جزایر قناری

بیشتر مردم جزایر قناری را محلی عالی و امن برای گذران یک تعطیلات زمستانی دل‌چسب در سواحل گرم و آفتابی می‌‌دانند. درست است که چنین تعبیری در مورد این جزایر نیمه حاره‌‌ای بسیار درست است اما نکته‌‌ بسیار مهم این است که قابلیت‌‌های این جزیره تنها به این موارد ختم نمی‌‌شود. جزایر قناری در سواحل جنوبی مراکش واقع‌شده‌اند و در فهرست بهترین مکان‌‌های تفریحی دنیا برای یک تعطیلات کامل و بی‌‌نظیر قرار دارند.

شاید تصور کنید که جزایر قناری تنها مکانی برای تفریح و هیجان است اما باید بگوییم که این‌طور نیست. وجود مناطق جنگلی باستانی، بیابان‌‌های شگفت‌‌آور و سواحل کم‌‌نظیر برای انجام ورزش‌‌های آبی هر سلیقه‌‌ای را پاسخگو است. سفر به این جزایر سفر به عمق تاریخ طبیعت است.
تفریحات و جاذبه‌‌های این جزایر عبارت از قدم زدن در تونل‌‌های زیرزمینی آتش‌فشانی، آسمان شفاف و کریستالی برای دید زدن ستاره‌‌ها، قله‌‌های مخروطی، جنگل‌های سرسبز و بسیار قدیمی، رستوران‌‌های زیرزمینی و هیجان‌‌انگیز ، زمین‌‌های پهناور گلف و سواحل بکر و کم‌جمعیت هستند.  بلیط هواپیما  را ارزان خریداری کنید.

هرکدام از جزایر این منطقه دارای ویژگی‌‌های منحصر به خود هستند و البته شما پیش از سفر باید ببینید که جزیره مناسب برایتان کدام است تا برای سفر به آن اقدام کنید. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

جزایر قناری

تِنِریف؛ جزایر قناری

جزایر قناری

این جزیره که بهترین گزینه برای سفرهای خانوادگی به‌حساب می‌‌آید تقریباً برای تمامی گردشگران جاذبه‌‌هایی را در خود نهان داشته است. پس اگر تصمیم به سفر به این ناحیه را گرفتید معطل نکنید و در اولین تعطیلات خودسری به آن بزنید. در این جزیره می‌‌توان انواع استراحتگاه‌‌های خانوادگی و درجه‌یک دنیا را پیدا کرد که از آن ماندن در آن پشیمان نخواهید شد. همچنین پارک آبی بزرگ این جزیره که «سیام» نام دارد محلی برای تخلیه هیجان و تفریح است. در این جزیره یک پارک ملی واقع‌شده که انواع و اقسام حیوانات ناحیه گرمسیری و نیمه گرمسیری در آن زندگی می‌‌کنند. همچنین شبکه‌‌های طولانی از مسیرهای پیاده‌‌روی و دوچرخه‌‌سواری در مناظر زیبا و بکر منطقه شما را به سفری در عمق «تِنِریف» خواهد برد. از میان تمامی جزایر قناری، «تِنِریف» بیشترین تنوع آب‌‌وهوایی و سرگرمی را در منطقه دارد و به‌احتمال بسیار قوی اولین گزینه برای گذران تعطیلات خواهد بود.

لاگومِرا

جزایر قناری لاگومِرا

این جزیره به بهشت جزایر قناری معروف است و عمدتاً توسط زوج‌‌ها و برای گذران ماه‌‌عسل در میان جنگل‌‌های انبوه و طبیعت بی‌‌نظیر انتخاب می‌‌شود. دمای این جزیره بسیار مطبوع است.این دما برای شنا و قایق‌‌سواری در اقیانوس بی‌‌نظیر است. یکی از امکاناتی که در این جزیره به گردشگران ارائه می‌‌شود امکان حرکت میان قسمت‌‌های مختلف جزیره با قایق است.
مناظر طبیعی این جزیره از مهم‌‌ترین دلایل انتخاب آن توسط گردشگران است. درختان عجیب که مانند یادبودهایی از دوران ماقبل تاریخ هنوز سرپا هستند از جاذبه‌‌های مهم «لاگومِرا» به‌حساب می‌‌آیند.

الی‌‌هیرو

اگر می‌‌خواهید به طبیعت بکر و زیبا فارغ از شلوغی‌‌های معمول دست پیدا کنید بهتر است سری به این جزیره بزنید. بدون اغراق «الی‌‌هیرو» مناسب‌‌ترین گزینه ممکن برای گذران تعطیلات در آرامش و سکوت و زیر نور طلایی خورشید تابان خواهد بود.
یکی از دلایلی که این جزیره بسیار کوچک را مورد علاقه توریست‌‌ها کرده است، توسعه و پیشرفت بسیار کم و زندگی بدوی مردم در آن است. «الی‌‌هیرو» همچنین کوچک‌‌ترین جزیره این مجموعه است که به سایر جزایر مهم‌‌تر نزدیک‌‌تر است و دسترسی ساده-تری دارد. اگر به دنبال استراحتگاه‌‌های درجه‌یک و شیک هستید بهتر است سایر جزایر را انتخاب کنید اما اگر سادگی و نزدیکی به طبیعت برای شما اولویت دارد «الی‌‌هیرو» بهترین گزینه خواهد بود.

لانزاروته

جزایر قناری لانزاروته

اگر به ورزش‌‌های هوازی و تمرکزی علاقه‌مند هستید،‌ «لانزاروته» یکی از مناسب‌‌ترین گزینه‌‌های شما خواهد بود. این جزیره برای افرادی که به یوگا، مدیتیشن و… زیر نور طلایی خورشید و در کنار ساحل بیکران اقیانوس علاقه‌مندند مکانی بی‌‌نظیر خواهد بود.
استراحتگاه‌‌های جالب این منطقه فرصتی بسیار عالی برای استراحت و درمان در چشمه‌‌های آب معدنی و مراکز اسپا در این منطقه به شما می‌‌دهند.
پارک ملی «تیمانفایا» در این جزیره فرصتی کم‌‌نظیر برای مشاهده‌‌ طبیعت بکر و گونه‌‌های گیاهی و جانوری مختلف به گردشگران می‌‌دهد.

مجموعه هفت جزیره در این منطقه به جزایر قناری معروف هستند که هرکدام امکانات و زیبایی‌‌های منحصر به خود را دارند. با سفر به این منطقه می‌‌توانید شگفتی‌‌های طبیعت دریا، ساحل، جنگل، اقیانوس، بیابان و کوهستان را در کنار همدیگر درک کنید.