مکان هایی که عکاسی در آن ها ممنوع می باشد

عکس یکی از بهترین سوغاتی‌های ممکن است. تنها با فشار دادن یک دکمه و عکاسی می‌توانید خاطرات خود در مکان‌هایی که دوست داشته‌اید و با افرادی که ملاقات کرده‌اید جاودانه کنید. اما تعدادی از زیباترین مکان‌های دنیا اجازه عکاسی را به شما نمی‌دهند و حتی ممکن است شما را برای شکستن این قانون مجبور به پرداخت جریمه نقدی کنند. با مجله دور و نزدیک همراه باشید تا این اماکن زیبا و جذاب ثبت نشدنی را به شما معرفی کنیم.

عکاسی از داخل «تاج محل» (Taj mahal)

«آگرا» (Agra)، «هند» (India)

تاج محل هند | عکاسی

فضای بیرون؟ بله، راحت باشید و عکس بگیرید. اما فضای داخل این بنا یک مقبره است و عکاسی در آن بی‌احترامی به حساب می‌آید. قانون‌های خیلی سخت‌گیرانه‌ای برای جدا کردن مکان‌هایی که عکاسی در آن‌ها آزاد است از مکا‌هایی که عکاسی ممنوع است وجود دارد، همچنین نگهبانانی وجود دارند که مراقب هستند تا کسی یواشکی عکاسی نکند.

مجسمه حضرت داوود «میکل‌آنژ» (Michelanglo)

«فلورانس» (Florence)، «ایتالیا» (Italy)

مجسمه حضرت داوود | عکاسی

شما می توانید ساعت‌ها از فاصله‌ای بسیار کم به این شاهکار هنری نگاه کنید، اما اگر دوربینی در دست یا دور گردنتان داشته باشید باید انتظار اخطاری از سوی یکی از نگهبانان داشته باشید که به احتمال زیاد با صدای بلندی می‌گوید عکاسی ممنوع است. شهر کاندلا ایتالیا

موزه‌ی بین‌المللی مطالعات امنیتی «جیانگسو» (Jiangsu)

«نانجینگ» (Nanjing)، «چین» (China)

موزه امنیت چین | عکاسی

اگر شما شهروند چین نباشید نمی‌توانید وارد این موزه جاسوسی بشوید. این موزه وسایلی از قبیل ابزار جاسوسی و اسنادی از سال ۱۹۲۷ تا به امروز را در خود جای داده است و به دلیل حساسیت زیاد بازدید از این مجموعه ممنوع می‌باشد. حتی اگر به شما اجازه‌ی ورود به این موزه را بدهند شما اجازه ندارید تا در این مکان عکاسی کنید.

خانه جواهرات (محل نگه‌داری جواهرات تاج)

«لندن» (London)، «انگلستان» (UK)

خانه جواهرات لندن | عکاسی

هیچکس اجازه عکاسی از هیچکدام از جواهرات این مجموعه بی‌نظیر از جواهر را که با شیشه‌های ضد بمب در برج لندن نگه‌داری می‌شوند را ندارد. تمام بازدیدکنندگان توسط تعداد زیادی گارد امنیتی زیر نظر هستند و ۱۰۰ دوربین مداربسته نیز تمام مدت درحال ضبط کردن هستند، پس اصلا ایده‌ی یواشکی عکس گرفتن از این مجموعه با ارزش به ذهنتان خطور نکند.

«کومسوسان» (Kumsusan) قلعه خورشید

«پیونگ‌یانگ» (Pyongyang)، «کره شمالی» (North Korea)

قلعه خورشید پیونگ یانگ | عکاسی

قبل از اینکه وارد مقبره «کیم ایی سونگ» (Kim II sung) و «کیم جونگ ایل» (Kim jong il) شوید، باید تمام متعلقات خود به جز کیف پولتان را تحویل دهید. سپس باید از زیر یک ماشین گرد و خاک گیر عبور کنید تا مطمئن شوند که هیچ گرد و خاکی همراه شما وارد این ساختمان نمی‌شود. این ساختمان محلی است که رهبران پیشین کره شمالی در تابوت‌های کریستالی و شفاف آرمیده‌اند. قطعا عکاسی در این مکان ممنوع می‌باشد.

نیایشگاه «سیستین» (Sistine)

«واتیکان» (Vatican)،«رم» (Rome)، ایتالیا

نیایشگاه سیستین واتیکان | عکاسی

ممکن است فکر کنید که فریادهای عکاسی ممنوع، فیلم‌برداری ممنوع، در نیایشگاه سیستین برای این است که مکانی مقدس است، تقریبا درست حدس زده‌اید. اما به این دلیل است که شبکه تلوزیونی «نیپون» ژاپن ۲۰ سال پیش برای تهیه مجموعه‌ای از این اثر هنری مبلغی را پرداخت کرد و حقوق انحصاری تصویربرداری از این مکان را خریداری کرد. با اینکه این پروژه ۴٫۲ میلیون دلاری به اتمام رسیده است اما ممنوعیت عکسبرداری همچنان باقی مانده است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.