عجیب ترین بناهای چین

بناهای چین هم مانند این کشور متنوع و کمی عجیب هستند. معماری چین با طراحی بناهایی عجیب و متفاوت فراتر از آسمان‌خراش‌ها رفته است. حتی ساختمان‌هایی مشابه یا الهام‌گرفته از بناهای معروف کشورهای دیگر هم می‌توان در چین پیدا کرد. در ادامه با ۱۰ مورد از عجیب ترین بناهای چین آشنا خواهید شد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

 

چرخه‌ی زندگی

عجیب ترین بناهای چین

شرکت طراحی و معماری مدرن شانگهای، مسئول ساخت متفاوت‌ترین بناهای چین است. برج مروارید خاور و چرخه‌ی زندگی، دو نمونه‌ی این بناها هستند. چرخه‌ی زندگی یک ساختار نمادین است که به مردمی که به شهر جدید فوشن وارد می‌شوند خوش‌آمد می‌گوید. این ساختمان ۵۰ طبقه دارد و دارای یک برج دیده‌بانی در طبقات بالایی است. ساختمان «چرخه‌ی زندگی» در شب با بیش از ۱۰۰۰۰ چراغ روشن می‌شود.

برج های سوهو در چین

عجیب ترین بناهای چین

طراحی فوق‌العاده و منحنی‌های زیبای این برج که توسط «زاها حدید» طراحی شده و این پروژه به حدی فراگیر شد که تصمیم به گسترش این پرو‌ژه در قالب برج‌های بیشتر گرفته شد. این بنا یک بنای چند منظوره‌ی تجاری و تبلیغاتی است و بین شهر پکن و فرودگاه قرار گرفته است. اولین چیزی که در زمان ورود به شهر به چشم می‌خورد و آخرین چیزی که در زمان خروج از شهر دیده می‌شود همین برج‌ها هستند. طراحی «حدید»  با نور و حرکت به خط افق شهر شکل تازه‌ای می‌بخشد.

مرکز هنری «چانگکینگ گوتای»

عجیب ترین بناهای چین

مرکز هنری «چانگکینگ گوتای» به دلیل معماری‌ منحصربفردش که مانند چوب‌های غذاخوری یا به گفته‌ی برخی یک درخت انجیر است، شهرت بسیاری دارد. ساختار کنونی این بنا در هشت سال گذشته با تغییرات زیادی مواجه شده‌ است.  در این مجتمع هنری-فرهنگی مراسم و برنامه‌های هنری زیادی برگزار می‌شود. سوغات چین

شهر سنگ آسیا

عجیب ترین بناهای چین

شهر سنگ آسیا که توسط «وینسنت کالبات» طراحی شده است، ترکیبی از سیستم شهری چین و رابطه‌ی بین تراکم شهری و طبیعت چین است. شش برج به شکل لایه‌هایی از سنگ در سبک فیوچرستیک (مرتبط به آینده) که در تعادل کامل بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند ساختار این برج را تشکیل می‌دهند. در هر کدام از این سنگ‌ها باغ‌ها و مزارعی وجود دارند که محصولات غذایی زیادی تامین می‌کنند بدون اینکه دفع کربن داشته باشند.