اماکن روح زده سانفرانسیسکو

تعداد خیلی زیادی خانه جن‌زده در «سانفرانسیسکو» در ایالت «کالیفرنیا» (California) گزارش شده‌‌اند. در واقع قسمت ساحلی سانفرانسیسکو دارای معروف‌ترین خانه‌های جن‌زده کشور است که شامل «آکاتراز» (Alcatraz)، «فورت میسون» (Fort Mason) و خانه‌شگفتی «وینچستر» (Winchester) می‌شوند. با مجله دور و نزدیک همراه باشید تا معروف‌ترین این خانه‌ها را به شما معرفی کنیم.

تئاتر «کوران» (Curran Theater)

تئاتر کوران | سانفرانسیسکو

سالن تئاتر کوران که در سانفرانسیسکو واقع شده است یک ساختمان تاریخی با معماری بسیار زیبا است که مطمئنا شما را مبهوت می‌کند. میهمانان این مجموعه که به تصویر خود در آینه لابی نگاه می‌کردند گزارش کرده‌ا‌ند که روح بلیط‌فروش را کنار تصویر خود در آینه دیده‌اند. گمان می‌رود که این روح متعلق به همان بلیط‌فروشی است که در سال ۱۹۲۰ در همین سالن تئاتر به قتل رسیده است. روح صندوقداری که در سال ۱۹۳۳ در یک سرقت مسلحانه کشته شد و همچنین دختری که در یک تصادف در خیابانی نزدیک به این تئاتر کشته شده نیز در این سالن تئاتر سرگردان هستند و چندین بار توسط بازدیدکنندگان دیده شده‌اند. کوران از یک سالن تئاتر دیگر با همین نام نیز برای چندین سال استفاده می‌کرد که نسبت به این سالن کنونی ارجح‌تر و مهم‌تر بود. سالن تئاتر اصلی نام‌های متفاوت زیادی داشته است، اما این سالن کنونی فقط و فقط به همین نام شناخته شده است. این سالن در فوریه سال ۱۹۲۲ افتتاح شده است و خیلی سریع با «اپرای سیویک» (Civic Opera) که در لس‌آنجلس قرار دارد شروع به همکاری کرد. زیباترین شهرهای آمریکا

«آلکاتراز» (Alcatraz)

زندان آلکاتراز |‌ سانفرانسیسکو

این ساختمان که در وسط دریای سانفرانسیسکو واقع شده است نه تنها معروف‌ترین زندان آمریکا است بلکه روح‌زده‌ترین نیز هست. داستان‌هایی درباره اینکه روح‌های زیادی در سالن‌های این زندان وجود دارند فراگیر شده‌اند اما جالب‌ترین داستان را جنگلبانی می‌گوید که صدای موسیقی از حمام های قدیمی شنیده‌است اما وقتی وارد حمام‌ها شده چیزی در آن‌جا ندیده‌است. در طول زمان فقط به یک زندانی اجازه داده شده بود تا در حمام موسیقی بنوازد که همان خلافکار معروف «آلکاپون» (Al Capone) است. روح‌هایی که این زندان مه‌آلود را تسخیر کرده‌اند توسط خدمه و بازدیدکنندگان احساس و دیده شده‌اند. گفته شده است که صدای مردان، جیغ، سوت، کوفته شدن درهای آهنی و فریاد‌های گوشخراشی به خصوص نزدیک به سیاه‌چال این مجموعه شنیده شده‌است.

زمانی که این زندان در اختیار فدرال بود نگهبانان گزارش تجربیاتی عجیب را داده‌اند. بعضی از آن‌ها گفته‌اند که صدای ناله شنیده‌اند و بوی خیلی بدی به مشامشان خورده است و یا حتی چیزی را دیده‌اند. چیزی با چشم‌هایی درخشان. بعضی نیز کسانی که قبلا در این جزیره ساکن بوده‌اند را دیده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.