زیباترین شهرهای تایلند

در زیبایی تایلند شکی نیست اما همه‌ی زیبایی این کشور را نمی‌توان در سواحل و آبهای زلال دریا خلاصه کرد. تایلند دارای مکان‌های باستانی، معابد باشکوه و شهرهای بسیار زیبا است. در ادامه زیباترین شهرهای تایلند را به شما معرفی خواهیم کرد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

کو سامت

شهرهای تایلند - کوسامت

این جزیره‌ی کوچک در خلیج تایلند واقع شده و به دلیل داشتن سواحل سفید و زیبا و آب‌های شفاف شهرت دارد. علاوه بر گرفتن حمام آفتاب، شنا و غواصی، گردشگران می‌تواند یک موتور اسکوتر اجاره کنند و به گردش در جزیره بپردازند. این جزیره برای کسانی که می‌خواهند بدون اینکه زیاد از بانکوک دور شوند کمی استراحت کنند بسیار مناسب است.

آیوتتایا

شهرهای تایلند - آیوتتایا

«آیوتتایا» در سال ۱۳۵۰ میلادی، دومین پایتخت «سیام» یا همان تایلند قدیم بود. قرار گرفتن این شهر در میان هندوستان، چین و مجمع‌الجزایر مالایی باعث شد این شهر به پایتخت تجاری آسیا تبدیل شود. امروزه تنها بقایای این شهر باقی مانده اما همین کافی است تا گردشگران را به این شهر زیبا جذب کند و به آنها نشان دهد که این شهر زمانی به چه شکلی بوده است. صومعه‌های زیبای این شهر در میراث جهانی یونسکو دیده می‌شود و می‌توان تنها در چند ساعت در روز از آنها بازدید کرد.

نونگ خای

شهرهای تایلند - نونگ خای

«نونگ‌خای» که در نزدیکی رودخانه‌ی «مکونگ» قرار دارد، شهری زیبا است که در آن گردشگران می‌توانند نگاهی به زندگی استان «ایسان» داشته باشند. این منطقه دارای فرهنگ غنی‌ای است و مردم آن بسیار خونگرم و مهربان هستند. رودخانه‌ها و سنگ‌های زیبایی در آن وجود دارد که می‌توانید در پارک تاریخی « پو پرا بات» آنها را ببینید. سعی کنید حتما در یکی از فستیوال‌های سالانه‌ی این شهر زمانی که شهر زنده و رنگارنگ می‌شود، شرکت کنید.

پتچابوری

شهرهای تایلند - پتچابوری

«پتچابوری» یک  شهر باستانی در جنوب غربی بانکوک و چزو زیباترین شهرهای تایلند است. دوست‌داران تاریخ و معماری قطعا عاشق این شهر خواهند شد. پتچابوری شهری با بناهای باستانی و معابد بیشمار و همچنین قصر سلطنتی است. از غار «تام خائو لانگ» که یکی از قدیمی‌ترین معابد بودایی در آنجا قرار دارد حتما دیدن کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی وبسایت «دور و نزدیک» مراجعه کنید.