ساحل برتر و زیبا آروبا

آروبا در سراسر کارائیب به دلیل سواحل زیبا و خیره‌کننده‌اش مشهور است. این سواحل شنی با ماسه‌های سفید و روشن و آب و هوایی تقریباً خشک، پراکندگی کشتی‌های متروکه که در روزگاران گذشته غرق‌شده‌اند، فاصله کوتاه آن از ساحل و درختان حاشیه سواحل آن، بسیار موردتوجه بازدیدکنندگان است. این منطقه زیبا با جذاب‌ترین ویژگی‌های توریستی و دارا بودن سواحل حاشیه غرب و جنوب جزیره، منطقه مناسبی برای شنا و زیرآبی در آب‌ها بوده و موج‌سواری، تماشای قدرت اقیانوس و مناظر زیبای امواج، بسیار لذت‌بخش است. در این منطقه، تقریباً همه سواحل عمومی هستند و پیشنهاد می‌شود که برای لذت بردن از این سواحل زیبا، به هنگام غروب و زیر نور ملایم خورشید، در کنار ساحل به قدم زدن پرداخته و شاهد پیاده‌روی لاک‌پشت‌های زیبای آبی باشید. در ادامه به معرفی ۱۰ ساحل برتر و زیبا در آروبا خواهیم پرداخت، با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

ساحل ایگل (عقاب) آروبا

ساحل ایگل یکی از جذاب‌ترین سواحل آروبا است که توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. این ساحل با شن و ماسه‌های نرم سفید، رستوران‌های متنوع در سرتاسر خیابان مجاور با ساحل، آبی نسبتاً آرام و بی‌خطر برای شنا کردن، وزش بادهای ملایم دریایی و تفریحاتی مانند جت اسکی تا انتهای ساحل شمالی بسیار محبوب است. شما می‌توانید در نقطه دیگر این ساحل یعنی بخش پایین ساحل که آرام‌تر و ساکت‌تر است اقامت کنید. در امتداد خط ساحلی ایگل، استراحتگاه‌های لوکس، بخش‌های حمل مسافران به‌صورت کابین هوایی و رستوران‌هایی با موسیقی‌های رمانتیک شبانه وجود دارد. یکی از زیباترین صحنه‌های این ساحل حضور لاک‌پشت‌های دریایی و راه رفتن آن‌ها بر روی شن و ماسه تا دریا است که در هنگام غروب آفتاب بسیار دیدنی است. درختان زیبایی به‌صورت منظم در کنار خط ساحلی به چشم‌خورده و منظره این ساحل را دیدنی‌تر کرده است.

ساحل برتر و زیبا

 

ساحل پالم

در شمال ساحل عقاب، یکی از لوکس‌ترین و محبوب‌ترین سواحل گردشگری آروبا وجود دارد. در این ساحل، رستوران‌ها و دکه‌های زیادی وجود دارد و شما می‌توانید سوغاتی‌های موردنیاز خود را تهیه کنید. در امتداد خط ساحلی، انواع ورزش‌های آبی ازجمله موتورسواری و اسکی روی آب صورت می‌گیرد. سالن‌های بزرگ با صندلی‌های رنگارنگ، مغازه‌ها، رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری و پیاده‌روی در کنار هتل‌ها ازجمله ویژگی‌های جذاب این ساحل است. اگر شما قصد اقامت در ساحل پالم رادارید می‌توانید از هتل‌های کوچک این ساحل استفاده کرده و در هوای تقریباً گرمسیری به قدم زدن در این ساحل بپردازید.

ساحل برتر و زیبا

ساحل مانچبو

در قسمت جنوبی ساحل عقاب، ساحل مانچبو قرار دارد که ساحلی آرام‌تر با جمعیتی کمتر است. این ساحل دارای استراحتگاه‌های زیادی است که پذیرای مهمانان و بازدیدکنندگان است. شن و ماسه‌های سفید و شفاف و آب‌های فیروزه‌ای از ویژگی‌های این ساحل است. ساحل مانچبو یکی از وسیع‌ترین سواحل در این جزیره بوده در بخش جنوبی به دلیل آب‌وهوای متغیر آن ورزش‌های آبی ممنوع است. مواد غذایی و نوشیدنی‌های زیادی در اینجا در دسترس بوده و سالن‌های ناهارخوری با نمای کاه‌گلی و استراحتگاه‌های زیادی در خط ساحلی به چشم می‌خورد.

ساحل برتر و زیبا

ساحل آراشی

در بخش شمالی «بوکاکاتالینا»، ساحل آراشی قرار دارد. این ساحل با فانوس‌های دریایی بی‌نظیر منظره زیبایی به خود گرفته است. شما می‌توانید در ماشین خود نشسته و با آرامش کامل از فضای آنجا لذت برده و پس‌ازآن برای صرف غذا به ناهارخوری‌های دلپذیر آنجا بروید. این ساحل یکی از دوست داشتنی‌ترین مکان‌ها برای شنا کردن است. انواع ماهی‌ها و مرجان‌های دریایی در دریای روشن و آرام آن زندگی می‌کنند. شن و ماسه‌های روشن و روان آن ایده خوبی برای استراحت زیر سایه چترها و پیک‌نیکی دلپذیر است. این ساحل دارای ناهمواری‌های طبیعی با چشم‌اندازی از کاکتوس‌های زیبا است.

ساحل برتر و زیبا

ساحل بیبی (کودک)

در فاصله ۴۵ دقیقه‌ای از ساحل پالم و در جنوب جزیره، ساحل بیبی با شکلی از برش شن و ماسه‌های سفیدرنگ و آبی فیروزه‌ای به چشم می‌خورد. این ساحل یک انتخاب عالی و بی‌نظیر برای خانواده‌ها و کودکان است زیرا با توجه به آب‌های آرام و کم‌عمق آن، محیط مناسبی برای شنای کودکان و خانواده‌ها است. این ساحل زیستگاه ماهی‌های کوچک در سرتاسر موج‌شکن بوده و نقطه مناسبی برای تمرین و بازی کودکان است. خانواده‌ها می‌توانند در این ساحل چادر زده و از دیدن ماه کامل در هنگام شب لذت ببرند. بوفه‌های خوراکی و آب زلال و فیروزه‌ای، مردم محلی را در تعطیلات آخر هفته گرد هم جمع می‌کند. در پایان خط ساحلی «رودگر»، این ساحل کمی شلوغ‌تر است. حتی چند دقیقه رانندگی در بخش شمالی این ساحل نیز لذت‌بخش خواهد بود؛ اما در هنگام وزش بادهای شدید بهتر است از شنا کردن خودداری شود.

پایان بخش اول