مصر

مصر حدود ۷۰۰۰ سال تاریخ و تمدن را در خود جای داده است. اما به‌ غیر‌ از آثار خیره‌کننده فراعنه و دیگر جاذبه‌های باستانی آن، مصر در حال حاضر دارای فرهنگ، سنت، غذا و مردم منحصر‌به‌فردی می‌باشد و فعالیت های هیجان‌انگیز بسیاری را می توان در آن انجام داد. برای کسانی که قصد بازدید از مصر را دارند، در این متن، برخی از مکان‌هایی که برای دیدن و کار‌هایی که برای انجام آن وجود دارد، آمده است. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

سفر دریایی در «رود نیل» را تجربه کنید

رود نیل | مصر

«مصر هبات النیل» عبارت معروفی است که مردم معمولا وقتی‌که اشاره‌ای به رود نیل می‌شود، آن را ذکر می‌کنند. به این معنی که مصر هدیه‌ای از طرف نیل است، زیرا تمدن باستانی، کشاورزی و زندگی آن به برکت وجود نیل ساخته و شکوفا شده است. زمانیکه «قاهره» یا «اسوان» را بر روی یک قایق یا کشتی و یا یک «فلوکه» برای یک ساعت یا تمام روز بازدید می‌کنید یادتان باشد که مصر را بدون گردش در نیل ترک نکنید. سفر به مصر

شهر اسلامی قاهره را سیاحت کنید

قاهره | مصر

قاهره «شهرهزار‌گلدسته» است، نام مستعاری که مساجد بسیاری که در محله‌های مختلف آن قرار دارند را نشان می‌دهد. این مساجد در دوره‌های مختلفی در قاهره ساخته شده‌اند که نشان از سلطنت حکومت‌های مختلفی در آن دارد. هر چند که مساجد همگی اسلامی هستند، هر کدام دارای زیبایی‌های معماری منحصر‌به‌فردی است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

«قصب‌السکر» بنوشید

قصب السکر | مصر

«قصب‌السکر» که معادل عربی برای نیشکر است، یکی از رایج‌ترین نوشیدنی‌ها در مصر می‌باشد، زیرا سبک است و عطش را رفع می‌نماید و برای ماه‌های گرم و عرق‌آور تابستان بسیار مناسب می‌باشد. 

از مکان‌های باستانی فراعنه دیدن نمایید

فراعنه | مصر
«اُقصُر» و «اسوان» میزبان بیشترین تعداد مکان‌های باستانی فراعنه در مصر می‌باشند. با این وجود، مصر مملو از معابد، مجسمه‌ها و مکان‌های باستانی فراعنه برای لذت بردن گردشگران است.

غواصی در دریای سرخ

دریای سرخ | مصر
مکان‌هایی همچون «مرسی علم»، «غَردَقه»، «شرم‌الشیخ» و «دهب» سایت‌های غواصی عالی بسیاری را ارائه می‌دهند که بازدیدکنندگان می‌توانند از زیبایی‌های پنهان دریای سرخ و اکوسیستم غنی آن پرده بردارند.

از «الفَیّوم» بازدید نمایید

فیوم | مصر

«الفَیّوم» یکی از قدیمی‌ترین شهرهای مصر است که مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌های جالب را هم برای گردشگران و هم برای مصری ها فراهم می‌کند. از جمله شن‌سواری بر‌ روی شن‌های روان، لذت بردن از آبشارهای «وادی‌ الریان»، اردو زدن در «وادى‌الحیتان»(دره‌ نهنگ‌ها)، راهپیمایی در «کوه‌ مدوره» و یا بازدید از روستاهای «تونس» و «یوسف الصدیق».

راه‌پیمایی در «کوه سینا»

کوه سینا | مصر

در ارتفاع ۲،۲۸۵ متری، کوه‌نوردان می‌توانند از نمای ۳۶۰ درجه‌ای کوه سینا و یا از طلوع یا غروب خورشید از قله آن لذت ببرند. علاوه بر نمای از بالای کوه، راه‌پیمایی در کوه سینا یک لذت واقعی و یک ماجراجویی شگرف خواهد بود.