درکه

درکه منطقه‌ای کوهستانی در شمال تهران است که در شهرستان شمیرانات واقع شده است. این منطقه گونه‌های گیاهی زیادی دارد که منحصر به ایران هستند. با معرفی این منطقه با مجله اینترنتی دور و نزدیک همراه باشید.

درکه

درکه در میان گردشگران خارجی جذابیت زیادی دارد و در سایت تریپ‌ادوایزر، رتبه ۲۲ام برترین جاهای دیدنی تهران را به خود اختصاص داده است. این منطقه از تهران ۴٫۵ ستاره از ۵ ستاره را گرفته است. البته تعداد افرادی که به این‌جا چهار ستاره داده‌اند بسیار نزدیک به افرادی است که پنج ستاره داده‌اند.

محله قدیمی درکه

بسیاری از کاربران از ترافیک این منطقه شکایت کرده‌اند. اما «جینتال»، گردشگر خارجی نوشته: «در یک شب فوریه بود که از درکه بازدید کردم. به همین دلیل آن ترافیکی که دیگر کاربران نوشته‌اند را ندیدم. تقریبا ۴۵ دقیقه با تهران فاصله داشت و جایی بسیار دیدنی برای صرف شام، چای و قلیان بود. به‌ویژه اگر می‌خواهید از خیابان‌های شلوغ تهران فاصله بگیرید.»

آنتونیو برلینه از رم ایتالیا هم نوشته است: «این‌جا مانند دربند نمای زیبایی دارد و آبشاری طبیعی دارد. هوای خوبی هم دارد که تنها دوست دارید آن را تنفس کنید. آن‌جا مغازه‌هایی هم هستند که غذا و نوشیدنی می‌دهند و می‌توانید در آنها قلیان هم بکشید.»

یک گردشگر دیگر هم نوشته: «عجب جای باحالی بود! عاشق رستوران‌های متفاوتش شدم و این که همه جا در درختان لامپ گذاشته بودند. خیلی جذاب بود. توصیه می‌کنم به این‌جا بروید.»

یکی دیگر هم نوشته: «جایی بسیار باحال و محبوب بود و مردم زیاد می‌آیند، به‌ویژه در شب. رستوران‌های زیادی هم هستند که غذای خوشمزه دارند. ارزش دیدن را دارد.»

یک گردشگر چینی در نظر خود نوشته است: «این‌جا اطراف کوه است و برای تعطیلات آخر هفته خوب است. این‌جا در تهران بسیار محبوب است و دور از شهر نیست و با ماشین راحت می‌توان به آن‌جا رفت. اما سخت می‌توانید جای پارک پیدا کنید. رستوران‌ها و چای‌خانه‌های زیادی در این‌جا هست. شما می‌توانید در کنار رودی که از کوه جاری است چای سنتی صرف کنید، و از چای سیاه با دوستانتان لذت ببرید. در تابستان از آن‌جا بسیار لذت خواهید برد.»

برای خرید بلیت هواپیما  به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

امتیاز