گاهی اوقات گردشگران دوست دارند غافلگیر شوند. رومانی یکی از کشورهایی است که با داشتن تاریخی منحصربفرد، طبیعتی چشمگیر، شهرها و قصرهای جذاب قرون وسطایی و معماری شگفت انگیز کاملا ارزش دیدن را دارد. امروز در مجله‌ی دور و نزدیک ۱۲ دلیلی که شما را ترغیب می‌کند سفر به رومانی را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید می‌خوانید. با بخش اول این مطلب همراه ما باشید.

سفر به رومانی خانه شگفت انگیزترین مناظر طبیعی

سفر به رومانی - طبیعت رومانی

کشور رومانی به دلیل داشتن مناظر گوناگون، یکی از متنوع‌ترین کشورها از لحاظ جغرافیایی است. این کشور با داشتن کوه‌های برفی، تپه‌های سبز پوشیده از جنگل‌ها و تاکستان‌ها، سواحل شنی دریای سیاه و بزرگ‌ترین دلتاهای محافظت شده‌ی اروپا بهترین مناظر را برای هر شخص با هر سلیقه‌ای به نمایش می‌گذارد. ترانسیلوانیا

حیات وحش چشمگیر

سفر به رومانی - حیات وحش

یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای حیات وحش، کشور رومانی است. خانه‌ی بزرگ‌ترین جمعیت خرس‌های قهوه‌ای در اروپا است و همچنین جنگل‌های این کشور زیستگاه اولیه‌ای برای سیاهگوش، گرگ، گوزن، بز کوهی، گورکن و حیوانات دیگر هستند. دلتای دانوب، بهشتی برای کسانی که پرندگان را دوست دارند، و محل زندگی بوفالوها مکان‌هایی هستند که دوست‌داران حیات وحش باید در سفر به رومانی از آنها دیدن کنند.

در رومانی پیاده روی یک افتخار خواهد بود

سفر به رومانی - کوهنوردی

بهترین راه برای کشف کوه‌های «کارپات» پیاده‌روی است. مهم نیست در کوهنوردی حرفه‌ای باشید یا نه، چه در ارتفاعات بالا باشید و چه در ارتفاعات کم، وارد فضای بسیار وسیعی می‌شوید که می‌توانید طبیعت را به گونه‌ای دیگر ببینید.

شگفتی‌ های طبیعی

سفر به رومانی - شگفتی های طبیعی

کشور رومانی خانه‌ی یخچال طبیعی «اسکاریشوارا»، بزرگ‌ترین یخچال زیرزمینی اروپا، آتشفشان‌های «برکا»، آبشار «بیگار» که یکی از زیباترین آبشارهای قاره است، معدن نمک «تورا» و تنها پارک تفریحی زیرزمینی در جهان است. سفر به رومانی با وجود این شگفتی‌های طبیعی می‌تواند به تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای دوست‌داران طبیعت تبدیل شود.

تاریخ در همه جا دیده می شود

سفر به رومانی - تاریخ

کشور رومانی از زمان‌های ماقبل تاریخ وجود داشته است، بقایای انسانی ۳۴۹۵۰ ساله‌ای که در «کاراش سورین» در سال ۲۰۰۲ پیدا شد یکی از قدیمی‌ترین بقایایی است که تا‌کنون در اروپا پیدا شده است. در دوران جدید، تاریخ این کشور با ایدئولوژی‌ها و کشمکش‌هایی که در اروپا رخ داد شکل گرفت درحالیکه ارزش‌ها و تجربیات منحصربفردی را به جا گذاشت.

معماری‌های بسیار خیره‌کننده رومانی

سفر به رومانی - معماری

رومانی پر از گنجینه‌های معماری است. به‌ویژه «بخارست» آمیزه‌ای خارق‌العاده از سبک‌هایی را ارائه می‌دهد که شکل‌های جذاب و اساسی معماری قرن نوزدهم را با خط‌های سفت و سخت معماری «استالینیست» ترکیب می‌کند.

در بخش دوم این مطلب با دیگر شگفتی‌های رومانی آشنا خواهید شد.

برای رزرو هتل خارجی به صفحه‌ی اصلی وبسایت مراجعه کنید.