ترسناک‌ ترین مقصدهای جهان

در همان حالی که خیلی از از ما برای تعطیلات به سواحل آرام و زیبا و آفتابی فکر می‌کنیم، بعضی‌ها هستند که به دنبال مکان‌های ترسناک و شبح‌خیز! می‌گردند تا خود را تا سر حد مرگ بترسانند. از دخمه‌های مردگان پر از جمجمه‌ی انسان تا جزیره‌ی مارها، جاهایی هستند که به عنوان ترسانک‌ترین مقصدهای سفر می‌توانید در صورت داشتن دل و جرات و تحمل هیجان زیاد به آن‌ها سری بزنید. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

دخمه‌ی مردگان پاریس، فرانسه

در دخمه‌ی مرگان پاریس که یکی از ترسناک‌‌ترین مقصدهای جهان است، جمجمه‌های بیش از ۶ میلیون انسان در تونل‌هایی به طول ۲ کیلومتر انباشته شده است. برای هالووین چه جایی بهتر از اینجا سراغ دارید؟ تا قرن ۱۸ میلادی، بسیاری از قبرستان‌های پاریس دیگر جایی برای دفن اجساد نداشتند. بنابراین دخمه‌های اینچنینی برای رفع مشکل به‌ وجود آمد. این گورستان بخش‌های مجزایی برای استخوان‌های مختلف بدن دارد. شکل کنونی این قبرستان را فردی به نام «لوئیز اتینه» شکل داده؛ او دیوارها و راهروهای این دخمه را با ردیف‌های منظم جمجمه و دیگر استخوان‌ها تزئین کرد.

جزیره‌ی عروسک‌ها، مکزیک

در میان کانال‌های زیبای «سوتیمیلکو» در نزدیک «مکزیکو سیتی» مکانی وحشتناک قرار دارد که به جزیره‌ی عروسک‌ها معروف است.  عروسک‌های قدیمی‌ای که بسیاری از آن‌ها دست یا پا یا چشم ندارند و از درخت‌ها و دیوارها آویخته شده‌اند؛ انگار که از یکی از صحنه‌های فیلم‌های ترسناک بیرون آمده‌اند. افسانه‌ای که پشت این عروسک‌ها وجود دارد این است که نیم قرن پیش بعد از غرق شدن یک دختربچه در این کانال‌ها، عروسک او به عنوان یادبود، توسط یک زاهد تارک دنیا، آویزان شد. رفته رفته این زاهد هر عروسکی را که پیدا می‌کرد بر درخت‌ها و بوته‌های این مکان آویزان می‌کرد. محلی‌ها می‌گویند که عروسک‌ها متعلق به روح دختر مرده است و حتی برخی ادعا می‌کنند که این عروسک‌ها باهم حرف می‌زنند.

سلیم، ماساچوست، آمریکا

نام شهر «سیلم» در ماسوچوست با محاکمات جادوگری سال ۱۶۹۲ گره خورده است؛ جایی که ۲۰ نفر به خاطر جادوگری به دار آویخته شدند. شهر سلیم امروزه گذشته جادوگری را به طور کامل پذیرفته است؛ ماشین‌های پلیس شهر با آرم‌های جادوگری در شهر تردد می‌کنند و موزه‌ها و یادبودهایی هم برای این لکه‌ی ننگ ایجاد شده است. سلیم هرگز آن روزهای سیاه را فراموش نمی‌کند.

قلعه‌ی دراکولا، ترانسیلوانیا، رومانی

نام ترانسیلوانیا به تنهایی یادآور وحشت، تاریکی و خون آشام‌های سیاه‌پوش است. قلعه‌ی «بران» در ترانسیلوانیا مقر حکومت «لرد دراکولا» حاکم خونریز ترانسیلوانیا در چندین قرن قبل، زادگاه مشهورترین داستان خون‌آشام جهان است. این قلعه‌ی گوتیک قرون وسطایی فضای وحشت جهان خون آشامان را به خوبی تداعی می‌کند. اگر به این مکان سر می‌زنید، سیر را فراموش نکنید. ترانسیلوانیا

پایان بخش اول

 

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.