عجیب‌ ترین سواحل دنیا

در ادامه‌ی مطلب عجیب‌ ترین سواحل دنیا می‌خوانیم:

 

ساحل «تیوا» واقع در منطقه «کوئینزلند» استرالیا

در پارک ملی گریت سندی منطقه کوئینزلند واقع در شمال نوسا این امکان برای شما هست تا دو پدیده نادر را به چشم خود ببینید و تجربه کنید؛ اول گذر کردن از کمربند گسترده شن و ماسه با وسایل نقلیه مخصوص چهار چرخ و دوم پدیده ماسه‌های رنگی یا (Colored Sands) با صخره‌هایی که رگه‌هایی بیش از ۴۰ نوع فعالیت شیمیایی صورت گرفته به دست طبیعت را روایت می‌کنند و نشان از وقوع عصر یخبندان در این منطقه دارد. بومیان این منطقه زمانی بومرنگ‌های خود را با همین عناصر و مواد رنگی موجود در طبیعت رنگی می‌کرده‌اند.

ساحل جزیره مودهو در مالدیو

نه فقط مجمع الجزایر واقع در اقیانوس هند فرصت‌های تعطیلات عاشقانه زیادی را فراهم می‌کنند بلکه همین جزیره مودهو به تنهایی می‌تواند تبدیل به یکی از دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین سکونتگاه بشری در دنیا شود. ساحل جزیره مودهو شب‌ها وقتی که فیتوپلانکتون‌ها به درخشش در‌ می‌آیند مانند یک قطعه الماس می‌درخشد و در اثر این درخشش باشکوه می‌توان عکس‌های شگفت‌انگیزی گرفت که هر کدام یادآور خاطراتی از یاد نرفتنی است.

ساحل آب گرم «نورت آیلند» واقع در نیوزیلند

این جا است که آدم نمی‌داند کدام یک را بیشتر دوست می‌دارد؛ اتراق کردن در ساحل یا تن به آب گرم زدن؟ اما خوب است بدانید که در این منطقه جاذبه گردشگری در منطقه شبه جزیره کورومندل هیچ نیازی به انتخاب کردن نیست چون آب گرم طبیعی از دل زمین می‌جوشد و امواج کوچکش پوست تن شما را نوازش می‌کند. کافی است تا حفره‌ای در زمین ماسه‌ای آن جا حفر کنید و برای خودتان یک وان آب گرم طبیعی بسازید و جشنی باشکوه برای خود به راه بیندازید.

سواحل «بولدرز» در آفریقای جنوبی

در حالی که این جزیره واقعا مکانی اعجاب‌انگیز است، ساحل جان پناهش در نزدیکی کیپ تاون هم از نظر زیبایی زبانزد خاص و عام است چون در محاصره سنگ‌های گرانیتی عظیم الجثه قرار دارد و هم ساکنان بومی آن یعنی پنگوئن‌های آفریقایی می‌توانند مصاحب و همراه بامزه‌ای باشند.

ساحل ماسه قرمز در «گالاپاگوس»

طبیعت در این تکه از زمین باشکوه و پر از عجایب نمی‌تواند چیزی به جز گالاپاگوس بیافریند. این ساحل در جزیره ریبیدا به معنای واقعی کلمه مملو از هیاهو و شور زندگی است. این منطقه بیش از همه به خاطر ماسه‌های قرمز، صخره‌ها و دامنه‌های آتشفشانی (که رنگ و لعاب خود را از وفور آهن در آن جا گرفته‌‌اند) مشهور است. چنین ساحلی همچنین زیستگاه موجوداتی از قبیل شیرهای دریایی، ایگواناهای دریایی و انواع و اقسام پرندگان است.

ساحل قدیسین در «ریبادئو» واقع در اسپانیا

شک نکنید وقتی برای نخستین بار پا به این ساحل بگذارید به خودتان نهیب می‌زنید که چرا زودتر از این‌ها به تماشای صخره‌های مجسمه مانند آن نیامده‌اید؛ صخره‌هایی که با شکل و شمایل خاص خود در منطقه «گالیسیا» واقع در شما غرب اسپانیا پا سفت کرده‌اند. یورش موج‌ها موجب شده تا قوسی‌ها و برجستگی‌‌های کلیسایی باورنکردنی از خود بر پیکر صخره‌ها بر جا بگذارند. آدم این جا می‌تواند شاهد شکوه جزر و مد باشد.