ساحل کوپاکابانا و مک مسترز

در این مقاله به معرفی بهترین شهرهای ساحلی در سواحل مرکزی استرالیا می‌پردازیم تا در سفر تابستانی به سمت استرالیا در انتخاب ساحل دلخواهتان به شما کمک کرده باشیم. برای معرفی این موارد در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

خلیج باتو

خلیج «باتو» در جنوب شهر اینترنس واقع شده و تا سال ۱۳۴۹(ه.ش.) «بندر قایق» نام داشت؛ اما بعدها معادل فرانسوی کلمه قایق، یعنی «باتو» (Bateau) جایگزین آن شد. این شهر در مجاورت ساحل «شلی» (Shelly) است و مسیرهای پیاده‌روی زیادی آن را به پارک ملی «ویرابالونگ» (Wyrrabalong) متصل می‌سازند. صخره‌های ناهموار ساحلی و مرکز موج‌سواری «کرکنک پوینت» (Crackneck Point) به ترتیب مکان‌های مناسبی برای ماهیگیری و موج‌سواری در خلیج باتو به شمار می‌آیند.

بهترین شهرهای ساحلی

اِتالونگ و یومینا

«اِتالونگ» (Ettalong) و «یومینا» (Umina) شهرهای ساحلی نزدیک به همی هستند که در جنوب ساحل مرکزی قرار داشته و هرساله گردشگران زیادی را سمت خود می‌کشانند. کرانه‌های ممتد این شهرها مکان مناسبی برای شنا و موج‌سواری هستند. چشم‌انداز «مانت اتالونگ» (Mount Ettalong) نیز منظره‌ای زیبا از سطح شهر را به دست می‌دهد. همچنین مسیرهای ماسه‌ای و سرسبزی میان یومینا و پارک ملی «بریزبِین واترز» (Brisbane Waters) وجود دارند که لذت پیاده‌روی را برای افراد چند برابر می‌کنند.

 

پاتونگا

روستای ساحلی و بکر «پاتونگا» (Patonga) در قلب پارک ملی بریزبِین واترز و نزدیکی خلیج «بریسک» (Brisk) قرار دارد و جمعیت آن تنها ۲۰۰ نفر است. پاتونگا که در زبان محلی به معنای صدف (Oyster) بوده، شامل اردوگاه، مناظر طبیعی بسیار زیبا و اسکله‌ای عمومی است که همگی به آب‌های درخشان ختم می‌شوند.

بهترین شهرهای ساحلی

کیلکِر

«کیلکِر» (Killcare) نام یک دهکده ماهیگیری متروکه نزدیک پارک ملی بودی است که سواحل شنی طلایی‌رنگ و تفرجگاه آرامی دارد و کناره‌های وسیع آن بخش کوچکی از اقیانوس آرام را در برمی‌گیرند. روستاهای زیادی در اطراف کیلکِر و خلیج «واگستاف» (Wagstaffe) و «هاردیز» (Hardys) وجود دارند که افراد می‌توانند از آن‌ها نیز دیدن نمایند. همچنین سواحل «تالو» (Tallow) و «پریتی» (Pretty) که از مکان‌های مناسب و خلوت برای شنا محسوب می‌شوند نیز به کیلکِر نزدیک هستند.

در این مقاله فقط تعدادی از بهترین شهرهای ساحلی به شما معرفی شده است. برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد ذکر شده، می‌توانید به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.