پل بندرگاه سیدنی

غروب آفتاب در شهر و مخصوصاً کنار دریا، منظره دل‌انگیز و بسیار زیبایی را پدید می‌آورد. شهر «سیدنی» (Sydney) نیز به علت دارا بودن خطوط ساحلی و بنادر وسیع و گسترده یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب به شمار می‌آید. در ادامه به معرفی مکان‌هایی پرداخته‌ایم که چشم‌انداز زیباتری از غروب به دست می‌دهند پس با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

 

پارک مور

«پارک مور» (Moore Park) جزو مناطق اصلی گردشگری نیست و برای همین می‌توان با کمال آرامش به تماشای غروب پرداخت. این پارک که در ۳ کیلومتری مرکز تجاری سیدنی و پارک «سِنتِنیال» (Centennial) واقع شده، مناطق دیدنی بسیاری دارد. بزرگ‌ترین ورزشگاه‌های سیدنی (باشگاه کریکت و استادیوم فوتبال)، زمین‌های ورزشی متعدد، زمین گلف، مدارس و استدیوی فیلم‌سازی «فاکس» (Fox Studio) نمونه‌هایی از این مناطق هستند. تماشای شهر از بالای تپه مور و به دور از شلوغی و همهمه، تجربه تازه و جالبی است.

تماشای غروب

بندر دارلینگ

بندر «دارلینگ» (Darling) در نزدیکی مرکز تجاری سیدنی بوده و دارای کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های بسیاری است. موزه دریایی استرالیا، موزه «مادام توسو» (Madame Tussauds) و آکواریوم سیدنی نیز در این بندر قرار دارند. دارلینگ یکی از مناطق گردشگری سیدنی به شمار می‌رود که از آن چشم‌انداز زیبایی از غروب خورشید بر فراز دکل کشتی‌ها و ساختمان‌های بلند قابل مشاهده است.

تماشای غروب

استخر باندی آیسبرگز

استخر عمومی «باندی آیسبرگز» (Bondi Icebergs) بیش از صد سال قدمت داشته و شامل بخش‌های کم‌عمقی برای کودکان و سایر مبتدیان است. غروب خورشید و موج‌هایی که مدام به سطح آب برخورد می‌کنند منظره زیبا و شگفت‌انگیزی را در کنار این استخر به وجود آورده‌اند. در باندی آیسبرگز افراد می‌توانند پس از تاریک شدن هوا، از حمام و سونا استفاده کرده و شام را در کافه‌ها و رستوران‌های رو به اقیانوس میل نمایند. ورودی استخر و سونا برای بزرگ‌سالان ۲۱ و برای کودکان تقریباً ۱۵ هزار تومان است. همچنین قیمت اجاره کمد شخصی ۱۱ هزار تومان بوده و امکان عضویت در استخر نیز برای همه وجود دارد.

تماشای غروب

برای خرید بلیط هواپیما به استرالیا به سایت دور و نزدیک مراجعه کنید.