سنت جان نیوفاندلند کانادا رنگارنگ

کاوش در شهرهای جدید همیشه لذت‌بخش بوده است، اما وقتی این مقصدها مانند جعبه مداد رنگی و آب‌نبات راه راه هستند، لذت‌بخش‌تر خواهد بود. کشورهای سراسر جهان، از شیلی گرفته تا آفریقای جنوبی تا مستعمرات چشم‌نواز ترینیداد کوبا، بستر شهرهایی هستند که برای سرگرمی‌هایشان و یا رگه‌های هنر در سطح شهر، یک عشق فرهنگی به رنگ و یا برای مقاصد سینمایی رنگارنگ شده‌اند.

انتخاب لیستی کوتاه از میان این همه شهر رنگانگ بسیار کار سخت و دشواری است اما ما این کار را کرده‌ایم. در ادامه لیستی از زیباترین شهر‌های رنگارنگ جهان را مطالعه خواهید کرد. با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

راسته رنگین کمان، چارلزتن، کارولینای جنوبی

چارلزتن کارولینای جنوبی رنگارنگ

از دهه 1700 یک ردیف از خانه‌ها مانند تخم‌مرغ رنگی در کنار اسکله‌ی تاریخی چارلزتن با غرور ایستاده‌اند. این خانه‌ها از جنگ داخلی و بازسازی جان سالم بدر برده‌اند. روایت‌های محلی رنگ آمیزی خانه‌ها باعث می‌شده است ملوان‌های مست خانه‌ای که در آن مهمان هستند را راحتتر پیدا کنند، در حالی که برخی می‌گویند مغازه‌ها فقط این رنگ‌ها را برای تبلیغ استفاده می‌کردند. امروز خانه‌هایی برنگ یاسمن در جورجیا بین خیابان 83 و 107 مشابه این خانه‌های جنوبی هستند.

خوزکار، اسپانیا

خوزکار اسپانیا رنگارنگ

درحالی که بیشتر شهرهای رنگارنگ جهان یک دلیل تاریخی برای تفاوتشان دارند اما رنگ شهر خوزکار یک دلیل بسیار  جالب دارد و آن هم هالیوود است. در سال 2011 مدیران شرکت سونی از بخش آندلسی کشور خواستند تا اگر می‌توانند شهرشان را برای تبلیغ کتوله‌های معروف به رنگ آبی در بیاورند، کارتون مشهور آبی رنگ، اسمورف‌ها. زمانی که فیلم تبلیغاتی سه بعدی اسمورف‌ها پایان یافت سونی پیشنهاد کرد شهر را به همان دهکده سفید قبلی برگردانند. اگر چه اهالی خوزکار که به توریستها عادت کرده بودند تصمیم گرفتند شهر را آبی نگه دارند. در حال حاضر این برای شهر وجه تمایز بزرگی است که تنها دهکده اسمورف‌ها در جهان و میزبان تورها و رویدادهای منظم باشد. برخی از این رویدادها مربوط به قارچ‌های خاص این منطقه هستند، چیزی که هم اسمورف‌ها و هم اسپانیایی‌ها عاشق آن هستند.

والپریسو، شیلی

والپارایسو شیلی رنگارنگ

حتی پابلو نرودا، شاعر مشهور شیلی هم نمی‌توانست اغواگری شهری را که زمانی در آن زندگی می‌کرد فریاد نزند. مرکز تاریخی ساحلی شهر در حال حاضر بعنوان یک میراث جهانی از طرف یونسکو شناخته شده است و در پشت نماهای سرزنده، ناهماهنگ و گه گاه متضاد باشگاه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها پنهان شده است. هنرمندان خیابانی در آن شعرهای خود را به اشتراک می‌گذارند و به سرعت خیابان را تبدیل به گالری‌هایی در فضای باز می‌کنند.

سنت جان، نیوفاندلند، کانادا

سنت جان نیوفاندلند کانادا رنگارنگ

شاید یکی از مهمترین ویژگی‌های مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور یک ردیف از خانه‌های رنگارنگ ویکتوریایی است که از مرکز شهر عبور می‌کند. به دلیل رنگ‌های تند قرمز، آبی، زرد، و سبز «خانه‌های آبنباتی» خوانده می‌شوند. آبنبات‌هایی که سنت جان را با شیرینی هوس‌انگیزی پر می‌کنند. بسیاری از خانه‌ها با سفید تمیزی پوشیده شده‌اند اما برخی دیگر تفاوت اندکی با طرح رنگی شهر دارند. رنگها از دهه 1970 ظاهر شدند و بسیاری معتقدند این کار برای تشویق جمعیت رو به زوال مرکز شهر بوده است. هر چیزی که منشا این رنگها باشد، خانه‌ها یک جرقه روشن ، بخصوص در روزهای خاکستری زمستان در جزیره هستند.

همچنین برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپییما می‌توانید به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید