کانادا

کانادا کشور پهناوری با چشم‌اندازهای عمدتا دست‌نخورده‌ای است و تنوع شگفت‌اگیز زیستگاه و طبیعت شکوهمندی را دارا می‌باشد. تصویر کوه‌ها با قله‌های پوشیده از برف در آب‌های یخی منعکس می‌شود و جنگل‌های انبوه حیواناتی را برای تماشا در خود پنهان کرده است. شما باید حتما حیات وحش کانادا را از نزدیک ببینید تا باورتان شود درباره‌ی چه چیزی صحبت می‌شود. دشت‌های گندم یک پوشش طلایی ایجاد کرده‌ است و در زیر آن زمین‌های ناهموار، بسترهای فسیلی دایناسوری وسیعی قرار دارد. تعداد زیاد پارک‌های ملی و جاده‌های خوش‌منظره هر کسی را وادار به ماندن در این کشور می‌کند. در اینجا پنج‌تا از زیباترین مکان‌ها در کانادا معرفی می‌شود. در ادامه با مجله دور و نزدیک همراه باشید.

«دریاچه پی‌تو» (Peyto Lake)، کانادا

دریاچه پی‌تو | کانادا

دریاچه «پی‌تو» در یک دره‌ که توسط کوه‌ای سر‌به‌فلک کشیده «راکی» کانادا که دریاچه را تغذیه می‌کند محافظت می‌شود. در تابستان، تکه‌های سنگی کوه به داخل دریاچه می افتد و به آن رنگ آبی سیر غلیظی می‌دهد. این دریاچه همراه با کوه‌های با‌شکوه و جنگل‌های وسیع، یک چشم انداز خیره‌کننده را به وجود آورده است. دریاچه پی‌تو به راحتی از طریق «باغ‌راه آیس‌فیلدز»، که از داخل «پارک ملی بَنف» عبور می‌کند، قابل دسترسی است.

زیرفلات‌های «پارک ملی گروس‌مورن» (Gros Morne National Park)

گروس‌مورن | کانادا

در این مکان نزدیک‌ترین فاصله تا مریخ را در کل کره زمین تجربه خواهید کرد. در غرب سواحل «نیوفاندلند»، پارک ملی «گروس‌مورن» گسترده شده است. در میان خلیج‌های دست‌نخورده متعدد و سرزمین‌های سرسبز انبود، چشم‌انداز‌های گسترده‌ای که با نام «زیرفلات» شناخته می‌شود، وجود دارد. وقتی روی سنگ‌هایی که از جبه زمین آمده‌اند گام برمی‌دارید، داستان‌هایی که در این محل روی داده است را مرور می کنید که چگونه لایه‌های زیر پوسته، در طول چند صد میلیون سال پیش در اثر فشار به سطح زمین رسیده اند.

«شبه‌جزیره بروس» (Bruce Peninsula)

شبه‌جزیره بروس | کانادا

این محل که در جنگل‌های انبوهی خانه دارد، بر روی صخره‌های ناهموارش درختانی قرار دارد که قدیمی‌ترین درختان نه تنها در «انتاریو» بلکه در کل آمریکای شمالی به شمار می‌رود. در پایین آن، نزدیک آب‌های خنک خلیج «جورجیا»، زمین‌های لم‌یزرع آهکی کمیابی وجود دارد. این شبه جزیره سرسبز سرشار از گیاهان و جانوران از جمله 44 گونه ارکیده و بیش از 120 گونه پرنده است.

«پارک ملی کلوآنی» (Kluane National Park)

پارک ملی کلوآنی | کانادا

به این طبیعت دست‌نخورده کوهستانی خوش آمدید. پارک ملی «کلوآنی» واقع در گوشه جنوب غربی منطقه «یوکان» مفتخر به داشتن مرتفع‌ترین قله‌ در کانادا یعنی «کوه لوگان» می‌باشد. کوه‌های پرشیب و بیش از 2000 یخچال طبیعی چهار‌ پنجم مساحت پارک را شامل می‌شود. بقیه مساحت پارک با یخزارهای گسترده، دره‌های حاصلخیز و آب‌های نیلگون پوشیده شده است.

«ژرف‌دره آگاوا» (Agawa Canyon)

ژرف‌دره آواگا | کانادا

با تور قطاری «آگاوا» همراه شوید تا از مسیر‌های پرپیچ و خم آن که از میان دره‌های تند و پرشیب و تنگراه‌های گسترده عبور می‌کند، لذت ببرید. این محل که در سپر زمین‌شناسی کانادا واقع شده است، بخشی از قدیمی‌ترین کوهستان‌ها را داراست. چهار آبشار که در امتداد کرانه ژرف‌دره قرار دارند، آب رودخانه‌ی آگاوا را تامین می‌کنند. در طول سپتامبر یا اکتبر برای حظ بردن کامل به این محل بیایید که در این زمان جنگل‌ها با رنگ‌های قرمز روشن، بنفش و طلایی فصل پاییز رنگین می‌شوند.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه‌ی اصلی سایت مراجعه کنید.