اماکن روح زده سانفرانسیسکو

تعداد خیلی زیادی خانه جن‌زده در «سانفرانسیسکو» در ایالت «کالیفرنیا» (California) گزارش شده‌‌اند. در واقع قسمت ساحلی سانفرانسیسکو دارای معروف‌ترین خانه‌های جن‌زده کشور است که شامل «آکاتراز» (Alcatraz)، «فورت میسون» (Fort Mason) و خانه‌شگفتی «وینچستر» (Winchester) می‌شوند. با مجله دور و نزدیک همراه باشید تا معروف‌ترین این خانه‌ها را به شما معرفی کنیم.

خانه شگفتی وینچستر، سانفرانسیسکو

خانه شگفتی وینچستر | سانفرانسیسکو

آیا باورتان می‌شود که این خانه به عنوان جن‌زده‌ترین خانه دنیا شناخته می‌شود؟ این خانه توسط «سارا وینچستر» (Sarah Winchester) که بیوه‌ی اسلحه‌ساز معروف «ویلیام وینچستر» (William Winchester) بود ساخته شده اشت. ساخت‌وساز این خانه در سال ۱۸۸۴ آغاز و در سال ۱۹۲۲ با مرگ سارا اتمام پیدا کرد.

براساس داستان‌های نقل شده شوهر او، بر اثر بیماری «توبرکلوزیس» (tuberculosis) مرد. خانم وینچستر یک نفر خبره را استخدام کرد و به او گفته بود که روح تمام کسانی که بوسیله‌ی اسلحه‌های ساخت شوهرش کشته شده اند خانواده او را دنبال می‌کنند. با این‌که خیلی احمقانه به نظر می‌رسد به او گفتند که از غرب برود و با ثروت زیادی که دارد برای آرامش این روح‌ها معبدی بزرگ بسازد. به نظر آسان می‌رسد اما این نفرین تا زمانی دور نگه‌داشته می‌شد که ساخت و ساز این معبد ادامه پیدا می‌کرد و به پایان نمی‌رسید. اگر پروژه ساخت معبد به پایان می‌رسید روح‌ها با کشتن او انتقام می‌گرفتند. پس سارا زمینی را کمی دورتر از شهر خریداری کرد و باقی عمرش را به ساخت این بنا پرداخت. تا به امروز هم خبرهایی از مشاهده ارواح و فعالیت‌های ماورایی از این خانه توسط بازدیدکنندگان گزارش شده‌است.

در یک قسمت از داستان‌های مصور، نویسنده «آلن مور» (Alan Moore) یک داستان ترسناک که از همین خانه الهام گرفته بود را به تصویر کشید. در داستان آلن مور این خانه نه‌تنها توسط سرخ‌پوست‌ها، گاوچران‌ها و افرادی خودکشی کرده‌اند تسخیر شده است بلکه توسط روح حیواناتی که با اسله‌های وینچستر شکار شکار شده‌اند نیز تسخیر شده است. زیباترین شهرهای آمریکا

خانه ویلایی در فورت میسون

خانه ویلایی فورت میسون | سانفرانسیسکو

در سال ۱۸۵۷ در نقطه‌ای در انتهای خیابان فورت میسون سناتور آمریکایی «دیوید برودریک» (David Broderick) در یک دوئل با مامور قوه قضاییه «دیوید تری» (David Terry) مورد اثابت گلوله قرار گرفت. در صبح روز شنبه کلانتر سانفرانسیسکو برای متوقف کردن سیاست‌مداران به خیابان‌ها رفت اما قاضی معتقد بود که جرمی صورت نگرفته است، حداقل تا آن زمان.

دوئل دوباره برای صبح روز بعد برنامه‌ریزی شد. هر دو مرد برای بار دوم به همراه ۸۰ تماشاچی در صحنه حاضر شدند. به برودریک اجازه دادند تا جایی که می‌خواست بایستد را انتخاب کند که او پشت به خورشید درحال طلوع ایستاد. و به تری حق انتخاب نوع اسلحه برای هردویشان داده شد. او مالیبر ۵۸ با پیستول بلژیکی را انتخاب کرد.

با اینکه برودریک تیرانداز ماهری بود، اما تری قبلا با پیستول بلژیکی تمرین کرده بود که ماشه بسیار نرمی دارد. هر حرکت ناگهانی باعث می‌شد تا تفنگ شلیک کند. تمرین‌های تری جانش را نجات دادند و او برودریک را در آن مکان به قتل رساند. زمانی‌که نیروهای نظامی وارد خانه‌ویلایی واقع در آن خیابان شدند گزارش دادند که روح برودریک در آن مکان رفت و آمد می‌کند. بقیه نیز گفته‌اند که سایه‌هایی را دیده‌اند و حتی کسی آن‌ها را لمس کرده است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.