استانبول شهری که گرسنه نمی ماند

مردم استانبول هیچ وقت گرسنه نمی‌مانند. توی خیابان که باشند- که در اکثر مواقع هستند- سرشان را به هر طرف برگردانند به هر حال چیزی برای خوردن پیدا می‌کنند، با هر قمیتی. از بلوط، صدف و ذرت گرفته تا نخودپلو با مرغ، سمیت، ساندویچ ماهی کبابی با گوجه‌فرنگی، جعفری، پیاز و نانی شبیه لواش. حالا بماند که بخشی از روز را در کافه‌ها مشغول قهوه یا چای خوردن با باقلوا و چند جور شیرینی خیلی شیرین دیگر هستند. استانبول در میان گردشگران به خوردنی‌های ریز و درشتش معروف است. برای آشنایی با این خوردنی‌ها با بخش چهارم و پایانی این مقاله در مجله دور و نزدیک همراه باشید.

کونفه، این دسر لذیذ استانبول

کونفه دسر استانبول

در ایران تقریبا همه وقتی بحث شیرینی و دسر استانبول به میان می‌آید، از باقلواهای خوشمزه‌اش می‌گویند. اما از خوشمزگی باقلوا که بگذریم، کونفه یکی از خاص‌ترین دسرهای ترکیه است. به خاطر پنیر کمی طعم مدرن دارد اما با ترکیب شربتی از شکر به سرعت متوجه می‌شوید که با یک دسر شرقی مواجه هستید. گویا این روزها در تهران خودمان هم این دسر خوشمزه پیدا می‌شود. خرید ارزان بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

از میان تمام خوراک‌های استانبول، کونفه از لذیذترین‌هاست. دسری که مثل خیلی از غذاهای دیگر این شهر با پنیر درست می‌شود. تکلیف شما با مزه کونفه هرگز مشخص نمی‌شود؛ چیزی است بین شوری و شیرینی. اول شیرین است، حتی می‌تواند خیلی شیرین باشد اما وقتی به پنیر می‌رسد تمام آن شیرینی با مزه عجیب و غریب پنیر مازارلا خنثی می‌شود و در نهایت یک طعم لذیذ در خاطر می‌ماند. (خرید ارزان  بلیط تهران انکارا  و  بلیط انکارا تهران )

دسر کونفه ترکیبی است از رشته‌ خشک کاداییف، که چیزی شبیه به رشته خوشکار شمالی است، پنیر مازارلا و یک نوع شربت که از آب و شکر تهیه می‌شود. خاطرتان باشد که این دسر را حتما به همراه چای در استکان کمرباریک میل کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.