جاذبه های شیلی | شیلی

کشور شیلی با خط ساحلی طولانی، کوه‌های خیره‌کننده و تاریخ غنی دارای مکان‌های متعددی برای جذب گردشگران پرماجرا می‌باشد. بسیاری از جاذبه‌های شیلی به میراث فرهنگی و همچنین طبیعت دست‌نخورده قابل‌توجه آن مرتبط است. وبسایت Tourism-Review.com هفت مکان برتر این کشور را که هر مسافری هرگز نباید آنها را از دست بدهد، ذکر نموده است. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

 

«ساحل آناکِنا» (Anakena Beach)

ساحل آناکنا | شیلی

کسانی که فکر می‌کنند در جزیره «ایستر» سواحل فراوانی وجود دارد، کاملا در اشتباه هستند. این جزیره دارای منشا آتشفشانی است و به جز ساحل «آناکنا» دارای پستی و بلندی، پر از صخره و … می‌باشد. این مکان ساحلی دارای شن نرم و خالص، درختان نخل و آب‌های شفاف است. علاوه‌بر‌این، هفت مجسمه «مُوای» وجود دارد که به گردشگران خوشامد می‌گویند و چهار نفر از آنها با کلاه سنتی سنگی «پوکائو» هستند. آناکنا همچنین یکی از لوکیشن‌های فیلم «راپا نوی» (Rapa Nui) در سال ۱۹۹۴ بوده است. شیلی

ساختمان قلعه «والدیویا»

قلعه والدیویا | شیلی

اسپانیایی‌ها در تلاش برای حفاظت از شهر استراتژیک «والدیویا»، در آن‌جا دژ و استحکاماتی را ایجاد کردند که در نهایت، در دوره حکومت اسپانیا (۱۸۵۲-۱۵۵۲)، به یکی از مهم ترین مجتمع‌های آمریکایی بدل شد. قرار بر این بود که قلعه‌ها در مقابل دشمنان و دزدان دریایی از شهر محافظت نمایند. چهارتا از بزرگترین قلعه‌ها در «خلیج کورال» قرار داشتند که ورود به رود والدیویا را کنترل می‌کردند، و بدین‌طریق از شهر والدیویا محافظت می‌شد. سایر استحکامات برای دفاع از شهر در برابر حملات زمینی (بیشتر از طرف بومیان) ساخته شده بود.

کالِتا تورتِل (Caleta Tortel)

کالتا تورتل | شیلی

این روستای خوش منظره در دهانه رودخانه «بیکر»، در جنوب «کویهایکیو»، بر روی شبکه بزرگی از مسیرهای پیاده‌روی از چوب درخت سرو ساخته شده است. در این‌جا هیچ اثری از بتن یا آسفالت وجود ندارد و تنها خانه‌های کوچک در محیطی از کوه‌های سر‌به‌فلک‌کشیده و پوشش گیاهی سرسبز دیده می‌شود. چشم انداز اطراف آن ناهموار است که توسط تعدادی از جزایر، آبدره‌ها، کانال‌ها و پای‌رود‌ها تشکیل شده است. این مکان یکی از جاذبه‌های گردشگری شیلی است که فضای فوق العاده آرامی را عرضه می‌نماید.

«پارک ملی کونگییو» (CONGUILLÍO NATIONAL PARK)

پارک ملی کونگویو | شیلی

تفاوت بسیار آشکاری میان گدازه‌های سخت‌شده و جنگلی از درخت‌های کاج، «کوئیهوئس» و «نیرس» وجود دارد. این چشم‌انداز در منطقه «آرائوکانیا» در «آندس» قرار دارد که یک محل جالب‌توجه و پر از دریاچه‌ها و تالاب‌ها می‌باشد و  آتشفشان با شکوه «لایما»، که یکی از فعالترین آتشفشان‌ها در آمریکای جنوبی است، بر فراز منطقه قرار دارد. در کنار حیات‌وحش غنی آن، پوشش گیاهی این محل یکی از آخرین شاهدان گیاهان دوره «کرتاسه نوین» می‌باشد.