بانکوک تایلند دلایل سفر به بانکوک

دلهره‌آور و کثیف؛ ممکن است هنگام توصیف پایتخت تایلند، این کلمات را از دیگران بشنوید. این کلمات هر کسی را از سفر به این شهر منصرف می‌کند. اما بانکوک یکی از بهترین و خاص‌ترین شهرهای دنیاست که جاذبه‌های توریستی متنوعی دارد دیدن آنها برای هر فرد اهل سفری جالب خواهد بود. در این مطلب  به دلایل سفر به بانکوک می پردازیم. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

دلایل سفر به بانکوک

رفت‌و‌آمد آسان- دلایل سفر به بانکوک

بانکوک تایلند

ممکن است ترافیک در بانکوک کمی غیرقابل تحمل باشد، با این حال، داشتن ماشین شخصی ضرورت ندارد. افرادی که از وسایل نقلیه‌ی عمومی تایلند استفاده کرده‌اند از راحت و در دسترس بودن آنها شگفت‌زده شده‌اند. در بعضی از مناطق تایلند مانند جزیره‌ها، گردشگران باید کرایه‌ی مضاعف برای تاکسی بپردازند یا موتو کرایه کنند تا بتوانند از اطراف دیدن کنند. خیابان‌های  شلوغ و خطرناک تایلند گردشگران را از کرایه‌ی موتور باز می‌دارد. نمی‌توان گفت که وسایل نقلیه‌ی عمومی شلوغ نیستند اما اگر بدانید کی و چگونه از این وسایل استفاده کنید بسیار راحت‌تر رفت و آمد خواهید کرد.

جاذبه‌های دیدنی – دلایل سفر به بانکوک

بانکوک تایلند

از قبرستان هواپیماها گرفته تا موزه‌ی مرگ، همه‌ی این موزه‌های عجیب در بانکوک قرار دارند. به نظر می‌رسد این شهر تمام جاذبه‌های عجیبی که هرکس می‌تواند تصور کند را در خود دارد. موزه‌ها، گالری‌ها و بازارهای مختلف در هر خیابانی پیدا می‌شوند.

بازارها – دلایل سفر به بانکوک

دیدن همه‌ی بازارهای شهر کار بسیار سختی است. این بازارهای متنوع علاوه بر فروختن سوغاتی‌های زیبا و خاص مکان‌های خوبی برای گشت و گذار نیز هستند و گروه‌های موسیقی محلی در آنها به اجرا می‌پردازند. سعی کنید حداقل از یکی از این بازارها در پایتخت دیدن کنید.

فرهنگ و سنت – دلایل سفر به بانکوک

علاوه بر مکان‌های فرهنگی و موزه‌ها، گردشگران در طول شهر می‌توانند شاهد فرهنگ تایلندی باشند. معابدی که در گوشه و کنار شلوغ‌ترین نقاط شهر دیده می‌شود از جمله این نشانه‌ها هستند. برای نشان دادن فرهنگ تایلندی به گردشگران از هیچ چیز دریغ نشده است؛ عروسک‌گردانی، رقص‌های سنتی تایلندی و گالری‌های محلی همه در پایتخت وجود دارند.

فضای سبز – دلایل سفر به بانکوک

برخی اعتقاد دارند بانکوک فضای سبز بسیار کمی دارد اما باید بدانند که کجا می‌توان این فضی سبز را پیدا کرد. باوجود اینکه بیشتر فضای شهر را ساختمان‌ها پر کرده‌اند، بانکوک پارک‌های زیادی هم دارد. پارک«چاتوچاک» که به یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های آسیا متصل است جایی است که گردشگران بعد از گذراندن یک روز طولانی در بازار به آن پناه می‌برند.

بانکوک یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان است

CNN غذاهای خیابانی بانکوک را به عنوان بهترین غذای خیابانی در جهان معرفی کرده و Forbes آن را در میان پربازدیدترین شهرهای جهان قرار داده است. تایلند اولین کشور در آسیا است که به این مقام رسیده و از لندن پیشی گرفته است. سفر به یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان را از دست ندهید.

برای خرید بلیت هواپیما به مقصد تایلند به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.