مقصدهای برتر گردشگری

در سفرها، جدا از سرویس‌ها و خدماتی که برای گردشگران ارائه می‌شود و ممکن است اشکالاتی هم داشته باشند، آماده بودن یک کشور برای پذیرش گردشگر نکته‌ای است که می‌تواند یک سفر را لذت‌بخش یا خراب کند. در سال ۲۰۱۷، مجمع جهانی اقتصاد گزارش مبنی بر رقابت سفر و توریسم ارائه کرد که در آن ۱۳۶ کشور را بررسی کرده و مقصدهای برتر گردشگری را انتخاب کرده بود.

یکی از معیارهای این نظرسنجی ساختار خدمات گردشگری بود که نشان می‌داد یک کشور چه ظرفیتی برای جذب توریست دارد و در صورت جذب گردشگران تا چه اندازه قابلیت سرویس‌دهی خوب را دارد. این شامل تعداد اتاق‌ در هتل‌ها، کیفیت خدمات، وجود شرکت‌های کرایه‌ی اتومبیل و حتی تعداد خودپرداز به ازای هر فرد بزرگسال است. کیفیت خدمات سرویس‌دهی با مواردی مانند نیاز داشتن به ویزا، توافقات تجاری تفاوت دارد. این موارد در دسته‌ی دیگری بررسی می‌شود که استراتژی‌های سازمان گردشگری را نشان می‌دهد و اینکه آن کشور تا چه اندازه به صنعت توریسم اهمیت می‌دهد. در ادامه درباره‌ی ۱۵ کشور برتر لیستی که این مجمع انتخاب کرده‌ است و به عنوان مقاصد برتر گردشگری در سال ۲۰۱۸  شناخته شده‌اند خواهید خواند. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

۹- آلمان

مقصدهای برتر گردشگری - آلمان

آلمان در لیست مقصدهای برتر گردشگری رتبه‌ی نهم را بدست آورده است. این کشور هر ۷ موسسه کرایه‌ی اتومبیل را داراست و رتبه‌ی ۱۴ را در زمینه‌ی داشتن خودپرداز کسب کرده است. آلمان در نظرسنجی عمومی مقصدهای برتر گردشگری رتبه‌ی سوم را بدست آورده است زیرا در زمینه‌ی فرهنگ و کسب و کار در جایگاه بالایی قرار دارد.

۸- استرالیا

استرالیا تقریبا در همه‌ی موارد امتیاز خوبی کسب کرده‌است و در جایگاه ۸ این لیست قرار دارد. علاوه بر خدمات سرویس‌دهی بسیار خوب، استرالیا دارای منابع طبیعی، فرهنگ و کسب و کار خیلی خوب برای گردشگران است.

۷- بریتانیا

بریتانیا رتبه‌ی بسیار بالایی در این نظرسنجی کسب کرد زیرا در تمام شاخص‌ها توانست رتبه‌ی زیر  ۲۵ را بدست آورد. از لحاظ دارا بودن تعداد کافی خودپرداز، در جایگاه هشتم و از لحاظ کیفیت خدمات گردشگری در جایگاه ۲۳ قرار دارد.

۶- سوئیس

سوئیس با بدست آوردن رتبه‌ی زیر ۲۰ در تمام شاخص‌ها توانست جایگاه ۶ لیست مقصدهای برتر گردشگری را کسب کند. این کشور در بخش سفر و گردشگری از جمله امنیت، محیط زیست و محیط کسب و کار بسیار خوب عمل می‌کند.

۵- کرواسی

مقصدهای برتر گردشگری - کرواسی

کرواسی با دارا بودن تعداد کافی اتاق در هتل‌ها و تعدا کافی خودپرداز، در لیست مقصدهای برتر گردشگری رتبه‌ی ۵ را بدست آورد. اگرچه کیفیت خدمات گردشگری این کشور زیاد خوب نیست و در جایگاه ۵۶ قرار دارد اما موارد دیگری باعث جذب توریست به این کشور می‌شود. کرواسی از لحاظ منابع طبیعی و محیط زیست رتبه‌ی بسیار بالایی دارد.

۶- پرتغال

پرتغال هم در همه‌ی شاخص‌ها رتبه‌ی خوبی بدست آورده است مخصوصا در زمینه‌ی داشتن خودپرداز، موسسات کرایه‌ی اتومبیل و کیفیت خدمات گردشگری. این کشور در بخش رقابت‌های سفر و گردشگری و امنیت نیز امتیاز خوبی کسب کرده و این کشور را در لیست بهترین‌ها قرار داده است.

۳- ایالات متحده

ایالات متحده سومین مقصد برتر توریستی در جهان است. دارا بودن تعداد بالای خودپرداز و کیفیت خدمات گردشگری هر دو رتبه‌ی بالایی کسب کرده‌اند.

۲- اسپانیا

خدمات گردشگری اسپانیا رتبه‌ی دوم را در جهان کسب کرده‌ است. از لحاظ بررسی کلی موارد سفر و گردشگری، اسپانیا رتبه‌ی اول را در جهان دارا است و این به این معنا است که این کشور بهترین کشور برای سفر است.

۱- اتریش

مقصدهای برتر گردشگری - اتریش

رتبه‌ی اول مقصدهای برتر گردشگری به کشور اتریش می‌رسد که امتیاز بسیار بالایی را بدست آورده است. علاوه بر داشتن ۷ موسسه برتر کرایه‌ی اتومبیل، این کشور اروپایی دارای کیفیت بالای خدمات و تعداد بالایی اتاق در هتل‌ها است.

برای خرید بلیط آنلاین هواپیما به بهترین مقاصد گردشگری جهان، به صفحه‌ی اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.