میوه و سبزیجات | پرو

پرو کشوری با آب و هوای بسیار متعددی است، به طوری‌که جایگاهی برای 30 اقلیم شگفت انگیز از میان 32 اقلیم جهان می‌باشد. این کشور می‌تواند تقریبا هر نوع میوه و سبزی در جهان را در خود پرورش دهد و قطعا میوه‌هایی دارد که با دیدنشان از تعجب ابروهایتان بالا می‌رود. کشور پرو از سواحل تا کوه‌های «آند» و آمازون دارای میوه‌ها و سبزیجات متمایز و منحصر به فردی می‌باشد که حتما باید آن‌ها را امتحان کنید. در ادامه با مجله اینترتی دور و نزدیک همراه باشید.

خوراکی‌های پرو ؛«کامو کامو» (camu camu)

کامو کامو | پرو

«کامو کامو» یک میوه ترش از آمازون است که طعم آن مانند طعم مخلوط لیمو ترش و گیلاس ترش یا خانواده میوه‌های بری‌ها مانند بلوبری، باربری و … است. از آنجا که طعم بسیار ترشی دارد، معمولا در نوشیدنی‌ها، ژله و بستنی استفاده می‌شود. این میوه همچنین دارای مقادیر بسیار زیادی ویتامین C حتی بیشتر از پرتقال است. بنابراین اگر شما احساس سرما‌خوردگی کردید، به دنبال این میوه منحصر به فرد بگردید.

«لوکوما» (lucuma)

لوکوما | پرو

«لوکوما» در آمازون رشد می‌کند و نکتار خامه‌مانندی دارد. بیرون آن سبزرنگ، شبیه آووکادو و داخل آن نارنجی‌رنگ است. مردم پرو اغلب آن را به تنهایی نمی‌خورند، بلکه از آن در «اسموتی‌ها»، آبمیوه‌، دسر و بستنی استفاده می‌کنند. در واقع، با بستنی شکلاتی و وانیلی عالی می‌شود. از آنجا که درون آن زرد و نارنجی رنگ است، با نام «آخرین طلای امپراتوری اینکا» شناخته می‌شود.

«آگوآیمانتو» (توت طلایی) (Aguaymanto)

آگوآیمانتو | پرو

این میوه با نام‌های «آلبالوی پرو»، «اینکا بری» و «آگوآیمانتو» شناخته می‌شود که شبیه یک گوجه‌فرنگی کال و به اندازه انگور است. این میوه هم همراه با پوشش برگ‌مانند و هم بدون آن به فروش می‌رسد و با آن می‌توان غذاهای خوشمزه‌ای درست کرد. این «توت طلایی» میوه‌ای است که باید همین الان به فروشگاه بروید و آن را پیدا کنید. حتی اگر هیچ دلیل دیگری به جز خوشمزگی و این‌که مردم «اینکا» آن را می‌خوردند، وجود نداشته باشد.

«اولووکو» (Olluco)

اولووکو | پرو

این میوه بسیار شبیه به یک سیب‌زمینی است، اما هنگامی که آن را گاز می‌زنید بسیار آبدار و ترد است و تعجبتان درباره آن گویا هرگز متوقف نمی‌شود. شما هرگز با این واقعیت کنار نخواهید آمد که این میوه با سیب زمینی شباهتی دارد بلکه بیشتر به شباهت آن با سیب پی خواهید برد.

«ذرت بنفش» (Maiz morado)

ذرت بنفش | پرو

این میوه تقریبا در همه جای پرو یافت می‌شود. با این حال، آن را مانند ذرت زرد مصرف نمی‌کنند. از «ذرت بنفش» در نوشیدنی به نام «چیچا» استفاده می‌شود که بسیار خوشمزه است و طعمی مانند دارچین دارد. این میوه همچنین برای تهیه روکش دسرها، پای‌ها و «پودینگ برنجی» نیز کاربرد دارد و حاوی آنتی‌اکسیدان بالایی می‌باشد.

«گرانادیا» (Granadilla)

گرانادیا | پرو

یکی دیگر از میوه‌های بومی آند، «گرانادیا» است که مانند یک انار کوچکتر، زرد‌رنگ و حبابی‌شکل می‌باشد. با انگشتان دست خود آن را بشکافید و از یک انار با طعم شیرین‌تر و خوردن راحت تر لذت ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.