۷ شهر رنسانسی زیبا در ایتالیا

رنسانس یک دوره عالی هنری و فرهنگی بود که در اواخر قرن ۱۴ میلادی در ایتالیا متولد شد و در طول ۳۰۰ سال بعد در سراسر اروپا گسترش یافت. بسیاری از شهرهای دیدنی ایتالیا، میراث غنی این عصر طلایی بزرگ به شمار می‌روند؛ مراکز تاریخی مشهور میلان، ونیز، رم و فلورانس و همچنین تعداد بی شماری از مکان‌های بدون رفت و آمد. این‌ها هفت مورد از بهترین مکان‌های ایتالیایی برای غرق شدن در گنجینه های گذشته هستند.  همراه مجله دور و نزدیک باشید.

میلان

میلان | ایتالیا

کسانی که به دنبال گنجینه‌های رنسانس در پایتخت مد ایتالیا، میلان هستند، باید مستقیما از کلیسای «سانتا ماریا دلا فرانچسکا» (Church of Santa Maria della Francesca)، که تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی در آن  قرار دارد، دیدن نمایند. شاهکارهای قرون وسطایی نیز در موزه «بررا» (Brera)، از جمله آثار هنرمندان برجسته مانند Mantegna، Raphael و Piero della Francesca، نگه‌داری می‌شوند. دشوار است که تحت تاثیر کلیسای جامع «دوئومو» (Duomo) به سبک گوتیک در میلان، که ساخت آن ۵۰۰ سال طول کشید، قرار نگرفت. پس از تحسین فضای داخلی بی‌نظیر آن، با صعود از ۱۵۰ پله به سقف آن می‌رسید تا به تحسین ۳۶۰۰ مجسمه، ۱۳۵ منار مخروطی و منظره‌ای از مدوننای طلایی در راس ساختمان بپردازید.

ونیز

ونیز

در طول دوران خود در رنسانس، با کنترل مسیرهای تجاری مهم بین شرق و غرب، ونیز یکی از قدرتمندترین شهرستانها در اروپا بود. ثروت فراوان تولید شده در این زمان در معماری بی نظیر شهر منعکس شده‌ است و امروزه بازدیدکنندگان مرکز تاریخی را مملو از کاخ های شکوه‌مند، آثار تاریخی و کلیساها می‌یابند. پس از عبور از کانال گراند به وسیله‌ی «گوندولا» (Gondola)، قایق‌های شهر ونیز،‌ به سمت پیازا سان مارکو‌ی (Piazza San Marco) باشکوه، برای بازدید از قصر سلطنتی غول پیکر و شگفت انگیز موزاییکی، بروید. در (Galleria dell’Accademia) لوکس، گالری تاریخی ونیز، شاهکارهای ونیزی که از قرن سیزدهم تا چهاردهم میلادی توسط «تیتیان» (Titian)، «بلینی» (Bellini) و دیگران ساخته شده است را پیدا می‌کنید. شهر کاندلا ایتالیا

فرارا

فرارا

در ساحل رودخانه «پو» (Po)، فرارا با تاریخی غنی، یک مرکز فکری بود که بزرگترین ذهن های رنسانس ایتالیا را جذب می‌کرد. امروزه، یکی از گنجینه‌های پنهان ایتالیا است که با کاخ‌ها و خانه‌های باشکوه پوشیده شده است. در مرکز، Castello Estense مجلل خانه سابق خانواده حاکم شهر (d’este)، با اتاق های مجلل، گذرگاه های مخفی و سیاه چال های وحشت‌آور قرار دارد. قبل از دیدن کردن از پالازو دیا دیامانتی، کاخی خیره کننده به سبک معماری رنسانس با نمای ۸۵۰۰ بلوک سنگ مرمر حک شده به صورت الماس مانند، نقاشی‌های قرن ۱۵ نقاش (Cosme Tura) را در اوایل دوران رنسانس در (Palazzo Schifanoia)  مشاهده نمایید.

آرتزو

آرتزو

شهر جذاب ایالت توسکانی، آرتزو به خاطر هنرمند حاذق رنسانس «پیرو دلا فرانچسکا» (Piero della Francesca) مشهور است. نقاشی حیرت انگیز او، «افسانه صلیب»، که در (Basilica di San Francesco) یافت می شود، یکی از پایه های هنر رنسانس ایتالیایی است. دیگر نقاط برجسته شهر شامل کلیسای جامع گوتیک است که در آن شما می توانید نقاشی مریم مجدلیه اثر پیرو دلا فرانچسکا را پیدا کنید. در Piazza Grande شیب دار که به واسطه‌ی وجود (Palazzo delle Logge Vasariane) ساخته‌ی قرن ۱۶ اغلب نادیده گرفته می‌شود، حتما توقف کنید.

کورتونا

کورتونا

شهر خیره کننده کورتونا در یک تپه در جنوب توسکانی قرار دارد و در اواخر قرن چهاردهم، خانه و محل کار نقاش «فرا آنجلیکو» (Fra’Angelico) در اوایل رنسانس است. دو مجموعه از آثار برجسته‌ او یعنی (Annunciation) و (Madonna with Child and Saints) در مجموعه کوچک و دیدنی موزه «دیوچزانو» (Diocesano) به نمایش گذاشته شده است. طرفداران فیلم «زیر آفتاب توسکان» (Under the Tuscan Sun) همچنین ممکن است شهر را به خوبی بشناسند، چرا که بسیاری از صحنه های فیلم در اینجا فیلم‌برداری شده‌اند.

فلورانس

فلورانس

بین میلان و رم، فلورانس شگفت انگیز مهد رونق هنری رنسانس بود و امروزه بهترین مجموعه آثار هنری در جهان را از این دوره دارد. مسافران هوشمند برای ورود به گالری معروف «یوفیزی» (Uffizi) پیشاپیش بلیت رزرو می کنند، در غیر اینصورت برای خطوط طولانی برای یک نگاه اجمالی از آثار «بوتچلی» (Botecelli)، «داوینچی» (Da Vinci) و «کارواجیو» (Carvaggio) در نمایشگاه آماده باشید. در اطراف شهر، به دنبال Piazza della Signoria و Ponte Vecchio، قدیمی‌ترین پل‌ها بر روی رودخانه «آمو» (Amo) باشید، قبل از ورود به Duomo، کلیسای جامع فلورانس، برای چشم های خود با مشاهده گنبد‌های مبتکرانه‌ی «برونه لشی» (Brunelleschi) ضیافتی بگیرید. سیاحت خود را با موزه آکادمیا (Academia) و مشاهده‌ی مجسمه با شکوه «داوود» اثر میکل آنژ به پایان ببرید.

رم

رم

پایتخت ایتالیا  گنجینه‌ی نامحدود رنسانس است که هر روز بیشتر از گذشته جذاب می‌شود. موزه‌های گسترده واتیکان میزبان ضیافتی از هنر معروف جهان است، جایی که شما می توانید «کلیسای سیستین» (Sistine Chapel) را بیابید که جمعیت زیادی را برای دیدن نقاشی‌های سقف آن و تجسمی از شام آخر بر روی دیوار محراب جذب می‌کند. کلیساهای رم دارایی‌های رنسانسی بیشتری دارند، مخصوصا «بانوی مردم ما» و «کلیسای سنت آگوستین» که هر دو از آثار «کارواجیو» به شمار می‌روند. برای کاخ های رنسانس Palazzo Farnese، ساخته شده توسط «آنتونیو د سانگالو» (Antonio de Sangallo) و تکمیل شده توسط میکل آنژ و (Palazzo Venezia) زیبا، که به خاطر بالکن بزرگ خود که موسولینی در آن سخنرانی کرد، مشهور است، وقت خود را آزاد بگذارید.

برای رزرو و خرید بلیط هواپیما مناسب