شگفتی های آلمان

شاید بسیاری از شما آلمان را تنها به دلیل صنعت پیشرفته و خودروسازی آن بشناسید اما باید بدانید که گنجینه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری در دل کشور آلمان نهفته است که دیدن آن‌ها حتی برای یک‌بار در طول زندگی خالی از فایده و ارزش نخواهد بود. در این مقاله می‌خواهیم قلعه‌های رویایی، جنگل‌ها و مناظر جذاب و صخره‌های پررمز و راز آلمان را به شما معرفی کنیم تا روی دیگری از زیبایی و جذابیت این کشور برای گردشگری را مشاهده کنید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

قلعه لیختن‌اشتاین

این قلعه در قرن ۱۹ و در حاشیه کوهستان آلپ در آلمان ساخته شده است. این بنای عجیب به حدی در آلمان و دنیا شهرت دارد که رمانی نیز بر اساس آن نوشته شده است. چندین سال قبل، فیلمسازی آلمانی از این قلعه برای ساخت فیلم عاشقانه «زیبای خفته» استفاده کرد.

قلعه لیندروف

شاه «لودویگ دوم» علاقه زیادی به ساخت بناهای عجیب و خیال‌انگیز داشت. این قلعه نیز با ویژگی‌های خود یکی از همین ساختمان‌های منحصر بفرد است. اتاق‌های این قلعه با نقاشی‌ها، دست نوشته‌ها و طلا تزئین شده‌اند. معروف‌ترین وسیله در این قلعه میز آرزو است که در قسمت غذا خوری این مکان قرار گرفته است. این میز جزئیاتی شبیه به میزهای خیالی در داستان‌های «برادران گریم» دارد. سوغات  آلمان

پارک ملی هاینیخ

منظره جادویی این پارک در منطقه «تورینگیا» از درختان خزه زده و زمین‌های وسیع پوشیده از سوسن سفید و زنبق و درخت راش به وجود آمده است. وسعت زمین‌های پوشیده از گل به اندازه‌ای است که با قدم نهادن در پارک، خیال می‌کنید که به افسانه‌ها پا گذاشته‌اید.

جنگل تِتوبرگ

در قرن ۹ بعد از میلاد این جنگل به مکانی برای نبرد میان ژرمن‌ها و رومیان تبدیل شده بود. این جنگ‌ها در نهایت با شکست رومیان پایان پذیرفته است. امروزه پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در این مکان به سرگرمی رایج تبدیل شده است.

این مقاله تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های کشور پهناور آلمان را به تصویر می‌کشد. برای درک کامل و لمس این شگفتی‌ها بهتر است برای سفر به این کشور برنامه ریزی کنید.