تنها سفر کردن

تنها سفر کردن برای هر زنی تجربه‌ای ارزشمند و فراموش نشدنی حساب می‌شود. با تنها سفر کردن احساس قدرتمند بودن می‌کنید و هیجان سفر دو چندان می‌شود. هر چند ممکن است گاه به گاه احساس تنهایی به شما دست دهد، ولی آنچه از تنها سفر کردن باقی می‌ماند در تمام عمر برایتان مفید خواهد بود. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

با اینکه سفر کردن تجربه ای هم برای زنان و هم برای مردان است، اما هر کسی تجربه منحصر به فرد خود را از هر سفر به دست می‌آورد. چیزی که به طور عمومی در مردم مشاهده می‌کنیم این است که خانم‌ها در سفر درونگرا‌تر از مردان می‌شوند. خانم‌ها در سفر کمتر به تنها بیرون رفتن فکر می‌کنند در حالی که مردان بدون فکر این کار را انجام می‌دهند. چرا به خانم‌ها توصیه می‌کنیم سفر تنهایی را حتما تجربه کنید؟

حس تنهایی و ترس: حس های خود را شناسایی کنید

تنها سفر کردن

احساس تنهایی در طول سفر انفرادی کاملا طبیعی است. حسی که هیچ اپلیکیشن چت، اینستاگرام، تلگرام و غیره نمی‌تواند از بین ببرد. پس با تنهایی خود صلح برقرار کنید.
سعی کنید تمرکز خود را روی مزیت‌های سفر انفرادی بگذارید. اگر این کار را انجام ندهید، حس تنها بودن برایتان برجسته‌تر شده و هیجان و شعفی که از سفر می‌تواند به شما دست بدهد را از بین می برد. یکی از توصیه‌های مهم این است که سفرتان را از قبل برنامه‌ریزی کرده باشید و سر خودتان را گرم نگه دارید. می‌توانید با آدم‌های جالبی که در مسیر خود می‌بینید هم صحبت شوید و شاید یک وعده غذا به همراه آنها بخورید.

نکته دیگری که برای سفر انفرادی خانم‌ها می‌تواند خطرآفرین به نظر برسد، این است که دیگران متوجه تنها بودن آنها می‌شوند. باید بدانید که هر کسی که به تنها بودن شما اشاره کرد، لزوما آدم خطرآفرین نیست. خیلی از آدم‌ها برای اینکه به شما نشان بدهند به جزئیات توجه می‌کنند، و خیلی ها صرفا برای شروع یک مکالمه دو نفره این جمله را به میان می‌کشند. اعتماد به نفس داشته باشید و پرقدرت به برنامه خود ادامه دهید.

چه چیزهایی با خود ببریم؟

تنها سفر کردن

این مطلب بدون لیستی از چیزهایی که باید ببرید و چیزهایی که به هیچ وجه نباید در چمدان خود بگذارید کامل نمی شود. تقریبا همه جهانگردهای خانم موافقند که برای سفر کردن نیازی به حمل کفش‌های فانتزی نیست. اگر راه رفتن در آن آسان نسیت پس به هیچ دردی نمی خورد.

وسایلی که برای آرامش‌دهی به شما موثر هستند را با خود بیاورید. شاید عادت به نقاشی کردن در دفتر کوچک نقاشی خود دارید یا شاید نوشیدن یک نوع دمنوش طبیعی هر جای دنیا که باشید برای شما آرامش بخش باشد. چیزهایی که به شما احساس راحت بودن می‌دهد را پوشت گوش نیندازید و همراه خود بیاورید. وقتی احساس راحتی دارید، احتمال اینکه به سراغ کارهای جدیدی که به طور معمول انجام نمی دهید بروید بسیار بیشتر می‌شود.