لیتوانی

بنا به دلایلی، کشور لیتوانی اغلب به عنوان مقصدی برای تعطیلات نادیده انگاشته می‌شود. اما کشورهای «بالتیک»، کشورهایی هستند که برای سال ۲۰۱۸ باید ببینید و اگر می‌خواهید بدانید چرا، این مطلب را مطالعه بفرمایید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید

همسایگان فوق العاده‌ای دارد

لیتوانی با چهار کشور از جمله لهستان، لتونی، بلاروس و استان «کالینینگراد» هم‌مرز می‌باشد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید سفر خود را با سفر به هر یک از این کشورهای زیبا ترکیب کنید.

یک خط ساحلی خیره کننده

خط ساحلی | لیتوانی

خط ساحلی بالتیک لیتوانی تنها به طول ۹۰ کیلومتر کشیده شده است، اما جاهای زیادی برای دیدن در آن وجود دارد. استراحتگاه «پالانگا» در شمال آن، پر از انرژی، سرگرمی و زندگی شبانه (سینما، تئاتر و …) است، در‌حالی‌که «نواره‌ی ماسه‌ای کورونی» در جنوب یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است.

جشنواره‌های موسیقی شگفت‌انگیزی دارد

جشنواره‌های موسیقی | لیتوانی

اگر شما عاشق موسیقی زنده هستید، حتما عاشق لیتوانی هم خواهید شد. فستیوال «گراناتوس» از سه اجراکننده «باستیل و الی گودلینگ»، بلوزو ناکتیس (سبک بلوز) و گالاپاگی (سبک راک) که بزرگترین اجراکنندگان بین‌المللی فستیوال هستند، استقبال می‌کند. در این‌جا می‌توانید گروه‌های موسیقی مورد علاقه خود را در یک فضای منحصر به فرد بیابید.

«ویلنیوس»، پایتخت لیتوانی دارای ظاهر فوق‌العاده و بی‌نقصی است

ویلنیوس | لیتوانی

با بازگشت به دل تاریخ تا اوایل قرن چهاردهم میلادی، «ویلنیوس» گردهم‌آورنده‌ی سبک‌های مختلف معماری، عمدتا سبک «باروک»، «گوتیک» و رنسانس است. بدون بازدید از کاخ ریاست جمهوری، محوطه دانشگاه و برخی از کلیساهای فراوان شهر، اینجا را ترک نکنید.

ایتوانی در مسیر «جاده‌ی E67 » قرار دارد

«جاده‌ی E67» یا «ویا بالتیکا» یکی از بزرگترین جاده‌های جهان است و «پراگ» در جمهوری چک را به «هلسینکی» در فنلاند با گذر از لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی متصل می‌کند. زندگی در جمهوری چک

هر منطقه پارک ملی مخصوص به خود را دارد

پارک ملی | لیتوانی

پنج منطقه غیررسمی از لحاظ فرهنگی در لیتوانی وجود دارد: «اوکشتایتیا»، «ژمایتیا»، «زوکیا»، «سوالکیا» و «لیتوانی صغیر» که هرکدام دارای پارک ملی مختص خود می‌باشند. پارک منطقه‌ای «لابانوراس» بزرگترین پارک ملی و خانه‌ی بیش از ۳۰۰ دریاچه بکر و دست‌نخورده است.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.