سفر به کشور رومانی

رومانی کشوری در جنوب شرقی اروپا است که به دلیل طبیعت و معماری فوق‌العاده به عنوان یکی از کشورهای زیبای اروپایی شناخته می‌شود. اما شاید کمتر به عنوان مقصد گردشگری به این کشور توجه شود. در قسمت قبلی این مطلب در مجله‌ی دور و نزدیک دلایلی را که باعث می شود سفر به کشور رومانی را در برنامه‌های خود قرار دهید برایتان توضیح دادیم. امروز در قسمت دوم و پایانی به دلایل دیگر این موضوع می‌پردازیم. خرید بلیط هواپیما از دورو نزدیک

سفر به کشور رومانی ؛ غذاهای خوشمزه‌ی رومانی

سفر به کشور رومانی - غذاهای رومانی

غذاهای کشور رومانی غذاهایی دلچسب و البته پرکالری هستند. در غذاهای رومانیایی، روی مزه و کیفیت مواد اولیه تمرکز و دقت زیادی می‌شود و باعث می‌شود طعم خانگی دلپذیری حس کنید.

فستیوال های سرگرم کننده

سفر به کشور رومانی - فستیوال موسیقی

فستیوال‌های رومانی از هیجان‌انگیزترین بخش های فرهنگ رومانیایی هستند که در سفر به کشور رومانی می‌توانید شاهد آنها باشید. از فستیوال‌های محلی که تمام دهکده به مناسبت رشد یک گل یا میوه برگزار می‌کنند گرفته تا فستیوال‌های موسیقی الکترونیک یا موسیقی کلاسیک. تنوع فرهنگی رومانی قطعا شما را غافلگیر خواهد کرد.

مکان هایی که به عنوان میراث جهانی شناخته شده اند

سفر به کشور رومانی - بناهای تاریخی

در رومانی ۸ مکان جزو میراث جهانی هستند. این مکان‌ها شامل کلیساهای نقاشی شده‌ی «مولدووا»، دژ کوه‌های «اورشتیه»، بناهای تاریخی «سیگیشوارا»، دلتای دانوب، جنگل‌های راش کوه‌های «کارپات»، صومعه‌ی «هورزو»، دهکده‌هایی با کلیساهای مستحکم در «ترانسیلوانیا» و کلیساهای چوبی «مارامورش» هستند. ترانسیلوانیا

افسانه ها بخشی از زندگی روزمره هستند

سفر به کشور رومانی

در کشور رومانی افسانه‌ها هنوز هم زنده هستند و بخش مهمی از زندگی روزمره‌ی مردم رومانی را تشکیل می‌دهند. مخصوصا زمانی که جشن‌های مذهبی برگزار می شود، بیشتر می‌توان شاهد رسم و رسوماتی که گوشه‌ای از این این افسانه‌ها را نشان می‌دهد دید. تقریبا همه‌ی مردم در کریسمس یک کتاب سرودهای کریسمس دریافت می‌کنند، تخم‌مرغ‌ها را به رنگ قرمز رنگ می‌کنند، در روز عید پاک تخم‌مرغ‌ها را به هم می‌کوبند و در روز «سنت اندرو» در و پنجره‌هایشان را به سیر آغشته می‌کنند تا ارواح خبیث را دور نگه دارند.

فرهنگ سنتی هنوز هم پا برجاست

در سفر به کشور رومانی ممکن است شاهد عناصر زیادی باشید که نشان‌دهنده‌ی فرهنگ سنتی و محلی این کشور هستند. فرهنگ سنتی و محلی کشور رومانی در سال‌های اخیر احیا شده و بیشتر به آن توجه می‌شود. برای مثال عناصر فرهنگ و سنت‌های محلی رومانی توسط طراحان و هنرمندان محلی استفاده می‌شود. بلوز سنتی رومانیایی توسط زنان در هر سنی پوشیده می‌شود و در یک فستیوال سالانه که توسط سازمان‌های غیر دولتی محلی برگزار می‌شود گرامی داشته می‌شود.