کسی‌ که طرفدار تاکو باشد، هر نوعی از آن را دوست خواهد داشت..

خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.